لباس المپیک کاروان ایران در مقایسه با لباس سایر کشورها

طراحی لباس کاروان ایران برای رژه افتتاحیه المپیک با انتقادات بسیار زیادی از سوی مردم مواجه شد. در این مطلب لباس کاروان المپیک برخی دیگر از کشورها را بررسی کرده‌ایم تا شما بگویید کدام طراحی امتیاز بیشتری دارد؟

ad banner

ژاپن

 

لباس المپیک کاروان ایران

ورزشکاران کشور ژاپن در رژه افتتاحیه المپیک 2020، پیراهن سفید رنگی به همراه یک کراوات قرمز رنگ به تن خواهند کرد. یک کت سرمه‌ای، شلوار خاکستری و یک کلاه سفید رنگ نیز دیگر بخش‌های این یونیفورم هستند. لباس کاروان کشور ژاپن، ادای احترامی به لباس سال 1964 کاروان ژاپن، در اولین میزبانی این کشور می‌باشد.

آمریکا

لباس المپیک کاروان ایران

طراحی لباس کاروان آمریکا در المپیک 2020 توکیو، توسط رالف لارن انجام شده است و به جرئت می‌توانیم بگوییم که یکی از زیباترین طراحی‌ها برای لباس این کاروان است. این کاروان در رژه افتتاحیه کتی سرمه‌ای رنگ که کاملا یونیسکس است را به تن خواهند کرد. این یونیفرم همچنین دستمال گردنی با طرح ستاره نیز دارد.

چین

لباس المپیک کاروان ایران

کشور چین در المپیک امسال لباس طراحی شده توسط تیم ییپ را به تن خواهد کرد. تیم ییپ پیشتر نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین طراحی لباس برای فیلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» شده بود. او نام لباس کاروان چین را «لباس‌های اژدهای قهرمان» نامید و برای تولید و دوخت آن‌ها از بهترین پارچه‌ها استفاده کرده است.

بریتانیا

لباس المپیک کاروان ایران

لباس‌های کاروان بریتانیا در المپیک 2020 توکیو، کمی متفاوت‌تر از یونیفورم‌های دیگر است. شلوار کتان آیتم اصلی لباس‌های این کاروان به حساب می‌آید. سوئیشرت راه راه، کتانی رنگ تیره و تیشرت‌ها و پیراهن‌های طرح ملوانی از دیگر آیتم‌های مهم طراحی لباس این کاروان هستند که توسط بن شرمن طراحی شده‌اند.

استرالیا

لباس المپیک کاروان ایران

رنگ‌های سبز و طلایی اصلی‌ترین رنگ‌هایی هستند که در طراحی لباس کاروان استرالیا به کار رفته‌اند. این لباس بسیار مورد توجه و تایید مردم کشور استرالیا قرار گرفت. این لباس از برند مشهور استرالیایی Sportscraft بود. کت، پیراهن، شلوارک و اکسسوری‌های مانند دستمال گردن، اصلی‌ترین آیتم‌های این یونیفرم بودند.

ایتالیا

لباس المپیک کاروان ایران

طراحی لباس کاروان ایتالیا را از سال 2012، جورجیو آرمانی، طراح مشهور ایتالیایی بر عهده گرفته است. او در کمپانی خود در میلان ایتالیا از لباس‌های این کاروان در المپیک 2020 رونمایی کرد. در این لباس پرچم ایتالیا به شکل دایره درآمده و جلوی لباس ورزشکاران قرار گرفته است تا اوج خلاقیت آرمانی را به رخ جهان بکشد.

کانادا

لباس المپیک کاروان ایران

معمولا مد و فشن در کانادا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این موضوع را می‌توانیم از طراحی لباس آن‌ها نیز دریابیم. لباس کاروان کانادا نیز مطابق مد روز طراحی شده است. لباس قرمز سمت راست برای رژه افتتاحیه طراحی شده، لباس وسط برای مراسم اختتامیه المپیک است و لباس سمت چپ برای توزیع مدال است.

ایران

لباس المپیک کاروان ایران

لباس ورزشکاران کاروان ایران برای المپیک 2020 به تازگی رونمایی شده است و انتقادات بسیار زیادی را با خود به همراه داشته است. لباس بانوان ورزشکار بیشتر از آقایان مورد انتقاد بود و بسیاری آن را مشابه لباس‌های دهه هفتاد شمسی دانستند. برای رژه المپیک 2020 توکیو، کت و شلوار ساده سرمه‌ای برای آقایان و لباسی که در تصویر میبینید برای خانم‌ها در نظر گرفته شده است.

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :