لباس کار مناسب فصل گرما

برای بسیاری از افرادی که در صنایعی مانند ساخت ‌وساز و کشاورزی کار می‌کنند، تابستان زمانی برای سستی نیست. در واقع، ممکن است حتی شلوغ‌تر از فصول دیگر باشند. و با وجود ایجاد آفتاب سوختگی احتمالی، نیش پشه ها و تعریق زیاد، تابستان می تواند بسیار بد باشد. اینجاست که لباس‌ کار محافظ در برابر نور خورشید وارد می‌شوند. بنابراین، اگر تابستان امسال به سر کار می روید، با انتخاب یک لباس کار مناسب فصل گرما موجب شوید بدنتان در راحتی و محافظت کامل باشد . آیا می دانید در یک لباس کار تابستانی باید به دنبال چه چیزی باشید؟ با ما همراه شوید تا به اطلاعات مفیدی درمورد لباس کار مخصوص هوای گرم دست یابید.

چه چیزی از لباس کار تابستانی خود انتظار دارید؟

هر زمان که لباس کار ایمنی می‌خرید ، همیشه باید با فکر کردن به نیازهای خاص خود شروع کنید. بنابراین، در اینجا چند سوال برای شروع انتخاب یک لباس کار تابستانه وجود دارد:

 • آیا شما ملزم به پوشیدن نوع خاصی از پیراهن هستید، مانند تی شرت با یقه ی دکمه دار؟
 • هر چند وقت یکبار زیر نور مستقیم خورشید کار خواهید کرد؟
 • میانگین دمای تابستان در فضای باز در منطقه شما چقدر است؟
 • آیا شغل شما برای ایمنی مستلزم پوشیدن لباس کار آستین بلند است؟
 • آیا به لباس هایی با دید بالا نیاز دارید؟

بهترین لباس های کار برای عملکرد سخت، انعطاف پذیر و همه کاره برای گرم ترین روزهای تابستان تولید شده اند. علاوه بر این، تیشرت کار تابستانی شما باید دارای دید بالا و سایر ویژگی‌های ایمنی باشد که برای ایمن ماندن و دیده شدن به آن نیاز دارید.

لباس کار مناسب فصل گرما

تیشرت کاری مخصوص فصل گرما

اگر در تابستان امسال یا برای اهداف ورزشی و تفریحی قصد سفارش تی‌شرت‌های سفارشی برای کارگران خود را دارید، برخی از عواملی که باید به آنها توجه کنید تنفس، نرمی و اگر این تیشرت قابلیت جذب رطوبت دارد.

 • قابلیت تنفس

کار در فضای باز ممکن است به قدرت جسمی و ذهنی زیادی نیاز داشته باشد. همچنین باعث تعریق و خستگی و حتی سرگیجه یا حالت تهوع در اثر قرار گرفتن زیاد در معرض گرما می شود. یک تی شرت ساده مقاومت کافی در برابر گرما و هوای گرم را ندارد. لباس کار با قابلیت تنفسی در تابستان بسیار مهم است زیرا رطوبت را جذب می کند و از گرم شدن بیش از حد بدن جلوگیری می کند. اگر کارمندان شما اغلب بیرون در معرض آفتاب باشند، استفاده از این نوع لباس کار مهم خواهد بود. یک تی شرت تنفسی می تواند تفاوت بین یک روز کاری موفق یا فرستادن زودهنگام کارمندان به خانه به دلیل گرمای شدید باشد.

 • نرمی

چه در داخل خانه یا خارج از منزل کار کنید، به طور حتم نمی خواهید تمام روز را با پوشیدن لباس های ناراحت کننده ،ضمخت و محدود کننده بگذرانید. اما مهمتر از این مسئله، این است که هیچ کس نمی خواهد لباسی بخرد که بعد از چند بار استفاده غیر قابل پوشیدن شود. لباس های نرم را نباید دست کم گرفت ، لباس‌های نرم‌تر راه‌حلی برای جایگزین کردن با لباس‌های ناخوشایند است و به اندازه کافی مستحکم و راحت است . لباس های نرم نه تنها بسیار راحت، بلکه کاربردی هستند. همچنین امکان حرکت بهتر و کارآمدتر را فراهم می کنند. لباس های نرم نیز وزن سبکی دارند و پوشیدن آنها آرامش بخش است. این امر نگرش های مثبت و محیط کاری کم استرس را تسهیل می کند و منجر به بهره وری بیشتر می شود.

آیا عرق کردن یک تهدید است؟

تعریق می تواند مشکل بزرگی برای کارگران شما باشد و بر تعامل آنها با مشتریان تأثیر بگذارد، بنابراین ارزش دارد لباس های ضد رطوبت را بررسی کنید. لباس کار با قابلیت جذب رطوبت با انتقال آن به قسمت بیرونی پارچه با تعریق مبارزه می کند، به طوری که عرق سریعتر از لباس هایی که رطوبت گیر ندارند تبخیر می شود. لباس‌های ضد رطوبت مانع از ایجاد عرق می‌شوند و هنگام کار در فضای باز یا در مکانی که گرما وجود دارد بسیار ارزشمند است.

پارچه های خود را انتخاب کنید

اکنون که می دانید هنگام انتخاب پوشاک برای کسب و کار خود چه مواردی را در نظر بگیرید، بیایید به پارچه های مختلف و مناسب ترین آنها نگاه کنیم.

 • می توانید روی پنبه حساب کنید

پنبه در تابستان یک انتخاب عالی است. پنبه از گیاهان برداشت می شود، بنابراین طبیعی است. معمولاً سبک و قابل تنفس است، جاذب است و همچنین می تواند فوق العاده نرم باشد. به دلیل این ویژگی ها، بی بو نیز هست. پنبه کیفیت بالایی دارد، راحت و برای روزهای تابستان عالی است. پنبه بسیار قابل تنفس و نرم است، بنابراین یک روش طبیعی برای خنک نگه داشتن در هنگام بیرون آمدن خورشید است. جای تعجب نیست که پنبه پارچه ای است که هنگام کار در فضای باز استفاده می شود.

 • پلی استر

پلی استر پارچه ای بسیار بادوام است که راحتی را فدای دوام نمی کند، بنابراین می توان آن را برای مدت طولانی تری بدون پاره شدن یا فرسودگی پوشید. پوشاک و یونیفرم های ساخته شده از پلی استر به کارگرانی توصیه می شود که موقعیت هایی دارند که به روزهای طولانی در لباس های مشابه و وزن زیاد نیاز دارند. این پارچه محکم برای مشاغلی نیز توصیه می شود که می خواهند هزینه ها را کاهش دهند و در عین حال اعضای کارکنان خود را راحت نگه دارند. یکی دیگر از مزایای جالب پلی استر این است که به راحتی چروک نمی شود. این امر به ویژه هنگام تصمیم گیری بین پارچه برای لباس کارگران مهم است زیرا تقریباً همیشه باعث می شود کارکنان شما مرتب و آماده برای انجام کار به نظر برسند.

لباس کار مناسب فصل گرما

ویژگی های لباس کار تابستانی که باید به دنبال آنها باشید

برای حداکثر عملکرد در فضای باز، باید به دنبال لباس کار تابستانه با ویژگی های زیر باشید:

 • دید بالا: بسیاری از لباس های کار مجهز به ویژگی‌های دید بالا با رتبه ANSI 107 مانند رنگ‌های فلورسنت و مواد بازتابنده هستند. همچنین بعضی از لباس های کار ممکن است دارای رنگ های مشخص کننده باشند.
 • حذف رطوبت: یک لباس کار ضد رطوبت، رطوبت را از پوست شما دور می کند و آن را به سطح لباس می رساند تا راحت تر تبخیر شود. این کار باعث می‌شود در طول روز کاری راحت‌تر باشید و به جلوگیری از عرق کردن پوست کمک کند.
 • راحتی و قابلیت تنفس: در طول ماه های گرم تابستان، به لباسی نیاز دارید که تنفس پذیر باشد و اجازه دهد هوا روی پوست شما گردش کند. لباس کار تابستانی خوب از مش پلی استر یا پارچه های پلی ترکیبی ساخته شده است که به گردش هوا کمک می کند و در طول روزهای کاری طولانی روی پوست شما نمی چسبد.
 • پوشش ضد میکروبی: لباس‌های بدون قابلیت تنفس پذیری پس از چند ساعت کار می‌توانند بسیار بدبو شوند، به همین دلیل است که پوشش ضد میکروبی برای لباس‌های کار تابستانی عالی است.

آیا رنگ ها در مورد گرما تفاوتی ایجاد می کنند؟

رنگ های تیره قطعا گرمای بیشتری را جذب می کنند. این علمی است. زیرا رنگ های تیره انرژی نور بیشتری و در نتیجه گرمای بیشتری را جذب می کنند. هرچه به رنگ مشکی نزدیک‌تر شوید، گرمای بیشتری جذب می‌شود و برعکس، هر چه به رنگ سفید نزدیک‌تر شوید، گرمای کمتری جذب می‌شود. بنابراین، در تئوری، رنگ‌های روشن‌تر باید خنک‌تر باشند. با این حال، کمی بحث در مورد این وجود دارد، زیرا برخی از مطالعات نشان می‌دهند که رنگ‌های تیره نیز بهتر از رنگ‌های روشن‌تر، گرما را از بدن دور می‌کنند و بنابراین برای پوشیدن سردتر هستند. به همین دلیل است که برخی از گروه های بادیه نشین که در صحرا هستند ، لباس سیاه می پوشند که تأثیر مفیدی بر دمای بدن دارد.

در لباس کار مناسب فصل گرما به دنبال چه چیزی باشید؟

لباس های کار مناسب تابستان به طور خاص برای محافظت در برابر شرایط گرم و آفتاب طراحی شده اند و بهترین گزینه محافظتی برای بسیاری از افرادی است که در فضای باز کار می کنند. هنگام انتخاب یک لباس کار مناسب برای فصل گرما باید دقت کنید که این لباس کار باید دارای ویژگی هایی باشد. از جمله این ویژگی ها شامل سبک بودن، خنک بودن، دارا بود قابلیت تنفس، رنگ مناسب ، مقاوم در برابر شستشو، مقاوم در برابر نور خورشید است . لباس کار مناسب فصل گرما را می توان یک تیشرت کار با جنس نخ درجه یک در نظر گرفت، اما به خاطر داشته باشید که لباس کارهای دوبنده هم جزو لباس کار تابستانه به شمار می روند. در لباس کار مناسب فصل گرما باید به جنس لباس و نوع دوخت بسیار اهمیت بدهید .

لباس کار مناسب فصل گرما

چگونه ایمنی را در محل کار در هوای گرم افزایش دهیم؟

هوای گرم بهانه ای نیست که در شرایط خطرناک مراقب خود نباشید. گرما می تواند به اندازه سرما برای بدن انسان خطرناک باشد و تا زمانی که خطر تشدید نشود می توان به راحتی از علائم چشم پوشی کرد. تنها راه حل این است که در مورد ایمنی محل کار در هوای گرم حساس باشید.  به همه افراد در محل کار لباس کار مناسب فصل گرما بدهید.

وقتی صحبت از لباس کار تابستانی می شود، راحتی و ایمنی دست به دست هم می دهند. به همین دلیل است که یکی از اولین کارها در هر سایت کاری در هوای گرم این است که همه را به لباس هایی با دید بالا مجهز کنید که از پارچه های تنفس پذیر و ضد رطوبت ساخته شده اند تا همه راحت باشند و روی کار مورد نظر تمرکز کنند. انواع لباس های کار مناسب فصل گرما شامل :

 • کلاه کار با محافظ کافی در برابر آفتاب
 • پیراهن های کار و جلیقه های ساخته شده از مواد قابل تنفس مانند مش پلی استر
 • شلوار کار با ویژگی های انعطاف پذیری و راحتی
 • اگر در بارانهای تابستانی کار می کنید، تجهیزات بارانی ضد آب هم وجود دارد.

پارچه هایی که در تابستان و در گرما باید از آنها اجتناب کرد:

اگر می‌خواهید در هوای گرم‌تر راحت و شاداب بمانید، معمولاً از پارچه‌های مصنوعی اجتناب کنید. این پارچه‌های مصنوعی، مانند پلی‌استر ، چندان قابل تنفس نیستند و می‌توانند پوست را حتی در سردترین زمان‌ها تحریک کنند. و به یاد داشته باشید که مواد مصنوعی زیست تخریب پذیر نیستند بنابراین می توانند به محیط زیست آسیب برسانند.

پارچه‌های پنبه‌ای سنگین‌تر مانند جین ممکن است ظاهر مناسبی داشته باشند، اما معمولاً برای راحتی تابستان بسیار سنگین هستند. همچنین در فصل تابستان زمان استفاده از پارچه های جین کشسان نیست زیرا مواد مصنوعی که برای دستیابی به کشش استفاده می شوند منجر به تنفس کمتر می شوند.

بهترین پارچه تابستانی برای لباس کار ، پنبه باکیفیت است که به عنوان بهترین پارچه همه کاره و بادوام است. اما به یاد داشته باشید که پنبه پارچه ای است که بسته به تنوع پنبه استفاده شده، طیفی از کیفیت های بالا و پایین را دارد.
بنابراین، مطمئن شوید که لباسی را انتخاب کنید که از پنبه با کیفیت بالا ساخته شده باشد، که از ترکیبات مصنوعی جلوگیری کند. به این ترتیب، برای تابستان در فرم فوق العاده ای خواهید بود!

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :