چگونه استایلی شبیه به جیمز باند داشته باشیم؟

باند… جیمز باند! شاید کمتر کسی باشد که این اسم و معرفی برایش ناآشنا باشد. جیمز باند شخصیت اصلی داستان‌های یان فلمینگ علاوه بر اینکه دارای مهارت‌های زیادی در مبارزه و کارهای اکشن دارد، گویا وقت زیادی هم برای لباس پوشیدن خودش صرف می‌کند. برای اولین بار جیمز باند در سال ۱۹۵۲ وارد سینماها شد. از همان روزهای اول استایل و نوع لباس پوشیدن او مورد استقبال مردان قرار گرفت. آن‌گونه که جیمز باند را در فیلم‌ها نشان می‌دهند باید هم همین‌طور می‌بود. او از بهار تا زمستان همیشه لباس‌های آراسته به تن دارد. حتی بعد از یک تعقیب و گریز طولانی باز هم لباس‌هایش می‌تواند برای مهمانی آخر شب خوب باشد. قصد نداریم از لباس‌های جیمز باند بگوییم. تابستان در راه است و هوا هر لحظه گرم‌تر می‌شود. به شما نکاتی در مورد لباس‌های جیمز باند خواهیم کفت که می‌توانید در تابستان، استایلی همانند جیمز باند داشته باشید. همراه «چی بپوشم» باشید.

پیراهن پولو کلاسیک

تابستان چند روز دیگر می‌رسد، رسیدن تابستان به این معنی نیست که شما می‌توانید بیشتر بستنی کنید یا تعطیلات خودتان را زیر سایه لم بدهید. تابستان برای کسانی که می‌خواهند خوش‌پوش باشند فرصتی است که به باشگاه بروند و چربی‌های اضافی خودشان را بسوزانند. همه این کارهای برای این است که بتوانید پیراهن پولو کلاسیک همانند جیمز باند بپوشید. پیراهنی که قرار است انتخاب کنید باید رنگ تیره‌ای داشته باشد. یقه باید دکمه داشته باشد. ترتیب دکمه‌ها باید تا یقه ادامه داشته و جنس پارچه پیراهن نرم باشد. پیراهن پولویی که انتخاب می‌کنید ممکن است از نظر قد کمی بلند یا کوتاه باشد، مهم نیست اگر کوتاه بود باید آن را داخل شلوار قرار دهید و اگر بلند بود می‌توانید آن را به روی شلوار هم امتحان کنید.

پیراهن دکمه‌ای تابستانه

جیمز باند علاوه بر اینکه می‌توانست استادانه مبارزه کند و لباس‌های کلاسیک بپوشد، گاهی برای استتار هم لباس‌های کژوال می‌پوشید. پیراهنی که او انتخاب می‌کرد، یک پیراهن معمولی همانند آنچه که پولو دارد، بود اما این بار رنگ روشن‌تری انتخاب می‌کند. پیراهنی که شما باید انتخاب کنید، می‌تواند رنگی روشن و خنثی داشته باشد اما دقت کنید که قدش انقدر بلند نباشد که برای دست در جیب گذاشتن مجبور شوید پیراهن را بلند کنید. اگر تا به حال به‌تنهایی پیراهن نخریده‌اید می‌توانید از راهنمایی‌هایی که در سایت چی بپوشم برای شما وجود دارد استفاده کنید. در غیر این صورت باید با کسی که آگاه است، خرید کنید. زمانی که پیراهن می‌پوشید دکمه‌ها را تا چند تا مانده به آخر باید کاملاً ببندید و در مورد آستین‌ها آزاد هستید می‌توانید تا بزنید و یا در همان مچ دست دکمه کنید. زمانی که هوا گرم باشد اجازه دارید، دو دکمه بالایی را باز کنید، هنوز هم در این حالت از مردانی که تی‌شرت پوشیده‌اند خوش‌تیپ‌تر هستید.

جیمز باند

پیراهن

با وجود اینکه هوا گرم شده است اما پیراهن هنوز در جالباسی جیمز باند وجود دارد. فقط باید شما بدانید که چه پیراهنی را باید در چه موقعیتی بپوشید. چون هوا گرم است مسلماً شما به سمت پوشیدن پیراهن‌های دست‌دوز خیاط خودتان خواهید رفت و جنس پارچه‌ای که انتخاب می‌کنید، کتانی یا پنبه‌ای خواهد بود تا جریان هوا و خنکی اندک تابستان را از دست ندهید. انتخاب کاملاً درستی می‌کنید. پیراهن‌های پنبه‌ای و کتان ویژگی دیگری دارند که در مورد آن کمتر کسی می‌داند. این پیراهن‌ها غالباً چروک نمی‌شوند و نیاز به اتو کشیدن متوالی ندارند، کاری که غالباً مردان چندان از آن استقبال نمی‌کنند. پیراهن نخی و کتان بو هم کمتر می‌گیرند. چند هفته اول تابستان را به پوشیدن انواع پیراهن‌ها اختصاص دهید و هفته‌های بعدی را حرفه‌ای لباس بپوشید.

جیمز باند

ژاکت اسپرت رنگ روشن

همه دوست دارند در تابستان با یک لباس نازک بیرون باشند، خب چرا باید شما از همه آن‌ها پیروی کنید؟ مگر نمی‌خواهید جیمز باند باشید. پس باید همانند جیمز باند باید با دیگر مردم تفاوت داشته باشید. برای آن کار پوشیدن یک ژاکت اسپرت با تک کت (کتی که دوختی معمولی و عادی داشته باشد و مجلسی نباشد) کژوال می‌تواند همان چیزی باشد که شما را از دیگران جدا می‌کند. جیمز باند از دیده شدن هیچ ترسی نداشت، بنابراین سعی کنید که رنگ‌های روشن برای کت بلیزر خودتان با ژاکت اسپرت انتخاب کنید. نگذارید باند تنهاترین کسی باشد که در تابستان کت می‌پوشد او را همراهی کنید؛ اما خب باید به فکر گرما هم بود. برای این کار می‌توانید از پارچه‌هایی با قابلیت هواکشی بالا استفاده کنید. معمولاً پارچه‌های کتان و پنبه‌ای باز هم انتخاب‌های مناسبی هستند.

جیمز باند

شلوار با پارچه سبک

خرده نگیرید که چرا در مورد شلوارهای لی هیچ حرفی نمی‌زنید! شلوارهای لی از لباس‌هایی بود که جیمز باند ما دوست نداشت بپوشد و به جای آن از شلوارهایی اتو کشیده شده و خوش‌دوخت پارچه‌ای استفاده می‌کرد. ایدئال‌ترین شلوارها، شلوارهایی هستند که از جنس پارچه‌های سبک همانند پنبه، ترکیب پشمی کم (که بتوانید در گرما آن را بپوشید) باشند. رنگ‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید خاکستری روشن یا سیر، آبی روشن یا سیر، انواع مختلف قهوه‌ای‌ها، قهوه‌ای روشن، سفید هستند. هیچ وقت اسرار پوشیدن شلوار و رازهای خفته در شلوار را فراموش نکنید. شلوار اگر به تن شما خوب باشد، در هر حالتی، دویدن، خزیدن و راه رفتن می‌توانید جذاب باشید. برای دانستن این رازهای خوش‌پوشی می‌توانید از «چی بپوشم» کمک بگیرید.

جیمز باند

بدون جوراب

کسانی که با جیمز باند همکار هستند معمولاً سختشان است که بدون جوراب عملیات خودشان را انجام دهند، اما جیمز باند با همه آن‌ها متفاوت است. شاید هم جوراب‌های بدون ساق و ورزشی می‌پوشید، هرچه که هست دوست ندارد جوراب‌هایش دیده شود. برای شما هم بهتر است که از این قسمت پیروی کنید و جوراب‌های خودتان را به رخ نکشید. این کار شما را از دو مورد حفظ می‌کند، کفش بد بو و نابود شدن استایلتان به وسیله جورابتان!

جیمز باند

کفش لوفر

وجود قسمت چرمی روی لوفر خودتان را فراموش نکنید. نگران نباشید که لباس‌هایتان همه استایل کژوال دارد و کفش شما رسمی است. کفش لوفر بیشتر از یک کفش ورزشی می‌تواند استایل شما را ارتقاء دهد. رنگ لوفر را می‌توانید از روی لباس‌هایتان و کمربند انتخاب کنید.

جیمز باند

عینک آفتابی

در مورد داشتن عینک آفتابی اصلاً شک نکنید. ما باید این مورد را اول می‌آوردیم. به ناچار در انتهای مطالبمان نوشته‌ایم. برای هر مأمور مخفی پوشیدن عینک آفتابی، ملاک اصلی است که می‌تواند داشته باشد.

جیمز باند

کلاه حصیری

کلاه حصیری با لبه‌های بزرگ منظورمان نیست، کلاه‌های حصیری کلاسیک تابستانه که جیمز باند می‌پوشید، کلاه معمولی بود ولی با شکل کلاسیک. البته برای کسانی که اولین بار می‌خواهند کلاه به سر بگذارند شاید کمی غیرعادی باشد اما نگران نباشید در دفعه‌های بعدی کاملاً عادی خواهد شد. کلاه علاوه بر زیبایی، باعث می‌شود پوست شما و موهایتان در معرض آفتاب نباشند.

جیمز باند

آخرین نکته

ژاکت زیپ‌دار. برای گردش در کنار ساحل؛ در اوایل صبح بهترین پوشش می‌تواند همین ژاکت‌های زیپ‌دار باشد.

جیمز باند

برای درک بهتر لباس پوشیدن جیمز باند، باید فیلم‌های او را دوباره از اول ببینید.

مطالب مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :