راهنمای انتخاب جوراب برای آقایان

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۵

توسط امید جعفری

راهنمای انتخاب جوراب برای آقایان

جوراب شاید از نظر مردان، فقط قسمتی از کل لباس است که برای اذیت نشدن پا در کفش استفاده می‌شود و استفاده کردن از آن نیاز به هیچ قانون و اصولی ندارد. اگر شما هم از جمله این دسته از مردان هستید باید به شما بگوییم که جوراب، تکه‌ای کوچکی از لباس‌های شما است که می‌تواند همه استایل شما را ارتقا دهد یا به کل نابود کند. پوشیدن جوراب هم دارای اصول و قواعد خاصی است. همان‌طور که انواع جوراب مردانه وجود دارد هر یک از آن‌ها را باید در جای مشخص خودشان به پا کنید. بهتر است همراه با «چی بپوشم» باشید تا نکاتی کلیدی در مورد نحوه انتخاب جوراب‌هایتان بدانید و دفعه بعد که خواستید بی‌هوا، لنگه‌های جوراب را به پا کنید، دقت بیشتری در انتخاب جوراب‌هایتان داشته باشید.

 

مطالب مرتبط:

 

جوراب مردانه

جوراب کاربرد ساده‌ای دارد و راحتی شما را در راه رفتن، دویدن و حتی بالا رفتن از کوه تأمین می‌کند؛ و اندک زمانی برای خرید کردن آن‌ها نیاز است؛ اما باید دقت بیشتری از این به بعد در خرید کردن جوراب‌های خودتان به خرج دهید، هزینه، نوع جوراب و جایی که می‌خواهید آن‌ها را بپوشید، از جمله نکات خرید جوراب مردانه است. همان‌طور که شما به پوشیدن دیگر اکسسوری های خودتان اهمیت می‌دهید، باید جوراب را هم یکی از آن‌ها محسوب کنید و در انتخابش دقت کنید. قانونی برای مردانی که می‌خواهند خوش‌تیپ باشند وجود ندارد پس لزومی هم ندارد همیشه جوراب تیره یا سفید بپوشید. باورش شاید کمی سخت است اما نوع جوراب به دوام کفش شما هم می‌تواند کمک کند. جورابی که پای شما در آن عرق کند، می‌تواند باعث از بین رفتن فرم کلی کفش شود؛ بنابراین جنس جوراب شما هم همانند رنگ آن باید مناسب شما باشد.

پارامترهای مهم در انتخاب جوراب

طول جوراب

طول جوراب در کنار دیگر لباس‌های شما، مفهوم پیدا می‌کند. معمولاً جوراب‌ها دارای سه نوع، بدون ساق، ساق تا مچ و ساق بلند تولید می‌شوند. بر اساس اندازه بلندی و کوتاهی هرکدام از دسته‌بندی‌ها، انواع دیگری هم دارند؛ اما معمولاً جوراب‌های بدون ساق تا زمانی که کفش به پا دارید دیده نمی‌شوند. جوراب‌های ساق تا مچ، فقط قسمتی از مچ شما را پوشش می‌دهند و رنگشان به عنوان یک باریکه کوچک بیرون کفش دیده می‌شود. جوراب‌های ساق بلند مرسوم‌ترین جوراب‌هایی است که مردان برای پاهای خودشان انتخاب می‌کنند.

جنس جوراب

جنس جوراب‌ها معمولاً، پنبه‌ای، پشمی یا پلاستیکی انتخاب می‌شود. جوراب‌های پنبه‌ای، می‌توانند هوا با داخل پا به جریان بی اندازند، همچنین عرق پای شما را بگیرند، اما قابلیت زیادی در بخار کردن رطوبت جذب شده ندارند. همچنین جوراب‌های پشمی بر اساس نوع بافتی که دارند، منافذ ورود هوایی خوبی ایجاد می‌کنند، اما همانند جوراب‌های پنبه‌ای و نخی توانایی جابجایی رطوبت اندکی دارند. جوراب‌های پلاستیکی، توانایی تخمیر رطوبت بالایی دارند اما آن‌چنان راحتی ندارند. بافت‌های نخی و ترکیب نخ با دیگر الیاف، برای جوراب‌های دارای الگو که برای کفش‌های اسنیکرز و کفش‌های چرمی، همچنین جوراب‌های پشمی و کشمیری برای کفش‌های چرمی و هر استایلی که نیاز دارید کمی هوشمندانه‌تر انتخاب کنید، می‌توانید استفاده کنید.

اندازه جوراب

اندازه جوراب نیز همانند لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید باید روی پای شما خوب بنشیند، پاشنه آن نباید از جای خودش لغزشی داشته باشد. همچنین اگر جوراب‌های بسته‌بندی شده می‌خواهید خرید کنید، بهتر است در اندازه آن‌ها کمی دقت کنید. مشابه لباس‌ها، هر شرکتی می‌تواند بر اساس مارک خودش، اندازه‌های متفاوتی داشته باشد. مدیوم یک شرکت ممکن است لارج دیگری باشد.

جوراب مردانه

انواع جوراب‌ها

جوراب ساده

اگر از مردان هستید که دوست دارید لباس‌هایی به سبک مردان قدیمی بپوشید این جوراب‌ها مخصوص شما هستند. رنگ‌هایی که در این نوع از جوراب‌ها کاربرد بیشتری نسبت به دیگران دارد، رنگ سرمه‌ای، سیاه، خاکستری است. بر اساس نوع لباسی که می‌پوشید و کفشی که قرار است به پا کنید رنگ جوراب خودتان را انتخاب کنید. جوراب رنگ سیاه به همراه کت و شلوار مشکی و کفش مجلسی، دید بهتری نسبت به جوراب خاکستری به وجود می‌آورد.

 • اگر به دنبال استایل خاصی نیستید از این جوراب استفاده کنید.
 • رگ جوراب را با لباس خودتان تنظیم کنید.
 • رنگ جوراب‌هایتان را کمی تیره یا روشن‌تر از لباس خودتان انتخاب کنید.
 • با کت و شلوار جوراب سفید نپوشید.

جوراب

جوراب‌های بافت‌دار

اگر جوراب ساده دوست دارید اما می‌خواهید کمی هم جوراب جذاب‌تری به پا داشته باشید، می‌توانید از جوراب‌های بافت‌دار استفاده کنید. جوراب بافت‌دار ممکن است کمی سنگین‌تر از جوراب ساده باشند. جوراب بافت‌دار را می‌توانید با چکمه‌های خودتان هم بپوشید.

 • جورابی روشن‌تر یا تیره‌تر از شلوارتان انتخاب کنید.
 • بافت روی جوراب را با بافت یکی از لباس‌هایتان ست کنید.
 • جوراب ممکن است کفش شما را کمی تنگ‌تر کند.

جوراب

جوراب‌های رنگارنگ

انتخاب جوراب‌های رنگارنگ کمی جسورانه است. کسی می‌تواند این جوراب‌ها را بپوشد که زمان مناسب پوشیدن این جوراب‌ها را بداند. رنگ این جوراب‌ها، کاملاً واضح و جلب توجه خواهد کرد؛ بنابراین برای اینکه استایل مردانه شما تخریب نشود بهتر است شلوار بلند بپوشید تا فقط گاهی جوراب دیده شود.

 • جوراب رنگارنگ را با کت و شلوار نپوشید و فقط زمانی که لباس کژوال به تن دارید با شلوار بلند آن‌ها را بپوشید.
 • جوراب‌های رنگارنگ تنوع بالایی دارند در انتخاب آن‌ها دقت کنید.
 • سعی کنید رنگ‌هایی در جورابتان باشد که با لباستان کنتراست خوبی داشته باشد.

جوراب

جوراب‌ الگو دار

جوراب‌های الگو دار، از جمله متنوع‌ترین جوراب‌های موجود در بازار هستند، الگوهای موجود روی جوراب را سعی کنید با الگوهای روی لباستان ترکیب کنید. در انتخاب رنگ و نوع الگوها دقت کنید. برای انتخاب یک جوراب الگو دار می‌توانید نکات زیر را رعایت کنید

 • جوراب‌های الگو دار را با استایل های کژوال به پا کنید.
 • اگر می‌خواهید جورابتان به چشم بیاید، لباس ساده‌تر بپوشید.
 • پایه رنگی جوراب الگو دار خودتان را هماهنگ با لباس‌هایتان انتخاب کنید.
 • الگوهای نقطه‌دار ساده و خط‌های متداول را به عنوان جوراب الگو دار نپوشید.

جوراب

سایر جوراب‌ها

جوراب‌های دیگر هم وجود دارند، همانند جوراب بدون ساق که برای کفش‌های ورزشی مناسب هستند، جوراب مخفی که با کفش‌های لوفر پوشیده می‌شوند و فقط کف پای شما را از برخورد مستقیم با کفش حفظ می‌کند. استایلی وجود دارد که در آن شما جوراب به پا نمی‌کنید زمانی که کفش بدون جوراب به پا دارید، باید به نکاتی همانند نوع کفش و شلواری که می‌پوشید دقت کنید. استایل شما، می‌تواند کلاسیک یا کژوال باشد.

امیدواریم که توانسته باشیم دیدگاه شما را نسبت به جوراب‌ها عوض کرده باشیم.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است