محمد رضا اهوارکی در
0

افزایش عمر لباس ها با این 6 روش ساده

افزایش عمر لباس ها با این 6 روش ساده

خالی کردن کمد از لباس‌های خراب و کهنه تجربه‌ی بدی است. وقتی باید از لباس‌های مورد علاقه‌تان دل بکنید انگار درحال دور شدن از یکی از اعضای خانواده‌تان هستید و این غم انگیز است. درست است که همه چیز دوباره جایگزین می‌شوند ولی مجدد همین عزاداری برای بقیه‌ی لباس‌هایتان هم قرار است تکرار شود. در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما یادآور شویم که در ماندگاری بیشتر لباس‌هایتان موثر است. با ما همراه باشید.

1- چوب لباسی‌ها را دریابید

آویزان کردن لباس‌های حساس خوب است ولی اینکه چه لباسی را آویزان می‌کنید مهم است. چوب لباسی‌ها برای این ساخته شدند که لباس‌ها را در همان حالت‌شان نگاه دارند پس مطمئن شوید که رویه آن‌ها کشیده نمی‌شوند و یا منجر به پارگی آن‌ها نمی‌شود. از چوب لباسی‌های آهنی استفاده نکنید و به جای آن از پلاستیکی‌ها استفاده کنید. با خرید چوب لباسی شما سرمایه گذاری می‌کنید ولی مطمئن باشید این کار از هزینه‌های اضافی آینده جلوگیری می‌کند. ضمنا سویشرت‌های بلند را هرزگاهی تا کنید و در کشو قرار دهید.

2- لباس‌های با جنس سخت‌تر هم نیاز به محبت دارند

هر نوع پارچه ای نیاز به مراقبت خاص خود دارد ولی چرم بحثش فرق می کنه. از آنجایی که این مدل قیمتش بیشتر است سعی کنید همیشه آن را به صورت پاکیزه و نرم استفاده کنید با این کار آن را شبیه چرم های برند و جدید نشان می دهید. نوع دیگر پارچه چرم جیر است که بخاطر سختی زیاد در تمیز نگه داشتن آن بیشتر مردم نمی توانند آن را تمیز نگاه دارند. راز تمیزی آن یک کلمه است : اسپری تمیز کننده. این اسپری چرم جیر را برای هر نوع آب و هوایی آماده نگه می دارد مخصوصا زمستان و بهار که بارندگی در آن زیاد است. بعد از کثیف شدن هم کافیست کمی اسپری روی آن بزنید و تمیزش کنید.

افزایش عمر لباس ها با این 6 روش ساده

3- نحوه ی پر کردن لباس ها

یکی دیگر از حقه ها پر کردن لباس هاست. اگر لباسی را زیاد استفاده نمی کنید سعی کنید وقتی روی چوب لباسی آویزان است داخل آن هم پر باشد. پر کردن درست کفش ها هم بسیار مهم است. برای این کار از قالب های مخصوص کفش استفاده کنید و یا کاغذ و هر پارچه ای که از آن استفاده نمی کنید تا فرم کلی کفش باقی بماند. اینکار برای لباس هایی که می خواهید از شکل نیفتند هم جواب می دهد.

4- از پوشیدن سریع با چرخاندن های سریع اجتناب کنید

لباس ها هم نیاز به استراحت دارند. زیاد آن ها را نپوشید و زیاد آن ها را نشویید. با اینکار احتمال پاره شدن لباس ها بیشتر می شود. اینجا ریاضی بکار می آید: اگر آن ها را به صورت ضربدری بپوشید هیچوقت خراب نمی شوند. چگونه؟ خوب وقتی قرار است لباس را بخرید سعی کنید مثلا رنگ سیاه و سفید آن را بخرید و با اینکار هم با لباس های مختلف ست می شود و هم حق انتخاب شما زیاد است و مجبور نیستید لباس مورد علاقه تان را زیاد بپوشید.

5- از بازی خرید کردن استفاده کنید

حتی اگر استایلیست حرفه ای هم باشید باز ترجیح می دهید جایی که تخفیف دارد خرید کنید و همچنین برندها را بشناسید و بدانید که کدام برند در کدام نوع لباس بهتر عمل کرده است و از آنها خرید کنید. برای ژاکت برند All Saint و برای قیمت های پایین و اجناس خوب برند Forever21 را انتخاب کنید و برای استایل کلاسیک مانند کت و شلوار و دامن و لباس برند Theory را انتخاب کنید.

افزایش عمر لباس ها با این 6 روش ساده

6- تکه هایی که روی آن سرمایه گذاری می کنید خیلی با ارزشند

بله برخی قسمت هایی از استایلتان که روی آن سرمایه گذاری کرده اید مانند کیف دستی و یا بوت های چرمی با هر پوشاکی می آیند ولی همیشگی نیستند. سعی کنید همیشه روی یک جفت جین خوب و یا ژاکت چرمی سرمایه گذاری کنید. با اینکار باز هم حق انتخاب خود را در ست کردن پوشاک زیاد کرده اید.

مطالب مرتبط:

1- پاک کردن لکه ی آدامس در چهار گام

2- چرا باید ژاکت چرم خرید؟

3- صرفه جویی در خرید لباس

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :