ست کردن رنگ‌ها را درست انجام دهید

خیلی از خانم‌ها عاشق ست کردن رنگ‌های لباس هستند و از این راه می‌خواهند خوش سلیقگی خود را نشان دهند اما هم رنگ کردن همه لباس‌ها اگر از حدی بگذرد نه تنها خوش سلیقگی نیست بلکه فرد را شبیه نقش‌های اصلی فیلم کمدی احمق و احمق‌تر خواهد کرد. چه کنیم تا این اتفاق نیفتد؟ ست کردن رنگ‌ها را درست انجام دهید.

البته ست پوشیدن زیباست و شاید افرادی باشند که هنوز همرنگ پوشیدن را ترجیح می دهند. ما به سلیقه شخصی این افراد احترام می‌گذاریم اما توصیه می‌کنیم این مطلب را بخوانند و در تصمیم خود تجدید نظر کنند چون دوران سر تا پا همرنگ پوشیدن رو به پایان است. اما چه زمانی گفته می‌شود که استایلی بیش از اندازه ست شده است؟

ست کردن رنگ‌ها را درست انجام دهید

این مفهوم را در یک جمله می توان خلاصه کرد: زمانی استایلی بیش از اندازه ست است که حداقل دو جزء مشخص لباس‌ها با رنگی روشن و مشخص در زمینه ای متضاد و با فاصله زیاد با هم همرنگ شده باشند. اما این جمله نیاز به تفسیر دارد:

  •  جزء مشخص لباس یعنی چیزی که اجزای اصلی لباس و اکسسوری را شامل می‌شود مثل کیف، کفش، کت، شال گردن یا شلوار. اما گردنبند یا انگشتر و یا خال‌های روی لباس در این دسته قرار نمی‌گیرد.
  • رنگ روشن یعنی رنگی که جلب توجه کند مثلا صورتی یا قرمز. اما آبی تیره یا خاکستری شامل این قانون نیست. منظور از زمینه متضاد هم زمینه‌ای است که با آن جز لباس تضاد دارد مثلا مانتوی مشکی که باعث می شود ست کردن نادرست باشد.
  • فاصله زیاد نیز به فاصله فیزیکی اجزا اشاره دارد مثلا کیف و کفش دور از هم هستند اما روسری و کیف یا لاک ناخن و کیف و یا جوراب و کفش نزدیک هم هستند.

ست کردن رنگ‌ها را درست انجام دهید

به این ترتیب ست بودن بیش از اندازه را معنا کردیم و برای این که ست کردن رنگ‌ها را درست انجام دهید کافی است برعکس این جمله عمل کنید مثلا:

  • طرح و پرینت یک لباس را با رنگ لباس دیگر ست کنید.
  • آرایش خود را با لباس‌ها ست کنید.
  • از رنگ‌های نزدیک به هم استفاده کنید.
  • از رنگ‌های خنثی بیشتر استفاده کنید.
  • لباس‌های نزدیک به هم را با هم ست کنید.

ست کردن رنگ‌ها را درست انجام دهید

مطالب مرتبط:

1- اصول رنگ بندی لباس‌ها

2-  ست کردن رنگ لباس

3- رنگ‌هایی که بعد از برنزه کردن باید بپوشید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :