سوگل پورمهرام در
0

۲۸ مدل کت و شلوار دامادی به همراه نکات مهم در انتخاب آن

۲۸ مدل کت و شلوار دامادی به همراه نکات مهم در انتخاب آن

کت و شلوار دامادی نیز به اندازه لباس عروس در شب عروسی اهمیت دارد. شاید به نظر شما خریدن یک کت و شلوار شیک برای داماد، کار چندان سختی نباشد؛ اول انتخاب یک پیراهن مناسب، بعد انتخاب کت، انتخاب شلوار، و تمام! متاسفانه اینطور نیست. در حقیقت چیزهای زیادی هستند که در هنگام خرید یک کت و شلوار دامادی باید به آنها توجه کنید. سوال‌های مهمی هستند که در هنگام خرید باید آنها را بپرسید. به همین دلیل، در مقاله امروز قصد داریم شما را با نحوه انتخاب و خرید یک کت و شلوار شیک و مناسب برای داماد آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

18 مدل کت و شلوار دامادی به همراه نکات مهم در انتخاب آن

آیا باید قبل از خرید کت و شلوار، سایزهایم را اندازه بگیرم؟

اندازه‌گیری سایزهای خود را حتما به یک فرد حرفه‌ای بسپارید. شاید با خود بگویید، اگر کت و شلوار اندازه من نبود می‌توانم آن را تنگ و یا گشاد کنم. اما اشتباه نکنید. تغییر دادن سایز کت و شلوار دامادی هزینه‌ای بیشتر از اتدازه‌گیری سایز اولیه به دنبال خواهد داشت. پس بهتر است که از همان ابتدای کار، با یک تصمیم هوشمندانه در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

بسیار مهم است که قبل از انتخاب و خرید یک کت و شلوار دامادی، سایزهای خود را اندازه بگیرید تا هم در وقت و در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید. اگر در زمان خرید کت و شلوار بدانید که دقیقا چه سایزی برای شما مناسب است، در این فرآیند بسیار جلو میفتید و زمان کمتری برای آن صرف می‌کنید. علاوه بر اینها، این سایز در آینده و در هنگام خرید لباس‌های دیگر هم به شما کمک خواهد کرد.

آیا باید قبل از خرید کت و شلوار، سایزهایم را اندازه بگیرم؟

توجه به تم مراسم عروسی

بهتر است کت و شلوار دامادی خود را به نحوی انتخاب کنید که با رنگ و طرح اصلی و تم کلی مراسم عروسی‌تان هماهنگ باشد. به عنوان مثال، اگر قرار است که مراسم عروسی شما در یک فضای خانگی برگزار بشود و تم لباس ایجاب می‌کند که همه کراوات مشکی بزنند، انتخاب یک کت و شلوار دامادی ارزان قیمت و از جنس فاستونی اصلا انتخاب مناسبی نخواهد بود! یا اگر قرار است که مراسم عروسی در اواسط فصل زمستان برگزار بشود، استفاده از رنگ‌های پاستلی برای کت و شلوار دامادی اصلا کار جالبی نیست. یادتان باشد زمانی که قصد دارید برای کت و شلوار دامادی خود استایل، رنگ و پارچه انتخاب کنید، همه این نکات مهم را در نظر بگیرید.

اگر قرار است که برای مراسم عروسی از گل‌های یاس به رنگ بنفش استفاده کنید، می‌توانید برای کت و شلوار دامادی خود یک کراوات به رنگ بنفش یاسی انتخاب کنید. این یک ترکیب زیباست. علاوه بر این‌ها، آب و هوای روز عروسی‌تان را هم در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قرار است که در روزهای میانی فصل تابستان مراسم عروسی خود را برگزار کنید، انتخاب یک کت و شلوار از جنس ۱۰۰ درصد پشم، انتخاب خوبی نخواهد بود!

توجه به تم مراسم عروسی

انتخاب مدل کت و شلوار دامادی

قبل از انتخاب یک کت و شلوار دامادی، حتما مجلات مرتبط با مد و فشن آقایان، مجلات مرتبط با مراسم عروسی، و مجلات آنلاین در این مورد را خوب بررسی کنید. یادتان باشد که یک کت و شلوار دامادی، مهم‌ترین کت و شلواری است که در طول زندگی خود می‌پوشید. عکس‌هایی که از مراسم عروسی گرفته می‌شوند هم تا آخر عمر همراه شما می‌مانند. پس بهتر است که ۱۰۰ درصد از انتخاب خود راضی باشید.

حتی اگر به طور کامل استایل همیشگی خودتان، چیزهایی که دوست دارید، و چیزهایی که دوست ندارید را به خوبی بشناسید، باز هم در مورد یک کت و شلوار دامادی همه چیز فرق می‌کند. بهترین راه حل برای شما این است که ذهن خود را باز نگه دارید و همه چیز را امتحان کنید. استایل‌ها، رنگ‌ها، و پارچه‌های بسیاری را بررسی کنید و از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید! بدین ترتیب، می‌توانید بهترین کت و شلوار را برای مهم‌ترین روز زندگی خود انتخاب کنید.

انتخاب مدل کت و شلوار دامادی

انتخاب سایز کت و شلوار دامادی

یادتان باشد که یکی از مهم‌ترین چیزها در روز مراسم عروسی، راحت بودن در لباس‌هایتان است. شما قرار ایت برای یک مدت طولانی راه بروید، بنشینید و عکس بگیرید. پس بهتر است کت و شلواری انتخاب کنید که انجام دادن این کارها در آن آسان باشد. پیراهن‌تان هم نباید آنقدر تنگ باشد که به نظر برسد دکمه‌های آن هر لحظه به هوا پرتاب می‌شوند!

بسیار مهم است که در فرآیند انتخاب و خرید کت و شلوار دامادی خود اصلا عجله نکنید. اگر سایز آن برای شما کاملا مناسب نیست، مدل‌ها و سایزهای دیگری را امتحان کنید تا بالاخره یک کت و شلوار مناسب و شیک پیدا کنید. شاید بعضی از استایل‌ها و یا پارچه‌های کت و شلوار، از آن چیزی که تصور می‌کردید برای شما تنگ‌تر و یا گشادتر باشد. اما اصلا لازم نیست نگران باشید. همیشه می‌توانید با کمک یک خیاط ماهر و حرفه‌ای، سایز کت و شلوار خود را تغییر بدهید. به طور کلی، هرگز کت و شلواری انتخاب نکنید که سایز آن ۱۰۰ درصد برای شما مناسب نیست.

انتخاب سایز کت و شلوار دامادی

آیا با پوشیدن کت و شلواری که انتخاب کرده‌اید، احساس راحتی می‌کنید؟

همانطور که در قسمت بالا هم گفتیم، بسیار مهم است که در روز عروسی خود کاملا احساس راحتی کنید. ما هم به عروس و هم به داماد پیشنهاد می‌کنیم حتما لباسی انتخاب کنند که در آن راحت باشند. پس باز هم تاکید می‌کنیم که برای خرید لباس خود اصلا عجله نکنید و خوب بگردید.

 

آیا با پوشیدن کت و شلواری که انتخاب کرده‌اید، احساس راحتی می‌کنید؟

کت و شلوار ساقدوش‌های داماد

در این مورد هر کسی نظر مخصوص به خودش را دارد، به همین دلیل نمی‌توانیم یک جواب قطعی برای این سوال به شما ارائه کنیم. بعضی از دامادها دوست دارند که ساقدوش‌هایشان هم کت و شلواری مثل خودشان بپوشند. بعضی دیگر دوست دارند کت و شلوار مخصوص به خودشان را داشته باشند. همه چیز به سلیقه و خواسته شما و همسرتان بستگی دارد، اما می‌توانید یک سری نکته کوچک را هم رعایت کنید. به عنوان مثال، اگر رنگ لباس ساقدوش‌های عروس با لباس خود عروس کاملا متضاد است، شما هم می‌توانید در مورد کت و شلوار ساقدوش‌هایتان همین کار را انجام بدهید؛ و یا باالعکس. اما حتما قبل از هر تصمیمی، با مشاوران خود مشورت کنید و تصمیم درستی بگیرید.

کت و شلوار ساقدوش‌های داماد

آیا می‌توانیم برای روز عروسی یک کت و شلوار اجاره کنیم؟

اگر قصد دارید که در هزینه‌های مراسم عروسی خود صرفه جویی کنید، می‌توانید به جای خرید یک کت و شلوار، آن را اجاره کنید. اگر تصمیم بگیرید که یک کت و شلوار اجاره کنید، می‌توانید برای اجاره کردن اکسسوری هم کمی هزینه کنید تا استایل منحصر به فرد و شیکی داشته باشید. به عنوان مثال، کلاه، ساعت جیبی، پاپیون، و غیره.

علاوه بر این‌ها، اجاره کردن یک کت و شلوار برای دامادهایی مناسب است که قصد دارند در روز عروسی خود یک استایل خاص و عجیب داشته باشند؛ یعنی می‌خواهند لباسی بپوشند که در حالت عادی آن را نمی‌پوشند. به عنوان مثال، برای فصل بهار و تابستان سال ۲۰۱۹، کت و شلوارهایی با رنگ روشن و طرح‌های خیره کننده بسیار ترند شده‌اند. ممکن است شما فردی باشید که در حالت عادی چنین کت و شلواری را نمی‌پوشید، اما دوست دارید در روز عروسی‌تان استایل خاصی داشته باشید. در این حالت بهترین گزینه برای شما این است که یک کت و شلوار برای مراسم عروسی اجاره کنید و در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

آیا می‌توانیم برای روز عروسی یک کت و شلوار اجاره کنیم؟

کت و شلوار دامادی دوخت سفارشی

اگر شما فردی هستید که استایل و فرم بدنی مخصوص به خودتان را دارید و دوست دارید که در روز عروسی‌تان همه چیز بی‌نقص باشد، می‌توانید کمی بیشتر هزینه کنید و آن کت و شلواری که دوست دارید را به یک خیاط ماهر سفارش بدهید. طراحی و دوخت یک کت و شلوار سفارشی برای مراسم عروسی، کاری عجیب و غیر عادی نیست. این کار به سادگی به این معناست که شما همه چیز را از اول شروع می‌کنید.

البته یادتان باشد که در این حالت، شما باید خودتان را برای چندین بار سایز گرفتن و سوزن زدن آماده کنید. چون تغییرات بسیار زیادی باید توسط کارگاه انجام بشود تا شما یک کت و شلوار کاملا منحصر به فرد، شیک، و بی‌نقص داشته باشید. ممکن است بارها مجبور بشوید به کارگاه خیاطی بروید تا زمانی که کت و شلوارتان کاملا آماده و بی‌نقص بشود. اما نگران نباشید، نتیجه نهایی به شما ثابت خواهد کرد که ارزش وقت گذاشتن را داشته است! علاوه بر این‌ها، یادتان باشد که بر طبق دوخت اولیه کت و شلوار خود را قضاوت نکنید.

آن چیزی که در ابتدا با سوزن زدن و کوک زدن می‌بینید، با طرح نهایی زمین تا آسمان فرق دارد. طرح اولیه فقط یک چشم انداز کلی از کت و شلوار شما بهتان ارائه می‌دهد. یادتان باشد که طراحی و دوخت یک کت و شلوار سفارشی برای مراسم عروسی، بیشتر از حالت عادی زمان می‌برد. به همین دلیل بهتر است که از مدت‌ها قبل از مراسم عروسی، از خیاط مورد نظر وقت بگیرید تا کت و شلوارتان به موقع برای مراسم آماده بشود. اگر قصد دارید این کار را انجام بدهید، بهتر است که در طول این مدت مراقب سلامت و تناسب اندام خود هم باشید تا سایزتان تغییر نکند و کت و شلواری که برای آن زمان و هزینه زیادی صرف کرده‌اید، کاملا فیت بدن شما باشد.

کت و شلوار دامادی دوخت سفارشی

هزینه دوخت کت و شلوار

اگر بودجه شما برای مراسم عروسی کم نیست، اما آنقدر هم زیاد نیست که بتوانید یک کت و شلوار کاملا سفارشی تهیه کنید، میتوانید به سراغ کت و شلوارهایی بروید که قابلیت تنظیم سایز دلخواه شما را دارند. با تهیه این مدل کت و شلوار، شما می‌توانید تقریبا همه چیز آن را تغییر بدهید؛ به عنوان مثال، عرض شانه و یا اندازه آستین آن. این نزدیکترین گزینه به یک کت و شلوار کاملا سفارشی است. شما می‌توانید پارچه و استایل و همه چیز را تعیین کنید و کل این فرآیند تنها مدت چند ماه طول خواهد کشید.

 

نکاتی برای انتخاب کت و شلوار دامادی 

در انتخاب رنگ کت و شلوار دامادی سه گزینه پیش رو دارید.

۱- مشکی: تقریبا همه افراد در طی روز از این رنگ استفاده می‌کنند. بنابراین خیلی با این رنگ کت و شلوار دامادی خاص نخواهید بود.

۲- سفید: این رنگ نیز با توجه به اینکه همرنگ لباس عروس است خیلی به شما توصیه نمی‌شود.

۳- سرمه‌ای، زغالی: یک رنگ خاص برای افراد سخت پسند.

تقریبا تمام گزینه‌ها برای شما معرفی کردیم، ولی رنگ ایده آل تاکسیدوی سه تکه زغالی است.

در انتخاب رنگ پیراهن دامادی به نکات زیر توجه کنید:

خیلی صریح و ساده. یک پیراهن سفید بهترین انتخاب برای شب عروسی است. البته سایه‌های روشنی از آبی و کرم رنگ هم تا زمانی که با لباس عروس در منافات نداشته باشد، مناسب خواهد بود. نوع یقه پیراهن مردانه را براساس اینکه می‌خواهید کراوات انتخاب کنید یا  پاپیون متفاوت خواهد بود.

۱- مدل کت و شلوار دامادی مشکی

مدل کت و شلوار دامادی مشکی

رنگ مشکی از رسمی‌ترین و در عین حال زیباترین رنگ‌های برای لباس دامادی است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت)، دکمه سرآستین و پاپیون

۲- کت و شلوار دامادی آبی تیره

کت و شلوار دامادی آبی اقیانوسی

کت و شلوار دامادی آبی را می‌توانید در عروسی‌های تابستانه بپوشید.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار آبی اقیانوسی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت)، دکمه سرآستین و کراوات

۴- این کت دارای دو چاک در کنار است.

۳- کت و شلوار دامادی خاکستری

کت و شلوار دامادی خاکستری

کت و شلوار دامادی خاکستری را می‌توانید در عروسی‌های تابستانی و پاییزی بپوشید.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار خاکستری

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت طرحدار و رنگی)، دکمه سرآستین و کراوات

۴- لبه کت ساتن دوزی شده است.

 

۴- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

این مدل لباس دامادی بیشتر برای مراسم غیر رسمی مناسب است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت طرحدار و رنگی)، دکمه سرآستین و کراوات

۴- نکته قابل توجه در مورد این ست لباس مردانه این است که جلیقه بنفش آن با کراوات و پوشت ست شده است.

 

۵- کت و شلوار دامادی طوسی

کت و شلوار دامادی طوسی

اگر مراسم عقد و یا عروسی شما در اواخر بهار و یا تابستان است، بهتر است لباس خود را از میان رنگ‌های روشن مانند طوسی انتخاب کنید.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار طوسی روشن

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت)، دکمه سرآستین و کراوات

۴- لبه یقه کت ساتن دوزی شده است.

۶- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

این رنگ کت و شلوار مناسب مراسمی است که در فضای بسته انجام می‌شود.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت)، دکمه سرآستین و پاپیون

۴- لبه یقه کت ساتن دوزی شده است.

۷- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

ترکیب جلیقه آبی نفتی و کت و شلوار مشکی بسیار زیبا و خاص است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات که هر دو همرنگ و ست هستند.

۴- لبه یقه کت ساتن دوزی شده است.

۵- کت تک دکمه است.

۶- یقه این کت ساتن بوده و مدل شال است.

۸- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

ترکیب جلیقه آبی روشن و کت و شلوار مشکی بسیار زیبا و خاص است. و کنتراست بالایی را ایجاد کرده است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات و جلیقه هر سه آبی باهم ست هستند.

۴- کت دو دکمه است.

۵- یقه این کت ساتن است.

۹- کت و شلوار دامادی طوسی

کت و شلوار دامادی طوسی

ترکیب جلیقه آبی روشن و کت و شلوار طوسی بسیار زیبا و خاص است. و کنتراست بالایی را ایجاد کرده است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار طوسی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات و جلیقه هر سه آبی باهم ست هستند.

۴- کت دو دکمه است.

۵- لبه یقه این کت ساتن است.

۱۰- کت و شلوار دامادی سفید 

کت و شلوار دامادی سفید

هر چند همیشه گفته می‌شود که سفید تنها رنگ لباس عروس است، اما آقایانی هم هستند که علاقه مند بوده که کت و شلوار مردانه سفید انتخاب کنند.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار سفید

۳- اکسسوری مورد نیاز پاپیون

۴- کت دو دکمه است.

۱۱- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

ترکیب جلیقه بنفش تیره و کت و شلوار مشکی بسیار زیبا و خاص است. و کنتراست بالایی را ایجاد کرده است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات و جلیقه هر سه بنفش تیره که باهم ست هستند.

۴- کت دو دکمه است.

۱۲- کت و شلوار دامادی طوسی

کت و شلوار دامادی طوسی

جلیقه و کت و شلوار مجلسی که باهم ست هستند و تنها پاپیون و پوشت صورتی‌اند.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار طوسی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و پاپیون که باهم ست هستند.

۴- کت دو دکمه است.

۱۳- کت و شلوار دامادی کرم (بژ)

کت و شلوار دامادی کرم (بژ)

جلیقه و کت و شلوار مجلسی که باهم ست هستند و تنها پاپیون و پوشت صورتی‌اند.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار بژ

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و پاپیون که باهم ست هستند.

۴- کت دو دکمه است.

۱۴- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

یک ست کت و شلوار سه تکه که با کراوات زرشکی بسیار زیبا و جذاب شده است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات زرشکی‌اند.

۴- کت دو دکمه است.

۱۵- کت و شلوار دامادی سفید و مشکی

کت و شلوار دامادی سفید و مشکی

ترکیب سیاه و سفید یک کنتراست بالا و دیدنی را بوجود آورده‌اند.

۱- رنگ کت سفید و شلوار مشکی

۲- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات زرشکی‌اند.

۳- کت دو دکمه است.

۴- یقه این کت مدل شال است.

۱۶- کت و شلوار دامادی کرم 

کت و شلوار دامادی کرم

ترکیب سیاه و سفید یک کنتراست بالا و دیدنی را بوجود آورده‌اند.

۱- رنگ کت و شلوار کرم

۲- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و پاپیون مشکی‌اند.

۳- کت دو دکمه است.

۱۷- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

یک ست کت و شلوار سه تکه که با کراوات و جلیقه زرشکی به خوبی ست شده است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات زرشکی‌اند.

۴- کت دو دکمه است.

۵- جلیقه زرشکی

۱۸- کت و شلوار دامادی مشکی

کت و شلوار دامادی مشکی

یک ست کت و شلوار سه تکه که با کراوات و جلیقه آبی به خوبی ست شده است.

۱- کت و شلوار مردانه سه تکه

۲- رنگ کت و شلوار مشکی

۳- اکسسوری مورد نیاز دستمال جیبی (پوشت) و کراوات آبی.

۴- کت دو دکمه است.

۵- جلیقه آبی

مطالب مرتبط:

۱- ۱۱ لباس مردانه شیک برای تابستان ۹۶

۲- چگونه مانند کریستین رونالدو شیک پوش باشیم؟

۳- کت و شلوار دامادی مناسب برای تابستان

۴- لباس هنرمندان هالیوود بر روی فرش قرمز

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

گلاره در تاریخ 04 ژوئن 2017

عالییی بود

ثنا در تاریخ 04 ژوئن 2017

كت و شلوار دامادي فقط رنگ سرمه اي

مرسا حسینی در تاریخ 05 می 2018

خیلی ممنونم از این مطلب کامل و جامعی که ارایه کردید

نیما در تاریخ 24 جولای 2019

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :