مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

پوشیدن کت و شلوار موردی است که بسیاری از ما هر روزه انجام می‌دهیم، اما این راهنمای استایل به شما نحوه شیک پوشی با کت و شلوار را در محیطی غیر از کار نشان می‌دهد. با «چی بپوشم» همراه باشید. اگر بخواهیم واقع گرا باشیم، یک کت عموماً مردان را همه فن حریف، جنتلمن و شبیه جیمز باند نشان می‌دهد. فرقی نمی‌کند کت را در مراسم فارغ التحصیلی خود پوشیده باشید یا مصاحبه و یا هر مناسبت رسمی دیگری؛ در این راهنما اطمینان می‌یابیم که برای مناسبت خاص درست کت و شلوار پوشیده باشید.

ad banner

 

مراسم فارغ التحصیلی

 

افرادی که فارغ التحصیل می‌شوند، ممکن است اولین باری باشد که کت و شلوار می‌خرند. اما نگران نباشید، اصلاً خرید دشواری نیست. شروع کردن با انتخاب رنگ لباس، همیشه بهترین گزینه است.

رنگ آبی تیره یا سرمه‌ای، یک رنگ انطباق پذیر برای کت محسوب می‌شود. با وجود شیک بودن، همانند مشکی هم رنگ سنگینی نیست. گرچه در کل روز باید شنل و کلاه فارغ التحصیلی را بر تن داشته باشید، اما قطعاً مناسبتی است که باید برای آن کت پوشید و باید بهترین ظاهر را برای مهمانی بعد از فارغ التحصیلی داشته باشید. انتخاب «چی بپوشم» برای این مناسبت، کت و شلوار سرمه‌ای است که شما را شیک و آماده مراسم فارغ التحصیلی خواهد نمود.

مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

مصاحبه ظاهری هوشمندانه 

بیش از حد رسمی پوشیدن برای مصاحبه کاری، بهتر از معمولی پوشیدن است، حتی اگر شرکتی که قصد مصاحبه در آن را دارید، یونیفرم خاص یا سبک لباس پوشیدن خاصی برای کارکنان نداشته باشد. شیک پوشی، همیشه تاثیر گذار است. بلیزر (ژاکتی شبیه کت، اما با رسمیت کمتر یا همان کت اسپرت) و یک شلوار تنگ آبی تیره، بهترین انتخاب برای چنین مناسبتی است؛ با چنین لباسی، همه توجه‌ها بر روی شما متمرکز خواهد شد.

مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

این کت با یک جفت کفش قهوه‌ای مایل به زرد بند‌دار و یا کفش‌های بدون بندی که با سگک بسته می‌شوند، مناسب خواهد بود. اگر نگران رسمی بودن بیش از حد لباس خود برای مصاحبه‌ای هستید که نیازی به رسمی بودن چندانی ندارد، اندکی آستین کت را بالا بدهید و کفش را بدون جوراب (با جوراب‌هایی که تا مچ پا هستند)، بپوشید تا ظاهری جذاب داشته باشید.

مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

کت و شلوار برای عروسی

پوشیدن کت برای عروسی، انتخابی واضح است، اما انتخاب دوخت و رنگ، دشوار است. برای عروسی در فصل تابستان، باید کت سبک و رنگی را انتخاب کنید تا ظاهری عالی به شما ببخشد؛ رنگ آبی یا زغالی با یک جفت کفش بنددار قهوه‌ای مایل به زرد، عالی هستند (البته به شرطی که سبک تابستانی آن را انتخاب کرده باشید).

مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

اگر عروسی در فصل زمستان است، کت و شلوار مشکی همیشه انتخابی هوشمندانه است. البته کت و شلوار آبی تیره با دو دکمه هم انتخاب مناسبی است که ظاهری عالی و شیک برای مناسبت‌های رسمی خواهد بود. کفش‌های زمستانی نیز با چنین لباسی همخوانی دارد. تصویر زیر، نمونه‌ای از این کفش‌ها را برای تکمیل کردن ظاهر شما به نمایش می‌گذارد.

مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

پوشش روزانه در محیط کار

یک کت خاکستری روشن برای استفاده روزانه در محیط کار مناسب است. کت‌های تک دکمه‌ای (که یک ستون دکمه دارند)، پوششی راحت برای چنین موقعیتی خواهد داشت. پیشنهاد «چی بپوشم»، کت و شلواری فیت تن به همراه یک جفت کفش کاری بنددار همانند تصویر زیر است.

مراسم و زمان مناسب برای پوشیدن کت و شلوار

مطالب مرتبط:

۱- اشتباهاتی که به کت و شلوار آسیب می‌زند

۲- راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان

۳- شبیه رایان گاسلینگ کت و شلوار بپوشید

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :