محمد رضا اهوارکی در
0

چرا جوراب ها اهمیت زیادی دارند؟

چرا جوراب ها اهمیت زیادی دارند؟

جوراب ها را ما هرروز می پوشیم و به راحتی همیشه و همه جا برای خرید در دسترس هستند. اما به این معنی نیست که باید ارزش آن ها نادیده گرفته شود. فرض کنید در یک قرار ملاقات کاری و یا یک قرار عاشقانه هستید، پایتان را روی پای دیگر می اندازید و جورابتان معلوم می شود. چه طرحی روی آن است؟ آیا مشکی رسمی است؟ راه راه است؟ رنگ آن چگونه است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا بهتون بگم که چرا جوراب ها اهمیت زیادی دارند؟

یک نگاه به جوراب شما مانند یک نگاه به زندگی شخصی شماست

اگر خیلی خوش شانس باشید و جورابتان دارای پارگی یا زدگی خاصی نباشد که جلب توجه نکند تازه مرحله ی اول را به پایان رسانده اید. فرض کنید شما یک دست کت و شلوار رسمی مشکی با یک پیراهن سفید و پوشت قرمز به تن کرده اید. جوراب هایتان نیز قرمز هستند و این فاجعه است. شاید در آن لحظه قرار کاری یا عاشقانه ی شما خراب نشود ولی مسلما تاثیر بلند مدت روی آن خواهد گذاشت.

از آنجایی که جوراب های شما هیجان و زیبایی خاصی به تیپ شما می دهند باید در انتخاب آن ها بسیار دقت کنید. حتی اگر برای تیپ های رسمیتان جوراب های گران قیمت نمی خرید حداقل جوراب های مجلسی خریداری کنید. جوراب هایی که با تیپ شما هم خوانی داشته باشند. چه از نظر رنگ و چه طرح.

دو قانون اساسی برای ست کردن جوراب ها با تیپ تان 

  • رنگی انتخاب کنید که با شلوار، یا کراوات یا پوشت یا یقه یا گل جیب کت شما سازگاری داشته باشد.
  • از جوراب های سفید دوری کنید. شاید در برخی تیپ های خاص به شما بیایند ولی در اکثر تیپ ها واقعا جلوه ی خوبی نخواهند داشت.

فرض کنیم شما یک دست کت و شلوار خاکستری به همراه کراوات قرمز و پوشت سفید به تن کرده اید. اگر جوراب های شما قرمز باشد در واقع شما به طریقی سعی دارید رنگ قرمز کراواتتان را نشان دهید. ولی اگز مثلا یک جوراب نارنجی یا سبز انتخاب کنید نشان دهنده ی این است که شما صرفا خواستید جوراب بپوشید و هیچ گونه تفکری پشت آن نبوده است. انتخاب رنگ سفید در این سناریو کاری خنده دار به نظر می رسد.

حالا فرض کنیم شما یک دست کت وشلوار سرمه ای به تن کرده اید به همراه کراوات طرح دار با سایه های آبی و زرد و پوشت زرد. جوراب های شما می توانند زرد باشند و با کراوات یا پوشت شما ست باشند یا می توانند رگه ای از آبی باشند یا حتی سرمه ای.

فرض کنیم شما یک دست کت و شلوار بنفش با یک پیراهن صورتی روشن و کراوات نارنجی و پوشت طرح دار با سایه های نارنجی، بنفش و صورتی و سفید به تن کرده اید. جوراب های شما باید؟ درست است یا می توانند نارنجی یا بنفش یا رگه ای رنگ های پوشتتان باشد. حتی می توانید جوراب ها و پیراهن صورتیتان را ست کنید.

طرح های لوزی برای جوراب ها برای مثال همیشه عالی هستند وقتی طرح خاصی روی کراوات یا پوشت شما نباشد. اگر پاپیون به جای کراوات می پوشید از یک طرح خال خالی برای جورابتان استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه جوراب هایمان را حین شستن گم نکنیم؟

۲- چرا باید جوراب مخفی بپوشیم؟

۳- انواع جوراب زنانه و نحوه ی پوشیدن آن هادیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :