خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست

برای اینکه به تیپ و استایل دل خوامان برسیم نیازی نیست که حتما از برندهای گران قیمت خرید کنیم و یا به دنبال لباس های آن چنانی باشیم. خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست فقط کافیست موارد زیر را اجرایی کنید. 

ad banner

۱- کافیست قسمت های کلیدی تیپ‌تان را ارتقا دهید

خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست

در این قسمت صرفا  هدف ما ارتقا دادن تیپ شماست و نه جایگزین کردن آن با آیتم های دیگر. برای مثال پوشیدن یک دست کت و شلوار در محل کار بعد از مدتی جذابیت خودش را از دست می دهد ولی می توانید برای خوش تیپ تر شدن به جای آن از یک کت تک و یک شلوار استفاده کنید که هسته اصلی تیپ شما باقی بماند و در عوض خوش رنگ و لعاب تر شود.

برای این هدف بیشتر باید به سمت پوشاک کلاسیک بروید و از پوشاکی که خاص محسوب می شوند و توی چشم هستند دوری کنید. با اضافه کردن پوشاک و اکسسوری های ساده و کلاسیک شروع کنید:

  • بلیزر طوسی: تنها با اضافه کردن یک بلیزر طوسی به راحتی می توانید تیپ ساده شلوار جین و پیراهن ساده را ارتقا دهید. اگر بلیزر شما دوختی امروزی تر داشته باشد می تواند شانه های شما را پهن تر و کمر شما را باریک تر نشان دهد و تغییر را به خوبی در تیپ خودتان حس کنید.
  • پیراهن سفید: پیراهن سفید از پایه های تیپ مردانه است. اگر حس می کنید فقدان این مورد در تیپ شما حس می شود به راحتی با اضافه کردن یک پیراهن سفید تیپ خود را ارتقا دهید.
  • شلوار خاکستری: خاکستری به راحتی با بسیاری از رنگ ها ست می شود. از طرفی شلوار خاکستری برای تیپ های رسمی هم مناسب است و در شرایط اضطراری به سرعت می توانید تیپ رسمی با آن بزنید و یا با کفش قایقی یا کالج همان تیپ غیررسمی زیبای ارتقا یافته‌تان را داشته باشید.

۲- بافت به جای سویشرت

خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست

سویشرت ها از آیتم های ورزشی مناسب برای ورزشکاران و یا کسانی که به دنبال تیپ های ورزشی هستند، است. مدل گشاد و بزرگ آن باعث شده که مورد علاقه جوان ها قرار بگیرد. اما برای خوش تیپ تر شدن راه دیگری نیز دارید.

به راحتی با تعویض سویشرت با یک بافت در فصل های سرد تیپ‌تان را زیباتر کنید. فکر نکنید که بافت ها مخصوص افراد مسن است. بافت هایی با طرح های زیبا و ساده باعث زیباتر شدن و کلاسیک شدن تیپ شما می شود. به دنبال مدل هایی باشید که بافت ریزتری دارند و روی بدن شما به خوبی کشیده می شوند و شما را امروزی تر نشان می دهند. یقه اسکی ها یا یقه شال دار ها بهترین انتخاب های شما هستند. ضمنا بافت ها مخصوص تیپ های لایه ای هستند که قرار است در فصل سرما داشته باشید.

۳- تی شرت یقه هفت  به جای تی شرت یقه گرد

خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست

تیشرت های طرح دار دیگر قدیمی شده اند و کمتر استفاده می شوند. آن ها را با تیشرت های جدید یقه هفت تعویض کنید، زیرا :

  • به راحتی به عنوان یک لایه زیرین، زیر ژاکت یا بافت شما قرار می گیرند.
  • یقه هفتی ها قابی زیبا برای صورت شما می سازند و توجهات را به سمت صورت شما متمرکز می کنند.
  • کمی از سینه شما را نمایان می کنند که اگر فرد خوش هیکلی باشید این مزیت برای شما مهم خواهد بود.

۴- ساعت های مدرن تر و امروزی تر 

خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست

اکسسوری های جزو ریزترین جزئیات تیپ شما محسوب می شوند که تاثیر بسیار بزرگی روی آن می گذارند و آسان ترین راه برای ارتقا تیپ‌تان نیز متوصل شدن به همین اکسسوری هاست. اکسسوری های زیادی مثل دکمه سر آستین، پوشت و جواهرات می توانند تیپ شما را زیباتر کنند ولی اولین اولویت شما باید انتخاب یک ساعت با کیفیت با بدنه استیل و بند چرمی باشد. قبل از انتخاب ساعت به تیپ روزمره تان هم فکر کنید. اگر از کسانی هستید که تیپ های روشن مثل شلوار جین روشن و پیراهن سفید به تن می کنید باید به دنبال ساعت های قهوه ای یا طلایی رنگ باشید. اما اگر از لباس هایی تیره می پوشید به شما پیشنهاد می کنیم ساعتتان را به رنگ های مشکی یا نقره ای انتخاب کنید.

۵- کتانی های چرمی را فراموش نکنید

خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست

کتانی های چرمی برای کسانی که پیاده روی زیادی دارند و در عین حال می خواهند خوش تیپ باشند مناسب است و تیپ شما را فوق العاده زیبا می کنند. این کتانی ها به راحتی با شلوار جین ست می شوند و تیپ غیررسمی شما را بهتر می کنند. اگر کمی اعتماد به نفس داشته باشید حتی می توانید با این کتانی ها تیپ رسمی هم بزنید و با کت و شلوار آن ها را بپوشید.

سعی کنید کتانی های تک رنگ مثل مشکی انتخاب کنید. این کتانی ها وقتی تیپ شما پر از رنگ های مختلف باشد نقش یک رنگ پایه و اساسی را ایفا می کنند و اگر رنگ ها در یک خانواده نیز باشند هم با آن ها ست می شوند. ضمنا پوشیدن جوراب رنگ تیره با آن ها نیز فراموش نشود.

خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست

مطالب مرتبط:

۱- چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۲- این ۶ لباس تابستانی را می توانید در پاییز بپوشید

۳- هفته مد چیست؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :