۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه

قیمت کت و شلوار خوب چقدر است؟ سؤالی که با آن مواجه هستید در ظاهر درست است اما جوابی کاملاً مشخص ندارد و معمولاً افراد با بازه‌ای از قیمت به آن پاسخ می‌دهند که برای هرکس بر اساس انتظاری که از بازار دارد و یا آخرین خریدی که داشته است، مطابقت دارد. نه تنها قیمت کت و شلوار مردانه ، بلکه قیمت هر لباسی در بازار می‌تواند متغیر باشد. امروز در «چی بپوشم» به سراغ نحوه قیمت‌گذاری کت و شلوار و دلایلی که یک لباس می‌تواند گران‌تر از دیگری باشد خواهیم پرداخت تا شما در خرید بعدی، بتوانید تشخیص دهید که قیمت پیشنهادی از سوی فروشنده، عادلانه است یا نه.

 

۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه

چه ویژگی باعث می‌شود یک لباس گران‌تر از دیگری باشد؟ فروشندگان جمله معروفی در بین خود دارند که می‌گویند، اگر یک لباس را ارزان بفروشید همه در مورد تقلبی بودن آن شک خواهند کرد و اگر گران بفروشید همه در مورد چرایی قیمت بالا خواهند پرسید. قیمت و آنچه که شما از اتیکت‌ها درک می‌کنید، دقیقاً انتظار بازار از شماست. قیمت بالا برای یک لباس لزوماً کیفیت بالا نیست. سردرگم شده‌اید؟ پس چه چیز می‌تواند معیار گرانی و ارزانی یک لباس باشد؟ و زمانی که شما پول زیادی بابت خرید یک لباس می‌دهید، دقیقاً این پول می‌تواند مربوط به کدام ویژگی لباس باشد؟

 

ارتباط قیمت کت و شلوار مردانه و الگوی آن

اولین فاکتور در قیمت‌گذاری کت و شلوار، بر اساس اینکه چند درصد از اعضای جامعه می‌توانند از الگوی طراحی شده استفاده کنند، قیمت را افزایش یا کاهش می‌دهد. اگر مخاطبان لباس افراد زیادی از جامعه باشند قیمت کمتر و بلعکس اگر عده کمی قرار باشد، لباس را بتوانند بپوشند، هزینه افزایش می‌یابد. کت و شلوارهای مخصوص افراد ورزشکار علاوه بر ویژگی‌های، اندامی بودن، قیمت بالاتری هم دارند چراکه افراد خاصی می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه را بیشتر بشناسید

 

اغلب تولیدکنندگان انبوه، با توجه به محبوب‌ترین مدل‌های کت و شلوار مردانه، اقدام به تولید می‌کنند. این کار باعث می‌شود اگر کت و شلوار دقیقاً اندازه نباشد، با اندکی تغییر در دوخت آن را، اندازه کرد. اما متأسفانه به علت قیمت پایین، کیفیت ساخت نیز پایین می‌آید و ممکن است در بیشتر لباس‌هایی که با این الگو دوخته می‌شوند خبری از پارچه اضافی برای افزایش قد و اندازه وجود نداشته باشد. طراحان لباس حرفه‌ای در این مورد، محتاط‌تر عمل می‌کنند و از الگوی متناسب با افراد استفاده می‌کنند. البته شما برای خرید کردن از این طراحان باید هزینه بیشتری صرف کنید، چرا که کت و شلوار قرار است چند بار روی تن شما اندازه شود.

 

 

پارچه کت و شلوار

۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه را بیشتر بشناسید

عامل دوم که می‌تواند قیمت یک کت و شلوار را تعیین کند، مواد مورد استفاده در تولید آن است. این مواد شامل پارچه تا دکمه می‌شود. اما پارچه بیشترین تأثیر را در قیمت کت و شلوار دارد. یک پیراهن معمولی یک متر، شلوار ۱٫۵ تا ۳ متر و کت و شلوار تقریباً ۳٫۵ متر پارچه مصرف می‌کنند. لباس‌های تولید انبوه از درصد بیشتر پارچه استفاده می‌کنند و این باعث کاهش مقدار پارچه مصرفی نیز می‌شود.

قیمت پارچه بر اساس، نوع، کیفیت الیاف و در نهایت بافت تعیین می‌شود. الیاف مصنوعی معمولاً ارزان‌تر هستند، که پلی‌استر و ریون متداول‌ترین آن‌ها هستند. پارچه‌های پنبه‌ای، در رده دوم قیمت‌گذاری پارچه‌ها قرار می‌گیرد. مزارع پنبه باکیفیت و طول الیاف مختلف در سراسر دنیا وجود دارند که باعث کاهش قیمت پنبه شده است. گران‌ترین پارچه‌ها از پشم و ابریشم ساخته می‌شوند. پشم از مو بدن حیوانات چیده و تهیه می‌شود.

۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه را بیشتر بشناسید

پشم‌های استرالیایی کیفیت مثال‌زدنی در دنیا دارند. ابریشم یکی دیگر از گران‌ترین‌های پارچه‌ای است. قیمت بالای ابریشم به علت فرایند تولید و نگهداری آن است. بیشتر لباس‌های مردانه پشمی است. از سوی دیگر استفاده از الیاف مصنوعی، قیمت پارچه و در نهایت لباس کاهش پیدا می‌کند. ارزان‌تر شدن کت و شلوار مساوی با کمتر شدن دوام و درخشندگی زیر نور آفتاب است.

 

ارتباط قیمت کت و شلوار مردانه و کیفیت دوخت

مهارت و شیوه تولید کت و شلوار نیز می‌تواند روی قیمت‌گذاری مؤثر باشد. دوخت لباس با دست دارای ظرافت و سبک خاصی است که قیمت آن را به شدت افزایش می‌دهد این در حالی است که دوخت لباس با استفاده از ماشین‌های تولید انبوه مکانیکی، قیمت و ظرافت در کار را به شدت کاهش می‌دهد. دقت و ظرافت دست در تقابل با سرعت دوخت ماشین است. برخی اوقات مشکلات موجود در ماشین، باعث می‌شود که یک خط تولید، لباس‌هایی با مشکل مشترک تولید کند، این در حالی است که هیچ‌وقت یک استادکار ماهر این مشکل را نخواهد داشت.

علاوه بر این ویژگی‌ها، داشتن یک خیاط به شما امکانات دیگر نظیر، استفاده از پارچه دلخواه، اندازه‌گیری درست و بهبود استایل را می‌دهد. با این وجود تولید ماشینی کت و شلوار به شدت در حال گسترش است و هنر دست خیاطان رو به فراموشی است.

۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه را بیشتر بشناسید

 

ارتباط قیمت کت و شلوار مردانه و خدمات پس از فروش

به عنوان یک گزینه اضافی‌تر، استفاده خریدار از بیمه‌ها و خدمات بعد از فروش درباره کت و شلوار است که می‌تواند قیمت خرید لباس را افزایش دهد. بعضی از برندهای مشهور دنیا، لباس‌های حساس خودشان را در مقابل آسیب‌های محیطی بیمه می‌کنند اما در مقابل این بیمه، مبلغی بیشتر دریافت می‌کنند. این متد فروش بیشتر در کشورهای اروپایی و آمریکایی مشاهده می‌شود و به ندرت در ایران شما با این گونه مسائل مواجه می‌شوید. در آمریکا اگر برندی لباس خودش را بیمه کرده باشد مسئول است در صورت بروز مشکل برای لباس مبلغ آن را پس دهد یا نمونه‌ای همانند آن را به خریدار تحویل دهد.

۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه را بیشتر بشناسید

قیمت کت و شلوار مردانه و برند و اعتبار آن

این روزها با همه‌گیر شدن برند پوشی در میان مردم، قیمت کت و شلوارهای برند هم افزایش پیدا کرده است. این افزایش قیمت گاهی معقول و در بیشتر موارد غیرمعقول است. همان‌طور که در ابتدای صحبت‌ها اشاره کردیم، قیمت بالای یک لباس نمی‌تواند تضمین‌کننده کیفیت و دوام آن باشد. لباس برند اگر دارای الیاف خاص، قطعات گران‌قیمت، جواهرات و دوخت دست باشد می‌تواند قیمتی بالا داشته باشد اما زمانی که یک لباس به تولید انبوه کارخانه‌ای می‌رسد، علت بالا بودن قیمت، کیفیت نیست و فقط به خاطر اعتبار برند است که شما باید مبلغ بیشتری باید پرداخت کنید. به عنوان یک توصیه، به دنبال کیفیت باشید نه برند.

۵ عامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه را بیشتر بشناسید

امیدواریم توانسته باشیم در مورد عوامل موثر در قیمت کت و شلوار مردانه و اینکه چرا یک نوع کت و شلوار می‌تواند چندین قیمت متفاوت داشته باشد توضیح کافی داده باشیم. تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط:

۱- کت و شلوار راه راه مردانه را چگونه به خوبی ست کنم؟

۲- اندازه گیری سایز کت و شلوار با راهکارهای ساده و کاربردی

۳- چگونه در تابستان کت و شلوار بپوشیم؟

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 21 جولای 2018

من به عنوان یک زن عاشق کت و شلوار مردانه هستمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :