۶ نکته برای خوش تیپ بودن از زبان هنرپیشه هالیوودی

حتما بازی کولین فرث را در فیلم “سخنرانی پادشاه” با همراهی کیت وینسلت به یاد دارید، او یکی از مشهورترین و به نام ترین بازیگران هالیوود است و ما در این مقاله قصد داریم فیلم های مختلفی که او در آن ها ایفای نقش کرده را مورد بررسی قرار دهیم و نکات ریزی که در استایل او بوده را برای شما بازگو کنیم. ۶ نکته برای خوش تیپ بودن از زبان هنرپیشه هالیوودی عنوان مقاله امروز ماست. 

۱- فیلم Kingsman: The Secret Service

۶ نکته برای خوش تیپ بودن از زبان هنرپیشه هالیوودی

در فیلم های جاسوسی مثل همیشه شاهد تیپ های رسمی هستیم که اگر در سری فیلم های معروف جیمز باند و یا ماموریت غیرممکن دقیق شوید این موارد را به خوبی مشاهده می کنید. در فیلم های جاسوسی انگلیسی نیز مانند همین “مردان پادشاه: سرویس مخفی ” شاهد تیپ رسمی از کولین هستیم که در آن نقش مامور بسیار کارآزموده مخفی را بازی می کند که شغل تقلبی اش خیاطی است.  زیبایی تیپ او در این فیلم به کت شش دکمه اش است که به خوبی با پوشت تا شده و ساعت ” برمونت”ش ست شده است و چترش هم که تیپش را تکمیل می کند. خوش دوخت بودن لباس های او مرهون خط تولیدی است که مخصوصا برای این فیلم طراحی شده است.

نکته ۱: تیپ رسمی حتما محدود به کت و شلوار مشکی (تاکسیدو) و کفش مشکی نیست و شما با جنس ها و رنگ های مختلف کت و شلوار می توانید تیپ رسمی داشته باشید و خوش تیپ باشید به شرطی که خوش دوخت باشند.

۲- فیلم Tinker Tailor Soldier Spy

۶ نکته برای خوش تیپ بودن از زبان هنرپیشه هالیوودی

در این فیلم زیبا که تا حدودی جاسوسی است مجددا شاهد تیپی رسمی از کولین هستیم ولی این بار مویی شانه نکرده و کراواتی با طرح های بوته  و عینک سیمی او به خوبی خودنمایی می کنند و واضح هستند. و همه و همه دست به دست هم داده اند تا نشان دهند این مرد در دنیای واقعی زندگی می کند و مشقت های دنیای واقعی را تحمل می کند.

نکته ۲: برای داشتن یک تیپ فوق العاده نباید وسواس به خرج دهید. شما حتی می توانید تیپ های کلاسیک و یا قدیمی تر را انتخاب کرده و با اعتماد به نفس بپوشید. خوش تیپ بودن یعنی همین.

۳- فیلم The Railway Man

۶ نکته برای خوش تیپ بودن از زبان هنرپیشه هالیوودی

در نیمه اول فیلم شاهد تیپی عجیب و غریب و قدیمی از کولین هستیم. عینکی با دسته های بوقی شکل که مخصوص معلمان است و لباس های عریض و گشاد ساخته شده توسط کمپانی گوچی. اما در نیمه دوم فیلم که توسط بازیگری به نام جرمی ایرواین نقش کودکی کولین را مشاهده می کنیم شاهد تیپی اتو کشیده و مرتب با لباس هایی تر و تمیز تر هستیم.

نکته ۳ :اگر دکمه انتهایی باز شده بافت او را در نظر نگیریم مشاهده می کنیم که از گذشته تا کنون همین روال وجود داشته است که لباس هایی که اندازه تن شما باشند هرقدر هم قدیمی باشند ولی به شما می آیند ولی لباسی که فیت تن شما نیست هر چقدر هم که زیبا باشد خودش را نشان نمی دهد.

۴- فیلم The King’s Speech

۶ نکته برای خوش تیپ بودن از زبان هنرپیشه هالیوودی

در این شاهکار کولین که جایزه اسکار بهترین فیلم را نیز دریافت کرد شاهد تیپ رسمی خانواده های سلطنتی هستیم. گویا پدر او در فیلم برای جا انداختن کت ها و پالتوهای شش دکمه در استایل خانواده سلطنتی تلاش زیادی کرده است. شاه ادوارد پنجم و شاه جرج چهارم نیز همین روال را طی کرده اند و حالا کولین هم به عنوان یکی از اعضای این خانواده که به سلطنت رسیده است باید همین تیپ را داشته باشد.

می توان این موضوع را به عنوان یک اصل پذیرفت که همیشه خوش دوخت بودن لباس ها حتی در لباس های قدیمی باز هم زیبایی خاصی به تیپ شما می دهد و این را در فیلم سخنرانی پادشاه و لباس های کولین مشاهده کردیم و به حق که بازیگر خوبی برای این نقش با این استایل انتخاب شده بود.

نکته ۴: وقتی از نظر اندازه کت و شلوار مطمئن شدید نصف دیگر مهارت خوش تیپ بودن با پوشیدن کت و شلوار به اعتماد به نفس شما و ژستتان بستگی دارد. شانه ها عقب، سر بالا، دست ها بیرون جیب و به همین راحتی شما یک خوش تیپ در میان جمع هستید.

۵- فیلم A Single Man

طراحی کمپانی تام فورد برای لباس های این فیلم جایزه اسکار و جشنواره های دیگر را دریافت کرد. طراح لباس های این فیلم سعی کرده تا جای ممکن لباس هایی طراحی کند که شما وارد جزئیات آن نشوید و در عوض کلیت لباس ها بسیار خوب باشند. این موضوع را در همه سکانس های این فیلم به خوبی می توان مشاهده کرد. اندازه بودن لباس ها در این فیلم نیز به جذابیت هرچه بیشتر آن ها کمک کرده است.

نکته ۵: هر چه کمتر به جزیئات توجه کنید بهتر است. ضمنا هیچ چیزی بهتر از فیت بودن لباس ها روی بدن شما نخواهد بود.

۶- سریال The Bridget Jones

در این سریال هم شاید زیاد از شخصیت کولین خوشتان نیاید ولی درس های زیادی از تیپ او می توان گرفت. یکی از آن ها این است که هیچ وقت اجازه ندهید مادرتان برای شما تیپ مجلسی انتخاب کند( اگر در سن و سال کولین در سریال هستید) مخصوصا برای مجالس مهم مثل عید دیدنی ها یا عروسی ها.

نکته ۶: تنها انتخاب شما برای پیراهن رسمی به همراه کت و شلوار پیراهن سفید نیست. اگر بتوانید آن را با پیراهن رنگ مناسب ست کنید فوق العاده می شود.

مطالب مرتبط:

۱- پیش به سوی کشسانی و فراتر از آن

۲- ۶ نکته برای پوشیدن تیشرت سفید مردانه 

۳- اشتباهات ستارگان را تکرار نکنید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :