محمد رضا اهوارکی در
0

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

کت و شلوار یکی از مهم‌ترین انواع لباس مردانه به شمار می‌آید و باتوجه به قیمت نسبتا بالای آن باید بیشتر از هر نوع دیگری از لباس هوای آن را داشت و از آن مراقبت کرد. 10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار را در این مقاله مطالعه کنید. 

۱- کت و شلوار مناسب انتخاب کنید 

همیشه در چی بپوشم روی این نکته تاکید داشته‌ایم و بازهم به شما گوش زد می‌کنیم که اولویت اول شما باید اندازه بودن لباس باشد. کت و شلواری که انتخاب می‌کنید حتی اگر از با کیفیت‌ترین جنس هم باشد وقتی اندازه شما نباشد به هیچ وجه زیبا نیست. کسی دوست ندارد شما را کت و شلوار تن و یا گشاد ببینید. پس اولین و مهمترین مساله ای که مقدمه ای بر نگهداری بهتر از کت و شلوار شماست انتخاب کت و شلوار اندازه تنتان است.

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

۲- کت و شلوار جایگزین داشته باشید

یکی از روش‌های مراقبت از کت و شلوار داشتن چند دست از این لباس مردانه است. توجه داشته باشید که استفاده روزمره از یک دست کت و شلوار باعث از بین رفتن لباس‌تان می‌شود.

۳- به خوبی از کت و شلوار مراقبت کنید

اگر به هر دلیلی توان خرید دو دست کت و شلوار را ندارید، بلافاصله بعد از پوشیدن لباس آن را درون کاور خود قرار دهید و حتما آن را بر چوب رختی قرار دهید.

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

۴- چوب رختی مناسب را فراموش نکنید

یکی از بهترین کارهایی که برای مراقبت از کت و شلوار مردانه می‌توان انجام داد همین آویزان کردن آن‌هاست. اگر استفاده  مکرر از آن دارید آن را بیرون قفسه آویزان کنید. آویزان کردن موجب حفظ شکل کت و شلوار به خصوص شکل کلی شانه‌ها می‌شود.

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

۵- خشکشویی ممنوع!

شما حداکثر باید هر ۶ ماه یکبار کت و شلوارتان را بشویید و آن هم نه در خشکشویی. استفاده از مواد شیمیایی موجب ضعیف شدن جنس پارچه کت و شلوار می‌شود پس باید تا می‌توانید آن را از این مواد دور نگاه دارید. خیلی از کسانی که در خشک شویی این کار را برای شما انجام می‌دهند توجه زیادی نمی‌کنند و نتیجه  آن خراب شدن شکل سرشانه و لبه های کت است.

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

۶- شلوار مردانه اضافه داشته باشید

معمولا عمر شلوار مردانه کمتر از کت خواهد بود، علت آن نیز نشستن و برخاستن‌های زیاد در طی روز خواهد بود. بنابراین برای اینکه شلوار کمت آسیب ببیند بهتر است یک شلوار مناسب مردانه خریداری کنید و همراه کت آن را یک روز در میان بپوشید.

۷- کت را بخارشویی کنید

اتو بخار، اتو و پرس کردن کت و شلوار مردانه از راه‌های مناسب برای دوری از چروک است. برخورد مستقیم اتوی آهنی با کت و شلوار شما می‌تواند به جنس آن‌ها صدمه وارد کند و موجب کشیده شدن آن شود. پس سعی کنید از اتوی بخار استفاده کنید که با اینکه قیمتی به مراتب بالاتر دارد ولی ارزشش را دارد.

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

۸- کمتر از جیب کت استفاده کنید

قرار دادن وسایلی مانند سوئیچ اتومبیل، موبایل و کیف پول باعث کشیده شدن الیاف پارچه کت شده و شکل آن را خراب می‌کند. بنابراین بهتر است از یک کیف دستی مردانه مناسب برای حمل این وسایل استفاده کنید؛ همچنین هرگز کت و شلوار خود را با جیب‌های پر در کمد آویزان نکنید.

۹- قبل از استفاده آن را تمیز کنید

همیشه برای از پاک کردن شوره‌های سر و لکه‌های خوراکی و یا موی سر از روی کت‌تان می توانید بعد از استفاده آن را روی قسمتی آویزان کرده و با شانه مخصوص آن را پاک کنید. این کار نه تنها موجب پاک شدن و تمیز شدن آن می‌شود بلکه برای جنس پارچه هم خوب است. بعضی پارچه‌ها قابلیت گرد و خاک گیری بالاتری دارند و نتیجتا با این کار شما گرد و خاک روی آن‌ها را هم برده و در باعث افزایش عمر لباس می‌شود.

10 نکته برای مراقبت از کت و شلوار

۱۰- مراقبت بید خوردگی باشید

بید بدترین و خطرناک‌ترین حشره برای کت و شلوار مردانه است. بیدها علاوه بر خراب کردن جنس کت و شلوار و از بین بردن آن، باعث می شوند کت و شلوار شما بلا استفاده شود. چراکه تخم ریزی آن‌ها در جیب‌های کت یا شلوار موجب بد بو شدن و بدفرم شدن کت و شلوار شما می‌شود.

مطالب مرتبط:

۱- اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار

2- ویژگی‌های کت و شلوار مناسب

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 12 می 2017

مرسی چی بپوشم کارت عالیه

حمید در تاریخ 17 می 2017

بسیار سپاسگذارم
خیلی عالیییییییییییییییی

احسان در تاریخ 17 می 2017

کمک بزرگی شد بهم با خوانده این مقاله مفیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :