چطور لباس چهارخانه بپوشیم؟

لباس‌های چهارخانه قدمتی به اندازه تاریخ نساجی در جهان دارند و هنوز هم از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین طرح‌ها در پارچه به شمار می‌روند. اما پوشیدن لباس چهارخانه برای خانم‌ها کاری چالش برانگیز است چون ست کردن طرح و رنگ آن با لباس‌های دیگر تا اندازه‌ای مشکل است اما نه زمانی که شما راز و رمز این کار را بدانید. چطور لباس چهارخانه بپوشیم؟

ad banner

توجه کنید که طرح‌های شلوغ چهارخانه ظاهری ارزان و بی‌کیفیت دارند بنابراین سعی کنید سراغ طرح‌های ساده‌تر که تعداد رنگ‌های کمتری در آن به کار رفته باشد استفاده کنید.

 نکته مهم مقدار طرح چهارخانه در لباس‌های شماست که نباید از حدی فراتر برود مثلا فقط پیراهن یا شلوار شما چهارخانه باشد و نه بیشتر. حتی بهتر است فقط یک اکسسوری خود را از آن طرح انتخاب کنید مثل کیف یا کفش و یا شال گردن.

چطور لباس چهارخانه بپوشیم؟

کت، مانتو و پالتوی چهارخانه نیز از مدل‌های جدید و شیک امروز محسوب می‌شود که می‌توانید لباس‌های زمستانی خود را با آن شکل بدهید و دقت کنید که در چنین استایلی بقیه لباس‌ها را از طرح‌های ساده و رنگ‌هایی هماهنگ با طرح چهارخانه انتخاب کنید.

چطور لباس چهارخانه بپوشیم؟

نکته دیگر در انتخاب لباس چهارخانه این است که رنگ‌های خنثی را به رنگ‌های روشن و تند ترجیح دهید مثلا رنگ‌های خاکستری و کرم که استایل شما را کلاسیک نشان می‌دهد.

چطور لباس چهارخانه بپوشیم؟

در ترکیب طرح چهارخانه با سایر طرح‌های پارچه باید دقت کافی داشته باشید. طرح‌ها را زمانی می‌توان ترکیب کرد که در رنگ با هم اشتراکاتی داشته باشند.  شما می‌توانید لباس چهارخانه را با طرح چهارخانه یا پلنگی و یا خالدار ست کنید و ترکیب‌های زیبایی بسازید.

چطور لباس چهارخانه بپوشیم؟

مطالب مرتبط:

1- چند نکته برای پوشیدن لباس های طرح دار

2- چه جوری لباس طرح دار انتخاب کنم؟

3- راه پوشیدن لباس طرح دار مردانه

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :