سارا هنجنی در
0

چگونه کت و شلوار طوسی بپوشم؟

چگونه کت و شلوار طوسی بپوشم؟

آیا جایگزینی برای کت و شلوار مشکی وجود دارد؟ سخت است اما کت و شلوار طوسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. رنگ طوسی هیچگاه از مد نمی‌افتد و البته برای روزهای گرم سال مناسب‌تر است. با ما همراه باشید تا روش ست کردن این کت و شلوار را به شما یاد دهیم.

 

چرا کت و شلوار طوسی را به شما توصیه می‌کنیم؟

سوالی که بیشتر آقایان می‌پرسند این است که بعد از کت و شلوار مشکی کدام رنگ بهترین انتخاب برای خرید است؟ آیا باید به سراغ کت و شلوار سرمه ای برویم؟ یا آبی اقیانوسی؟ خاکستری؟ بالاخره کدام رنگ برای من مناسب‌تر خواهد بود. در این بخش قصد داریم شما را با یکی از مهمترین رنگ‌ها در کمد لباس مردانه آشنا کنیم، یعنی طوسـی! البته این رنگ دارای طیف‌های بسیار وسیعی است که هر کدام از آن دارای زمان و مکان خود هستند که به آن‌ها نیز اشاره خواهم کرد.

کت و شلوار طوسی

پیراهن مناسب این رنگ کت و شلوار چیست؟

پیراهن مردانه برعکس کت و شلوار کالایی کم دوام‌تری است لذا باید چند دست از آن را در کمد لباس‌تان داشته باشید تا با کت و شلوار به راحتی ست کنید. اما برای انتخاب رنگ و طرح بد نیست نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

 

پیراهن سفید مردانه

خوب باید به شما بگویم که انتخاب‌های بسیار زیادی ندارید اما به طور حتم پیراهن سفید بهترین و اولین انتخاب برای شما خواهد بود. اگر اهل کراوات زدن باشید که رنگ‌های متنوعی را می‌توانید انتخاب کنید در غیر این صورت می‌توانید یک تی شرت مردانه سفید را زیر کت بپوشید تا استایل کژوال داشته باشید.

پیراهن سفید مردانه

پیراهن آبی مردانه

البته همه طیف‌های رنگ آبی برای ست کردن با کت و شلوار طوسی مناسب نیستند. به عنوان مثال رنگ‌های آبی تیره بیشتر با کت و شلوار طوسی روشن مناسب است و با طیف تیره تر کت و شلوار به خوبی ست نمی‌شود. به هر حال توجه داشته باشید که هنگام انتخاب طیف پیراهن مردانه رنگی متضادتر نسبت به رنگ کت و شلوار و کراوات خود انتخاب کنید تا یک ست خوب برای خود بسازید.

پیراهن آبی مردانه

پیراهن مشکی مردانه

این رنگ نیز می‌تواند به خوبی با رنگ طوسی ست شود. البته توجه داشته باشید که اگر کراوات می‌زنید حتما رنگ آن را یک تا دو درجه تیره‌تر از رنگ پیراهن انتخاب کنید. بدون کراوات نیز می‌توانید به خوبی با یک پوشت روشن و یا حتی تیره ست کنید. اما توجه داشته باشید که کمی جسورتر باشید و همواره به سراغ رنگ‌های روشن‌تر بروید.

پیراهن مشکی مردانه

 

کدام رنگ کراوات را با این کت و شلوار طوسی بزنم؟

خوب شاید بتوان برای انتخاب رنگ کراوات دردسر زیادی نخواهید داشت. از آنجایی که خاکستری (از طیف روشن تا تیره) یک رنگ خنثی به حساب می‌آید شما به راحتی می‌توانید انواع طرح‌ها و رنگ‌ها را برای کراوات خود انتخاب کنید. اما اگر به عنوان یک قانون سرانگشتی بخواهید بدانید تمام طیف‌های آبی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد.

در کنار آبی می‌توانید با یک کراوات مشکی مات ظاهر رسمی‌تر به خود بدهید. از این استایل می‌توانید در مهمانی و مصاحبه‌های شغلی نیز استفاده کنید. اما یکی از رنگ‌هایی که برای کراوات می‌تواند فوق‌العاده باشد، رنگ ارغوانی است که با ست طوسی و پیراهن سفید بسیار زیباست و می‌تواند انتخاب اول شما برای ست کردن باشد.

کت و شلوار طوسی

نکاتی برای ست کردن کت و شلوار طوسی

در خصوص انتخاب و ست کردن این رنگ کت و شلوار باید به یکسری نکات تکمیلی توجه کنید تا ظاهری زیبا و آراسته داشته باشید. پس تا انتهای این بخش با ما همراه باشید.

 

طیف‌های وسیعی از رنگ طوسی وجود دارد و هر چه رنگ تیره‌تر باشد رسمی‌تر خواهد بود. بنابراین قبل از خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که قصد شما از پوشیدن این کت و شلوار برای مهمانی است؟ برای مصاحبه شغلی است؟

 

رنگ پوست نیز در انتخاب کت و شلوار شما نقش مهمی بازی می‌کند. به عنوان مثال اگر رنگ پوست شما بور و روشن است به سراغ رنگ‌های روشن‌تر و اگر موهای مشکی و پوستی سبزه دارید به سراغ خاکستری بروید.

 

اگر به دنبال یک جایگزین برای کت و شلوار شکی هستید، باید به شما بگویم که اولویت اول خود را بر روی رنگ خاکستری بگذارید؛ زیرا این رنگ رسمی‌تر بوده و برای مهمانی، عروسی و … مناسب‌تر است. همچنین پیراهن سفید را می‌توانید به عنوان شاخصه اول این ست انتخاب کنید.

 

خوب اگر به دنبال یک ست کژوال هستید، می‌توانید انواع کت و شلوار طوسی، البته از جنس کتان را با کتانی سفید ست کنید! شاید کمی عجیب به نظر برسد اما می‌توانید یک لباس جذاب و زیبا برای خود با این سبک تهیه کنید. و از رنگ شاد کتانی خود اصلا خجالت نکشید.

کت و شلوار طوسی

رنگ طوسی یا خاکستری نماد چیست؟

 • عقل و هوش: خاکستری نماد عقل است، چون مغز ار ماده خاکستری تشکیل شده است.
 • بی طرفی: خاکستری نماد بی‌طرفی و عدم وابستگی می باشد.
 • سازش: خاکستری بین دو رنگ سیاه و سفید قرار گرفته و نماد سازش بین دو جبهه مخالف است.
 • استقلال: رنگ خاکستری نماد استقلال و عدم وابستگی است.
 • افسردگی: خاکستری نماد کاهش انرژی و افسردگی است.

کت و شلوار طوسی

شخصیت شناسی رنگ طوسی را بخوانید

 • افرادی که رنگ طوسی را دوست دارند، سعی می کنند کمتر با دیگران ارتباط برقرار کنند.
 • این افراد به راحتی احساسات خود را بروز نمی‌دهند و احساسات عاطفی را سرکوب می‌کنند.
 • افرادی که این رنگ را دوست دارند، افرادی بی‌طرف و بی‌تفاوت نسبت به همه مسایل‌اند
 • این افراد، بسیار اهل عمل و آرام هستند و دوست ندارند توجه‌ها را به خود جلب کنند.
 • افرادی که بیشتر لباس خاکستری می‌پوشند، افرادی محافظه کار و قابل اعتماد هستند.

کت و شلوار طوسی

 

نکاتی در خصوص در پوشیدن کت و شلوار طوسی

 • بهترین رنگ پیراهن برای کت و شلوار طوسی، پیراهن سفید بهترین رنگ کراوات مشکی است.
 • اولویت‌های بعدی برای رنگ پیراهن به ترتیب: سبز روشن، صورتی روشن یا یاسی، آبی روشن.
 • رنگ پوشت را با رنگ پیراهن ست کنید البته کمی تیره‌تر.
 • دکمه سر آستین و گیره کراوات خود را ترجیحا نقره ای رنگ انتخاب کنید.
 • شک دارید که رنگ کفش قهوه ای باشد و یا مشکی؟ در انتخاب مشکی شک نکنید!

 

 مطالب مرتبط:

۱- دراپ کت و شلوار به چه معناست؟

۲- چگونه کت و شلوار آبی بپوشم؟

۳- ۹ رنگ کت و شلواری که باید در کمد خود داشته باشید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :