المیرا فلاحیان در
896

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش در صنعت مد

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش در صنعت مد

به‌ این علت که کفش یکی از وسایل بسیار ضروری هر فرد محسوب می‌ شود که همواره مورد استفاده قرار می‌ گیرد، ساخت و اجرای طرح‌ های جدید کفش در صنعت‌ مد اهمیت بسزائی در صنعت کفش سازی و هم چنین برای مصرف‌ کنندگان دارد. توجه به زیبایی‌ شناسی از جمله مراحلی است که طراحان کفش به آن توجه دارند تا بتوانند طرح و نقشی متناسب با سلیقه مشتری را تولید کنند. از آن جایی که این حرفه اهمیت بسزایی بین تولید کننده و مصرف‌ کنندگان دارد، ما نیز در این مقاله به ساخت و اجرای طرح‌ های جدید کفش در صنعت مد و مراحل مختلف آن و نکات مهمی در این زمینه می پردازیم. پس لطفاً با دقت تا آخر این مقاله را بخوانید.

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش

آشنایی با ساخت و اجرای طرح‌ های جدید کفش در صنعت مد

همان‌ طور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، چون کفش یکی از وسایل بسیار ضروری ما انسان‌ ها محسوب می‌ شود، پس در نتیجه ساخت و اجرای طرح‌ های جدید کفش در صنعت مد نیز اهمیت بسزایی دارد. به‌ همین دلیل طراحان همواره در پی این هستند که بتوانند طرح‌ های جدیدی متناسب با نیاز مشتری را تولید و به بازار عرضه کنند. طراحان کفش به‌ طور معمول طرح‌ های مدنظر خود را ابتدا بر روی کاغذ و سپس آن را بر روی نرم‌افزار CAD پیاده می‌ کنند. این کار نیاز به توانایی طراحی بالایی دارد، حتی اگر طراحان نمونه‌ های اولیه را ایجاد نکنند، اطلاع داشتن از نحوه ساخت کفش برای هدف‌ های ارتباطی بسیار مهم است.

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش

علاوه‌ بر داشتن استعداد و خلاقیت، مهارت‌ های ارتباطی نیز برای ایجاد طرح‌ های متنوع بسیار مهم است. به‌ همین دلیل است که معمولاً طراحان کفش دارای مدارک تحصیلی بالایی در حوزه مد هستند و برای طراحی و تجسم طرح‌ های مدنظر خودشان از نرم‌ افزار استاندارد صنعت مهارت استفاده می‌ کنند. علاوه‌ بر آن ساخت و اجرای طرح‌ های جدید کفش در صنعت مد نیازمند توانایی بالایی نیز می‌ باشد که در کنار داشتن مهارت و مدرک تحصیلی باید با آن نیز توجه داشته باشید.

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش

نحوه اجرا و راه‌ اندازی یک برند مد

برندهای بزرگ صنعت کیف و کفش هرگز به‌ صورت یک ماده تکه‌ تکه قابل‌ اجرا نیستند. این برندها حتی در هنگام آزمایش نیز از طرح‌ های متنوع کسب‌ و کار تبعیت می‌ کنند تا بتوانند با سرعت قابل‌ توجه و پایداری به پیشرفت خود ادامه بدهند. ۱۰ گام برتر برای تولید صنعت کفش را در زیر توضیح می‌ دهیم.

 1. نیاز بازار را شناسایی کنید

اولین گام برای ساخت طرح‌ های جدید کفش در صنعت مد، شناسایی نیاز بازار است. در این‌ مورد شما به طرح‌ های فکر کنید که به‌ زودی اشباع نمی‌ شوند. این کار به شما کمک می‌ کند تا بتوانید طرح‌ های با کیفیت و دارای طرف‌ داران زیادی را طراحی کنید.

 1. طرح موردنظر را تدوین کنید

تدوین، طرح شما را به‌ عنوان یک طراح حرفه‌ ای مد و تولید کننده کفش راهنمایی می‌ کند. یعنی شما باید بتوانید از خودتان این سوال را بپرسید که هدف نهایی از تولید این محصول چیست. بدین‌ طریق می‌ توانید خودتان را با اهداف بازار و نیازهای بازار مطابقت دهید و بتوانید طرح‌ های ایده‌ آل مصرف‌ کنندگان را طراحی کنید.

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش

 1. مخاطبان خود را مشخص کنید

این مرحله باید دقیقاً هم‌ زمان با مرحله اول یعنی شناسایی نیاز بازار پیش برود، یعنی هدف شما نباید صرفاً تشخیص محصولی باشد که اکنون وجود دارد، بلکه باید نیاز مصرف‌ کنندگان را نیز تعیین کنید. علاوه‌ بر این موضوع، اگر طرح شما حتی طرح ایده‌ آلی نیز باشد، اما مشتری‌ پسند نباشد، در نتیجه ارزش زیادی نخواهد داشت. پس شما باید تمامی جوانب مثبت و منفی بازار و نظر مخاطب تان را در نظر بگیرید.

 1. طراحی مد را شروع کنید

طراحی کردن یکی از نقاط قوت طراحان محسوب می‌ شود و شانس آن‌ ها را برای دوخت یک درخشش خلاقانه رقم می‌ زند. یعنی این طراحان وقتی اولین مجموعه خود را به بازار عرضه می‌ کنند، در واقع هویت شان را به‌ عنوان یک طراح به تصویر می‌ کشند. بنابراین به طرحی که قرار است اجرا کنید ایمان داشته باشید، چون ممکن است در آینده به‌ عنوان کارت‌ ویزیت طراحان مطرح شود. البته به این نکته نیز دقت داشته باشید که طرح شما باید به شیوه‌ ای مقرون‌ به‌ صرفه باشد.

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش

 1. تولید کنندگان کفش را پیدا کنید

وقتی‌ که اقدام به طراحی کفش می‌ کنید، حتما باید با یک شرکت تولیدی نیز در ارتباط باشید. شما ممکن است بتوانید همکارانی پیدا کنید که در یک کارگاه خانگی به شما کمک کنند یا حتی ممکن است یک کارگاه تولیدی بزرگ را برای این کار پیدا کنید یا حتی ممکن است برای پیدا کردن یک تولیدی سر از کشورهای دیگری در بیاورید. برای این کار نیاز دارید که به‌ طور حضوری از کارخانه و تولیدی مورد نظرتان دیدن کنید.

 1. انتخاب لوگو، نام تجاری و نمای بازار

برای محصول خود وقتی به این نتیجه رسیدید که طرح‌ های کفش‌ های شما با قیمت مناسبی قابل‌ تولید هستند، پس در مرحله بعدی اقدام به راه‌ اندازی نمایه عمومی یا همان لوگو کنید. در واقع نمای عمومی شامل انتخاب لوگو و شعار و نام تجاری یا برند است.

 1. تعیین قیمت فروش

برای محصول تعیین قیمت فروش باعث شناخت مشتریان و بازار هدف می‌ شود. قیمت فروش را شما باید به گونه‌ ای مشخص کنید که هزینه‌ های تولیدتان را نیز پوشش دهد، اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت‌ ها را به‌ گونه‌ ای تعیین نکنید که باعث گریزان بودن مشتریان شود.

ساخت و اجرای طرح‌های جدید کفش

 1. آغاز روند بازاریابی

پس‌ از طراحی انواع کفش و مراحلی که در بالا به آن‌ ها اشاره کردیم، باید به دنبال بازاریابی برای محصول جدید خود نیز باشید. امروزه فضاهای مجازی بسیار زیاد می‌ توانند این کار را برای شما آسان کنند تا راحت‌ تر بتوانید محصولات خودتان را تبلیغ و مشتریان را به خود جذب کنید.

 1. ارائه محصولات به گروه‌ های مختلف

برای ارائه محصولات به گروه‌ های محدود و سپس سرمایه‌ گذاری و مشارکت‌ های بزرگ ابتدا سعی کنید محصول تولیدی خودتان را به گروه‌ های محدودی عرضه کنید، سپس به فکر سرمایه‌ گذاری‌ های بزرگ باشید.

درباره فروشگاه آنلاین کفش اگزیست

با بیش از ۲۰ سال سابقه تولید و به عنوان یکی از برندهای برتر کفش کشور تلاش کرده تا با بهره مندی از نوآوری با سخت کوشی و تحقیق در جهت مد روز دنیا و به کارگیری از نیروهای متخصص و با تجربه پایپوشی با رویکرد جدید و متفاوت در سبک های روز دنیا مطابق با انتخاب و پای ایرانی تولید کند . پروسه تولید کاملا” تخصصی بوده و همچنین

 • تجزیه و تحلیل دقیق محصول مورد نیاز
 • ارتباط متقابل و سازنده با مشتری
 • صداقت و سرعت درانجام معاملات
 • پیشرو بودن در ساخت مدلهای جدید
 • موفقیت در تولید و فروش
 • نوآوری در ساخت و بروز شدن
 • تامین محیط سالم و کاملا دوستانه و یکدلی در رده مدیریت و پرسنلی
 • خدمات پس از فروش

از دیگر شاخصه های گروه صنعتی EXIST می باشد. نیروهای متخصص شرکت همواره با اعتقاد جهت دستیابی به بهترین عملکرد و بالاترین کیفیت برای مشتریان شرکت هستند و تک تک مشتریان خود را جزء خانواده EXIST می دانند. نگاه به آینده و احترام به مصرف کننده و موفقیت هم چون مهم ترین محصول به دور از هرگونه شعار هدف ما خواهد بود.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر این فروشگاه می‌توانید به وب‌سایت این فروشگاه به نشانی https://existshoes.ir و یا پیج اینستاگرام مجموعه با نام existshoes مراجعه کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :