محمد رضا اهوارکی در
0

اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار

اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار

در قسمت قبل سعی ما بر این بود که به شما اصول پوشیدن کت و شلوار را یادآوری کنیم و بگوییم که تیپ زدن قواعد و قانون های خودش را دارد. در این مقاله اما قصد ما بیان اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار و از آن مهمتر کفش های شماست که روی تیپ شما بسیار تاثیر گذارند. با ما همراه باشید.

۱- بدانید که چه زمانی باید کت و شلوار رسمی را با غیر رسمی تعویض کنید

بلافاصله بعد از رسیدن به خانه کت و شلوارتان را روی چوب لباسی آویزان کنید تا به مدت ۲ الی ۳ ساعت هوا بخورد. سپس در صورت عدم وجود لکه روی آن می توانید آن را در کمد لباس ها قرار دهید. حتما از آویزهای چوبی برای این کار استفاده کنید.

۲- کت تان را حین آویزان کردن تا کنید

با این کار شما کت را امن‌تر، بدون چروک و صاف نگاه داشته اید. این در صورتی است که کت شما تنها یک دکمه داشته باشد. در صورتی که کت شما دو یا سه دکمه داشت حین آویزان کردن حتما دکمه ی پایینی را ببندید.

اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار

۳- بعد از بارش باران حتما کفش ها را باید تمیز کرد

این کار دقیقا برعکس شستن ماشین تان است. واکس روی کفش موجب تمیز کردن آن و مقابله با رطوبت و لکه های آن می شود. اگر حس کردید که باران دیگری در کار نیست حتما بعد از شستن از براق کننده هم استفاده کنید. این کارها جمعا ۱۵ دقیقه از وقت شما را می گیرد اما انجام ندادن آن ها موجب شلخته دیده شدن کفش ها و درنهایت به خوبی دیده نشدن کت و شلوار و نهایتا تیپ شماست.

۴- اتو بخار بکشید

به جای اینکار می توانید قبل از اتو کشیدن روی یقه و خط دکمه های پیراهن کمی آب اسپری کنید و سپس اتو کشیدن را شروع کنید. این ها قسمت های مهمی هستند که باید اتو کشیده شوند. در صورتی که جنس این قسمت ها نرم تر است باید دقت بسیار بالایی حین اتو کشیدن به خرج دهید. علاوه بر آن پشت پیراهنتان را نگاه کنید تا در صورت بروز چروک آن را برطرف کنید.

۵- وقتی هیچکس کراوات نمی پوشد شما بپوشید

با این کار تیپ شما یک برتری خاصی نسبت به بقیه  آشنایان در مجالس خواهد داشت. اگر کمی جسورانه عمل کنید می توانید یک اکسسوری با تاثیر گذاری بیشتر یعنی پاپیون را به جای کراوات استفاده کنید. این کار نشان از آن دارد که شما به تمام جزییات توجه می کنید و خوشتیپ بودن برایتان مهم است.

مطالب مرتبط:

1- چگونه بدون کت و شلوار خوشتیپ به نظر برسیم؟

2- رعایت این ۵ نکته حین پوشیدن کت و شلوار الزامیست

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :