چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۰

توسط محمد رضا اهوارکی

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

در این مقاله قصد ما بررسی اکثر لباس های دکمه دار از پیراهن ها گرفته تا جلیقه و کت و شلوار است و این که چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

۱- کت های یک ردیف دکمه‌دار 

  • تک‌دکمه: به محض این که ایستادید دکمه‌آن را ببندید و موقع نشستن دکمه‌را باز کنید. کتی بپوشید که شما را شبیه خواننده های مجالس عروسی نشان ندهد.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

  • دو دکمه: اینجا مساله کمی سخت می شود. با دکمه‌بالایی دقیقا مثل دکمه کت تک‌دکمه برخورد کنید و با دکمه‌پایینی کاری نداشته باشید. این دکمه در زمان پادشاه ادوارد پنجم ابداع شد و برای بسته شدن روی شکم بسیار بزرگ او بود. دکمه‌های پایینی در کت های امروزی صرفا جنبه تزئینی دارند و بستن آن ها نه تنها شیک نیست بلکه موجب خراب شدن فرم کت شما می شود.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

  • سه‌دکمه: مجددا دکمه‌پایینی به عنوان دکور ساخته شده است و همیشه باز است. دکمه وسط را حین ایستادن بسته و حین نشستن باز کنید. دکمه‌بالایی کاملا اختیاری است و باز و بسته کردن آن به سلیقه شما بستگی دارد.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۲- کت های دو ردیف دکمه‌دار 

  • چهار‌ دکمه: انتخاب خوبی کرده اید و همیشه باید به خاطر داشته باشید که در کت چهار دکمه، دکمه‌بالایی بسته می شود و دکمه پایینی همیشه باز است. ضمنا دکمه های داخلی که برای جلوگیری از چروک شدن پیراهن زیر کت است فراموش نشوند.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

  • شش‌دکمه: دکمه‌بالایی را بیخیال شوید. وسطی را ببندید و  دکمه‌پایینی را به سلیقه خودتان محول می کنیم. بهتر است دکمه‌پایینی نیز باز بماند.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۳- جلیقه

کافیست بگویم دکمه‌پایینی را همیشه باز بگذارید. نظریه های زیادی در پس این موضوع وجود دارد و یکی از آن ها مجددا به شاه ادوارد پنجم بر می گردد که خیاطان برای اندازه شدن جلیقه بر تن او این دکمه را قرار دادند. ضمنا عده ای که دو جلیقه روی هم می پوشند و می خواهند جلیقه پایینی هم نمایان شود این‌دکمه را می بندند. به هر حال پیشنهاد ما این است که آن را باز بگذارید.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۴- دکمه سر آستین کت

دکمه سر آستین ها از جنگ جهانی دوم به یادگار مانده اند و در آن زمان کت های جراحان یا دکتر های مخصوص جنگ را این گونه می ساختند که به راحتی آستین ها را بالا زده و از خونی شدن آن ها جلوگیری کنند. بعضی خیاطان پیشنهاد می کنند که دکمه‌آخر را باز بگذارید که نشان دهید کت شما شیک است ولی با باز گذاشتن این‌ دکمه عملا قانون های مد را زیر پا گذاشته اید.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۵- اورکت

آنقدری دکمه‌ها را ببندید که احساس سرما نکنید.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

۶- پیراهن

  • به همراه کت: اگر قرار است کراوات ببندید همه دکمه‌های پیراهن را باید بسته باشید. شما که بچه مدرسه ای نیستید! برای مواقعی که کراوات نمی بندید هم بهتر است همه دکمه‌ها به غیر از دکمه روی گردن شما بسته باشند.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

  • بدون کت: اگر کت نمی پوشیدید هم آزاد هستید دکمه‌بالایی را باز بگذارید و احساس راحت تری داشته باشید.

چگونه دکمه کت و جلیقه را ببندیم؟

مطالب مرتبط:

۱- روش صحیح بستن دکمه‌کت

۲- آموزش دوخت دکمه‌کت یا ژاکت 

۳- کت مردانه دو طرف دکمه‌دار ( شش‌دکمه)

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است