روش صحیح بستن دکمه‌ کت

شاید کمی مسخره به نظر برسد اما واقعا بستن دکمه کت اصول مربوط به خود را دارد و این اصول در زمان‌های مختلف و بر اساس وقایع تاریخی مختلف به وجود آمده‌اند. در این مقاله به بررسی این اصول برای مدل‌های کت‌های مختلف می‌پردازیم. روش صحیح بستن دکمه‌ کت را در چی بپوشم بخوانید. 

اصلا چرا درست بستن دکمه کت مهم است؟

امیدواریم با این چند دلیل ساده قانع شوید که واقعا چرا باید دکمه کت را بست:

  • این را به دیگران می‌فهماند که شما به جزییات تیپ اهمیت می‌دهید.
  • در بیشتر موقعیت‌‎ها باعث می‌شود که کت روی تن شما به خوبی بنشیند و جلوه خوبی داشته باشد.
  • از لق شدن یا افتادن دکمه‌ها جلوگیری می‌کند.
  • کت با این فرض دوخته می شوند که شما همیشه دکمه آن را بسته‌اید.

نکته دیگری که اهمیت دارد این است که ما در این مقاله راجع به کت های رسمی صحبت می‌کنیم. منظور ما بلیزر یا کت اسپرت نیست. دکمه های این کت‌ها به همین طریق بسته می‌شوند ولی قوانین آنها کمی آسان‌تر است.

روش صحیح بستن دکمه‌ کت

۱- قوانین بستن دکمه کت‌های تک دکمه

این کت ها که معمولا حاوی یک دکمه نیز هستند دوختشان به گونه ایست که بلندتر از بقیه کت ها هستند و در نتیجه بسته نگه داشتن دکمه آنها موجب متعادل شدن تقسیم بندی قسمت‌های مختلف آن روی بدن شما می‌شود. در حالت ایستاده همیشه باید دکمه کت بسته باشد. حین نشستن می توانید دکمه آن را باز کنید.

روش صحیح بستن دکمه‌ کت

۲- قوانین بستن دکمه کت‌های دو دکمه

راه سنتی بستن دکمه  این  مدل کت‌ها، بستن دکمه بالایی و باز گذاشتن دکمه پایینی است. دکمه بالایی وقتی شما ایستاده هستید همیشه باید بسته باشد و وقتی می نشینید باید آن را باز کنید. هیچوقت دکمه  پایینی را نبندید.

بستن دکمه پایینی به این معنی است که شما نمی‌دانید چه کار می‌کنید و چه پوشیده‌اید. از طرفی چند کیلویی به وزن شما از طریق توهم چاق بودن اضافه می کند. قانون پوشیدن این کت‌ها این است که دکمه پایینی باز باشد.

موارد استثنا چیست؟

  • مواقعی که یقه لبه کت شما بلند باشد می‌توانید دکمه بالایی را زیر آن را پنهان کنید و دکمه پایینی را ببندید.
  • کت هایی که به طرز عجیبی بالاتر از حالت معمولی قرار می‌گیرند را با بستن دکمه  پایینی می‌توان متعادل کرد.
  • آقایان قد بلند شاید مجبور شوند به خاطر ثبات و پایداری کت دکمه بالایی را باز گذاشته و پایینی را ببندند.

روش صحیح بستن دکمه‌ کت

۳-قوانین بستن دکمه کت‌های سه دکمه

سه دکمه این کت‌ها را با نام های “اختیاری، همیشه‌، هرگز” نام گذاری می‌کنیم. وقتی ایستاده‌اید اختیاری است که دکمه بالایی را ببندید و دکمه وسطی باید همیشه بسته باشد و دکمه پایینی را هیچ وقت نبندید.

وقتی در حالت نشسته هستید همه دکمه‌ها باید باز باشد. اکثر این کت‌ها طوری ساخته شده‌اند که دکمه بالایی باز باشد و دکمه پایینی از آنجایی که جلوی حرکت شما را می‌گیرد باید همیشه باز باشد. در برخی کت‌های یقه شالی دکمه بالایی زیر یقه قرار می گیرد. در این صورت می‌توانید آن را باز بگذارید.

روش صحیح بستن دکمه‌ کت

۴- قوانین بستن دکمه کت‌های شش دکمه

این کت ها همیشه به صورت بستن تمام دکمه‌ها پوشیده می شوند و باز گذاشتن آنها یک کار غیر طبیعی است. اگر به هر دلیلی مجبور شدید که دکمه ای را باز کنید پیشنهاد ما بازکردن دکمه‌های پایینی کت است.

مطالب مرتبط:

۱- چرا کت آبی می پوشند؟

۲- ۱۵ قانون پوشیدن کت و شلوار

۳- رنگ مناسب کت و شلوار کدام است؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :