بهراد در
0

چرا کت آبی می‌پوشند

چرا کت آبی می‌پوشند

یکی از سوال هایی که ذهن خودم (و شاید بعضی از شما) رو مشغول کرده اینه که خوشتیپ ها چرا کت آبی میپوشند و جالب تر از اون باز هم بعنوان شخصی خوشتیپ معرفی میشوند. یکی از دلایل اینه که یکی از ابتدایی ترین پوشش های هر مردی هست. با چی بپوشم همراه باشید تا بفهمیم چرا کت آبی می‌پوشند.

single_content ad banner

هر لباس برای این هست که یک جای خالی و یا مشکلی رو توی لباس شما پر کنه و از آنجا که یک دست کت و شلوار آبی تیره جز اصولیترین رنگ ها برای لباس یک مرده، پس نداشتنش یک نقص محسوب میشه و شاید ضعیفترین شخص از نظر لباسی رو هم به یک شخص مد روز بدل کنه. ولی چرا با اینکه افراد این همه سال کت و شلوار آبی میپوشند، باز هم از مد نمیوفته؟

جواب این سوال در مدل ها و انواع متنوعی هستش که هر ساله و شاید هر ماهه به بیرون میاد. مثلا برند Hawes and Curtis که از سال 1913 در صنعت مد بوده تا حالا 377 مدل مختلف تا به این لحظه با این رنگ درست کرده و با توجه به اینکه این رنگ کاملا تیره نیست بازم جای ایجاد دوخت های جالب و در عین حال متفاوت دیده شدن داره. این برند کت و شلوار هر ساله بر تن خیلی از ستارگان هالیوودی نشسته و باز هم محبوب اونهاست.

چرا کت آبی می‌پوشند

یکبار دیگه به عدد 377 توجه کنید. این یعنی تقریبا هر فصل یک نمونه جدید و مد روز از یک کت و شلوار آبی توسط تنها یک برند. برند های محبوب لندن و فرانسه رو هم کنار این برند های محبوب آمریکایی قرار بدید. اما فقط همین گوناگونی طرح ها دلیل ماندگاری این رنگ از کت و شلوار و جواب سوال اینکه چرا کت آبی می‌پوشند، هستش؟

یکی از برجسته ترین طراحان مد Jefferson عقیده ای جالب تر هم داره. به گفته او رنگ آبی تیره، در کنار رنگ های خاکستری تیره و مشکی، رنگ های ثابت و قوی شناخته می شوند ولی از آنجا که رنگ آبی تیره برای پوشیدن با پیراهن ها قدرت مانور بیشتری به افراد میده، بیشتر مورد پسند افراد قرار میگیره و همچنین طبق گفته ایشون بحث لکه نیز دخیل هستش. 

چرا کت آبی می‌پوشند

او ادامه داد همیشه سوال هست که وقتی پرندگان روی لباس تیره خرابکاری می کنند، روشن بوده و برعکسش نیز صادق است. حال آبی تیره نه آنچنان تیره و نه آنچنان روشن است (نسبت به و رنگ خاکستری و مشکی) پس بین این گروه رنگی بهترین انتخاب می باشد.

مطالب مرتبط:

1- چگونه کت و شلوار آبی بپوشم؟

2- یک دست کت و شلوار آبی برای تابستان شما کافیست

3- انتخاب کفش مناسب برای کت و شلواردیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :