۱۲ مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

بسیاری از کاربران این پرسش را از ما دارند که کدام کراوات را با کدام لباس باید ست کنند چون در اکثر مواقع برای انتخاب طرح و رنگ کراوات دچار سردرگمی شده‌اند. در اینجا لازم دیدیم ۱۲ مدل کراواتی که هر مردی باید داشته باشد را به شما معرفی کنیم. همه آقایان در طول زمان کراوات‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی خریداری می‌کنند، اما بعد از مدتی متوجه می‌شوند که بعضی از این کراوات‌ها را بیشتر از بقیه استفاده می‌کنند. برخی از این کراوا‌ت‌‌ها را می‌توان بارها و بارها استفاده کرد به این دلیل که ممکن است با لباس‌های کژوال راحت‌تر ست شوند، یا مناسب کت و شلوار رسمی باشند و با تعداد وسیعی از لباس‌های شما همخوانی داشته باشند. ۱۲ مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد!

کراوات ابریشمی سرمه‌ای

آبی لاجوردی یا سرمه‌ای رنگ سردی و تیره‌ است ولی اگر بتوانید با لباس های دیگر خود هماهنگ کنید برای لباس‌های رسمی گزینه مناسبی است. این رنگ برای مصاحبه‌های کاری مناسب است و توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کند. اگر شما در پوشش روزمره خود از کت و شلوار ساده زیاد استفاده می‌کنید پیشنهاد ما به شما کراوات گرنادین آبی لاجوردی است به این دلیل که بافت و جنس محکمتری دارد ولی نه به اندازه کراوات بافتنی. به همین دلیل شما می‌توانید آن را با کت و شلوار رسمی ست کنید.

اگر فردی هستید که به واسطه شغل خود به مسافرت‌های متعددی می‌روید بهتر است از کراوات پشمی استفاده کنید به این دلیل که زیاد چروک نمی‌شود. در مورد کراوات جین و کتان و کشمیر باید کمی محتاط‌تر بود زیرا مناسب لباس‌های کژوال هستند و با کت و شلوار رسمی ست نمی‌شوند. یک اشتباهی که بیشتر در انتخاب کراوات‌های سرمه‌ای می‌بینیم این است که آقایان به سراغ جنس ساتن این کراوات‌ها می‌روند. کراوات‌های ساتن براق هستند و با کت و شلوار مجلسی باید این کراوات‌ها را ست کرد برای استفاده روزمره بهتر است به سراغ کراوات‌های مات‌تر بروید.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات زرشکی

کراوات زرشکی بافتنی به دلیل داشتن بافت محکم برای ست کردن با کت‌های اسپرت و ژاکت‌های طرح تویید بسیار مناسب است. همچنین این رنگ کراوات با کت و شلوار آبی کاربنی و زغالی هماهنگی خوبی دارد. از کراوات‌های بافت هرینگ بون هم می‌توانید استفاده کنید چون بافت متفاوت‌تر و کنتراست بیشتری نسبت به مدل‌های ساده دارند. انتخاب دیگر خوبی که می‌توانید در هنگام خرید کراوات زرشکی داشته باشید کراوات زرشکی نقطه‌ای ابریشمی است. این کراوات به خوبی با کت و شلوار تک رنگ و ساده ست می‌شود.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

 

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات قهوه‌ای

از آنجایی که قهوه‌ای رنگ غیر رسمی‌تری نسبت به دو رنگ قبلی است بهتر است از کراوات قهوه‌ای با بافت متفاوت استفاده کنید. کراوات بافتنی به رنگ قهوه‌ای تنباکویی انتخاب خوبی می‌تواند برای شما باشد. مهم نیست که شما چقدر از کت و شلوار اسپرت استفاده می‌کنید یا کت و شلوار رسمی در هر دو حالت می‌توانید از تن رنگ روشن‌تر قهوه‌ای استفاده کنید بهتر است جنس کراوات رنگ روشن قهوه‌ای ابریشمی و مات باشد.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات راه راه

یک کراوات کلاسیک که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف دیده می‌شود. این کراوات هیچ وقت از مد نمی‌افتد به همین دلیل لازم است یک عدد از آن‌ها را خریداری کنید. بسیاری از آقایان از این مدل کراوات دارند ولی بیشتر به سراغ رنگ آبی و قرمز آن ها می‌روند. رنگ سبز انتخاب خوبی برای این طرح کراوات است و از انتخاب‌های همیشگی متفاوت‌تر!

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات پارچه ابریشم چینی

شما می‌توانید از نوع ساده یا طرح‌دار این کراوات‌ها استفاده کنید ولی چیزی که این مدل را متفاوت میکند این است که این پارچه این کراوات‌ها از ابریشم خالص ساخته می‌شود و داخل پارچه دانه‌هایی دارد که به آن ظاهری کژوال می‌بخشد.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات پشمی گرنادین

برخلاف کراوات گرنادین ابریشمی کراوات گرنادین پشمی کلفت‌تر است و کمتر چروک می‌شود و همچنین مات است و برای کت و شلوار‌های کژوال فصل پاییز و زمستان مناسب است. کراوات پشمی خاکستری و نارنجی انتخاب خوب و غیر تکراری برای شما خواهد بود و با کت و شلوار قهوه‌ای و آبی کاربنی و زغالی به خوبی ست می‌شود.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات شطرنجی

برای ست کردن با کت و شلوار معمولی پیشنهاد ما به شما یک کراوات ابریشمی با طرح‌های ریز است. اگر تیپ شما بیشتر مواقع کژوال است می‌توانید به سراغ طرح‌های درشت‌تر هم بروید شاید پشمی یا فلانل.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات طرح Houndstooth

این طرح یک طرح کلاسیک و قدیمی است که قدمتش به چندینسال قبل برمی‌گردد. معمولا این طرح را در اندازه‌های مختلف میتواند پیدا کنید ولی پیشنهاد ما به شما انتخاب طرح‌های بزرگ است چون با کت و شوار ساده به خوبی هماهنگ می‌شود و چشم را خسته نمی‌کند.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات خال خالی

این طرح هم یکی از طرح‌های همیشه به روز است اگر اولین بار است که می‌خواهید از این طرح استفاده کنید بهتر است به سراغ طرح‌های خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک نروید. طبق معمول بیشتر آقایان به سراغ رنگ آبی تیره و قرمز می‌روند ولی بهتر است قبل از انتخاب نگاهی به کمد لباس‌های خود بیاندازید و با توجه به کلکسیون کراوات‌های خود انتخاب کنید. رنگ آبی روشن نارنجی یا حتی زرد را می‌توانید انتخاب کنید.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات طرح Macclesfield

به این کراوات طرح میکرو هم گفته می‌شود. این کراوات به این دلیل نامگذاری شده است که کارخانه‌ای که این طرح کراوات را تولید میکرد در شهر Macclesfield انگلستان بود. در ابتدا این طرح‌ها طرح‌های ریز تکرار شونده بودند ولی امروزه تنوع بیشتری دارند و تقریبا با تمام کت و شلوار‌ها و لباس‌های سبک کژوال هماهنگ می‌شوند. این کراوات‌ها از این جهت محبوبیت دارند که در رنگ‌های محتلف تولید می‌شوند گاهی رنگ‌های به کار رفته در آن‌ها به دو رنگ محدود می‌شود گاهی سه رنگ و حتی بیشتر. در ایتالیا این کراوات‌ها با رنگ آبی کاربنی و رنگ‌های تیره که طرح‌های قهوه‌ای، قرمز یا سبز در آنها به کار رفته محبوب هستند.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

کراوات نقره‌ای یا خاکستری

کراوات خاکستری شما می‌تواند فلانل پشمی باشد که با کت و شلوار سرمه‌ای و قهوه‌ای ست می‌شود. اگر بیشتر کت و شلوار‌های رسمی می‌پوشید پیشنهاد ما خاکستری براق است.

کراوات طرح بته جقه

کراوات‌های طرح‌های بته جقه در رنگ‌های مختلف اندازه‌های متفاوت و جزییات متفاوت دیده می‌شوند. طرح بته جقه یک طرح کلاسیک است ولی در عین حال افراد کمتری از آن استفاده می‌کنند. اگر از طرح‌های درشت‌تر استفاده می‌کنید می‌توانید رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب کنید و اگر از طرح‌های کوچک‌تر استفاده می‌کنید می‌توانید رنگ زمینه روشن‌تری برای کراوات انتخاب کنید.

12 مدل کراوات که هر مردی باید داشته باشد

مطالب مرتبط:

۱- ست کردن پیراهن و کراوات مردانه

۲- کراوات سیاه و سفید

۳- نکات ست کردن کراوات، پیراهن و کت

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

یک جامعه شناس ایرانی در تاریخ 15 فوریه 2017

خدا شفاتون بدهدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :