استایل ماکسیمال؛ اگر جسور هستید، بخوانید!

اوه چه ماکسیمال! اگر این روزها با یک همچین تعریفی روبرو شدید؛ به چیزی که شنیدید شک نکنید. مخصوصا اگر همیشه این طور تیپ می‌زده اید. به هر حال این سبک تازه اینجا اسم و رسم پیدا کرده و خیلی‌ها دارند مثل شما لباس می‌پوشند؛ البته زیر چتر به روز شدن و بودن. این را هم بدانید که به خانه‌های رنگی رنگی و شلوغ هم همین اسم را می‌دهند.

کت‌های اورسایز رنگی

استایل ماکسیمال

نشانه‌اش هم کت‌های اورسایزدر رنگهای مختلف حتی تند، اکسسوری‌های براق، زیورآلات درشت و خلاصه تغییرات این‌چنینی که در ماه‌های اخیر در پوشش افراد زیادی دیده می‌شود نشان از این اتفاق دارد که سبک ساده مینمال فعلا عقب رفته و جای خودش را به سبک جدیدی داده که به آن ماکسیمال می‌گویند.

ترکیبات شلوغ و اغراق‌آمیز

استایل ماکسیمال

در استایل ماکسیمال رنگ‌های روشن، گرم و متنوع مثل قرمز، بنفش، زرد و آبی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این استایل پارچه‌هایی مثل تور مخمل که بخش‌های مختلف آن از جنس متفاوت باشند، جایگاه ویژه‌ای دارند. ترکیبات شلوغ و اغراق‌آمیز از مشخصات دیگر استایل ماکسیمال به حساب می‌آید.

حداکثر تعداد لایه‌های لباس و اکسسوری

استایل ماکسیمال

در این نوع پوشش که درست در نقطه مقابل مینیمال قرار دارد، حداکثر تعداد لایه‌های لباس و اکسسوری در کنار هم قرار می‌گیرند. در واقع ماکسیمال پذیرفتن این ایده است که «بیشتر، بهتر است» و از طرح‌ها و مجموعه‌های ساده و مینیمالیستی دوری می‌شود.

جسورهای و انتخاب استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال

کسانی که استایل ماکسیمال را انتخاب می‌کنند جسارت بیشتری دارند به این خاطر که رنگ‌های تند و زیاد باعث می‌شود که بیشتر به چشم بیایند و احتمال اینکه از ظاهرشان ایراد گرفته شود بیشتر باشد ولی آن‌ها این خطر را می‌پذیرند.

البته یکی از مهم‌ترین قانون لباس پوشیدن به سبک ماکسیمال ترکیب طرح‌ها و عکس‌های چاپی روی لباس است. البته ممکن است این نوع انتخاب کمی ترسناک به نظر برسد ولی وقتی امتحانش کنید متوجه می‌شوید که ظاهری کاملا چشمگیر و جدید پیدا کرده‌اید.

پولک دار بپوشید و رنگی

استایل ماکسیمال

پیشنهاد ما این است که یک قطعه از لباس‌هایتان را با یک طرح چاپی کوچک و دیگری را با یک طرح چاپی بزرگ بپوشید. لباس‌های پولک‌دار، چین‌دار، کت و شلوارهای برش‌دار و تزئینات فراوان که نشان‌دهنده بازگشت به لباس‌های مناسبتی است هم از دسته ماکسیمال‌ها به حساب می‌آیند.

دوناتلا ورساچه پیشگام ماکسیمال

استایل ماکسیمال

قبل از پاییز سال ۲۰۱۹ دوناتلا ورساچه از آرشیو برادرش مدل‌هایی را بیرون آورد. پارچه‌های براق، چاپ امضا، رنگ‌های نئون و اکسسوری‌های متعدد و اغلب بزرگ همه در این نمایش مد به چشم می‌آمدند. این نمایش ادای احترام دوناتلا به برادر فقیدش، جیانی، در تولد ۷۲ سالگی او بود. لباس‌های به نمایش گذاشته شده در این مجموعه در سبک ماکسیمال بودند.

مناسب افراد پولدار

استایل ماکسیمال

با اینکه در سبک ماکسیمال این امکان وجود دارد که با آزادی عمل بیشتر لباس‌هایی با رنگ‌های مختلف کنار هم قرار می‌گیرند و به این ترتیب هماهنگ کردن لباس‌ها راحت‌تر خواهد بود ولی اکسسوری مختلف، لباس‌های براق و چندلایه و آیتم‌های دیگر باعث می‌شود که این سبک بیشتر مناسب افرادی باشد که از رفاه مالی برخوردار باشند. همان‌طور که محبوب سلبریتی‌هاست.

دن لوی و لباسی ماکسیمال از والنتینو

استایل ماکسیمال

گاهی مردان هم برای تحت‌تأثیر قرار دادن دیگران لباس‌هایی با الگوهای جسورانه انتخاب می‌کنند و اکسسوری جالب و حتی عجیب و غریب؛ جزییات زرق و برق‌دار، پیراهن‌های ساتن و کت‌های برش‌دار را به لباس‌های دیگر ترجیح می‌دهند. مثلا دن لوی ستاره مجموعه تلویزیونی شتز کریک (Schitt’s Creek) که یک کمدی ساخت کانادا بود در مراسم گلدن گلوب سال ۲۰۲۱ با لباسی ماکسیمال از والنتینو ظاهر شد و توجه‌ها را به خودش جلب کرد.

کیف‌های بزرگ، گوشواره‌های درشت، عینک‌های فانتزی

استایل ماکسیمال

کیف‌های بزرگ با اولویت رنگ‌های خاص، گوشواره‌های درشت، عینک‌های فانتزی و گردن‌بندهای چند ردیف در استایل ماکسیمال جایگاه مهمی دارند. حتی جواهرات مردانه هم وارد جنبش ماکسیمال شده‌اند. هری استایلز، که به عنوان یک ستاره پاپ و فشن آیکون شناخته می‌شود در سال ۲۰۲۰ اکسسوری ماکسیمال را هم جا انداخت. شرکت جواهرات Eliou گزارش داد بعد از اینکه هری استایلز یکی از گردن‌بندهای او را به گردنش انداخت هجوم مشتریان به این شرکت خیلی زیاد شد.

 ریمل رنگی، کلاه گیس و لاک ناخن

استایل ماکسیمال

از نشانه‌های اینکه استایل ماکسیمال دوباره مد شده است، روی کار آمدن ریمل رنگی، کلاه گیس و لاک ناخن براق است البته جستجوی کلمه «شلوار جین گشاد» نسبت به سال گذشته در گوگل حدود ۱۶۳ درصد اضافه شده که خود این هم علامت مهمی است.

جوراب شلواری رنگی، ماکسیمال با کمترین هزینه

استایل ماکسیمال

جوراب شلواری مات رنگی در سبک ماکسیمال دوباره پرکاربرد شده. به جای بوت گران طرح پلنگی هم می‌توانید شلوار طرح مار بپوشید. ژاکت‌هایتان را هم می‌توانید با مروارید، خز مصنوعی و پر تزئین کنید.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :