مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های عروس‌های جوان، مدل مو و آرایش‌شان در روز عروسی است. اگر شما هم قرار است به زودی مراسم عروسی خود را برگزار کنید، احتمالا تا الان یک آرایشگر ماهر و حرفه‌ای را برای خود انتخاب کرده‌اید. اما مدل مو چه می‌شود؟ آیا از الان می‌دانید که می‌خواهید موهایتان در روز عروسی چه شکلی داشته باشند؟ علاوه بر این، مدل‌های مختلف مو، می‌توانند چهره شما را به شکل‌های مختلفی نشان بدهند. اگر نمی‌دانید که چه مدل مویی برای فرم چهره شما مناسب است، اصلا لازم نیست نگران باشید. در مطلب امروز قصد داریم شما را با زیباترین و شیک‌ترین مدل‌ موی عروس آشنا کنیم.

ad banner

 

چه مدل مویی برای چه فرم صورتی مناسب‌تر است؟

فرم صورت هر فردی منحصر به خودش است و شکل خاصی دارد. چهره هیچ دو نفری کاملا شبیه به هم نیست. به همین دلیل است که بعضی مدل‌های مو برای بعضی فرم‌های چهره مناسب‌تر هستند و زیباتر دیده می‌شوند. در نتیجه اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام بدهید این است که متوجه بشوید فرم صورت شما چه شکلی است. در ادامه این قسمت، برای شما شرح می‌دهیم که چه مدل مویی برای چه فرم صورتی مناسب‌تر است.

چه مدل مویی برای چه فرم صورتی مناسب‌تر است؟

مدل مو عروس مناسب فرم صورت بیضی شکل

معمولا افرادی که فرم صورت بیضی شکل دارند با هر مدل مویی زیبا دیده می‌شوند. اما اگر دوست دارید که در روز عروسی خود یک چهره منحصر به فرد و شیک داشته باشید، می‌توانید موهای خود را عقب بزنید. اگر دوست ندارید که در روز عروسی خود موهایتان را عقب بزنید، هیچ اشکالی ندارد. می‌توانید موهای خود را باز بگذارید و آن را فرق از وسط باز کنید. این کار باعث می‌شود که زیبایی گونه‌های شما بیشتر به چشم بیاید. علاوه بر این، می‌توانید پایین موهای خود را کمی فر کنید و آن را از جلوی صورت خود کنار بزنید.

مدل موی عروس مناسب فرم صورت بیضی شکل

مدل مو عروس مناسب فرم صورت مربعی شکل

برای اینکه توجه دیگران را از زوایای تیز صورت خود پرت کنید، می‌توانید موهای خود را مدل دم اسبی، اما در ارتفاعی پایین ببندید و چند رشته از موهای خود را در کنار صورت‌تان رها بگذارید. می‌توانید موهای خود را، به خصوص اگر قد آن بلند باشد، صاف کنید و آن را باز بگذارید. علاوه بر این، می‌توانید موهای خود را فرق از وسط باز کنید تا صورت‌تان کمی باز بشود.

مدل موی عروس مناسب فرم صورت مربعی شکل

مدل مو عروس مناسب فرم صورت قلبی شکل

برای اینکه موهای شما در روز عروس استایلی رمانتیک و خانمانه داشته باشد، می‌توانید موهای خود را فرق از وسط باز کنید و آن را از پشت ببافید. در ضمن، یادتان نرود که لبخند بزنید تا زیبایی چهره شما دو چندان بشود. بهتر است مدل موی خود را طوری انتخاب کنید که یک سمت آن کمی از چانه شما را بپوشاند. مهم نیست که اندازه موهای شما چقدر بلند باشد، بهتر است که به آن کمی مدل بدهید تا از حالت سادگی خارج شود.

دل موی عروس مناسب فرم صورت قلبی شکل

مدل مو عروس مناسب فرم صورت کشیده

مدل موی گوجه‌ای کلاسیک و ساده یکی از مدل‌هایی است که برای فرم چهره افرادی که صورت کشیده‌ای دارند بسیار مناسب است. اما یادتان باشد که این قسمت جمع شده نباید روی سر شما باشد؛ چون در این حالت صورت شما از آن چیزی که هست هم بلندتر به نظر می‌رسد. برای اینکه صورت شما کمی گردتر به نظر برسد، می‌توانید موهای خود را باز بگذارید، تمام موهای خود را در یک سمت صورت‌تان قرار بدهید، و پایین موهای خود را نیز کمی فر کنید. بهتر است که سمت دیگر موهای خود را نیز پشت گوش خود بزنید؛ چون این کار باعث می‌شود که زیبایی گونه‌های شما بیشتر به چشم دیگران بیاید و صورت‌تان نیز کمی پهن‌تر به نظر برسد.

مدل موی عروس مناسب فرم صورت کشیده

مدل موی عروس مناسب فرم صورت گرد

اگر دوست دارید که در روز عروسی خود یک مدل موی شیک و منحصر به فرد داشته باشید، می‌توانید موهای خود را مدل دم اسبی ببندید و فرق از وسط باز کنید. این کار باعث می‌شود که صورت شما کمی زاویه‌دار به نظر برسد. یکی دیگر از مدل موهایی که برای فرم صورت گرد بسیار مناسب است، مدل موی فرق کج و باز است. شما می‌توانید موهای خود را به شکل درشت فر کنید تا زیبایی مدل مویتان دو چندان بشود.

مدل موی عروس مناسب فرم صورت گرد

محبوب‌ترین مدل مو عروس چه مدل‌هایی هستند؟

حتی بعد از اینکه متوجه می‌شوید چه مدل مویی برای فرم صورت شما مناسب است، احتمالا در مواجهه با مدل‌های بسیار متنوعی که در حال حاضر وجود دارند، کمی گیج می‌شوید. بسیاری از خانم‌های جوان دوست دارند که در روز عروسی موهای خود را باز بگذارند، حتی اگر وضع هوا برای این مدل مو مناسب نباشد! متاسفانه موی باز خیلی زود چرب و بهم ریخته می‌شود، به خصوص با جنب و جوش زیادی که در روز عروسی خود دارید. با این حال، چند روش وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید از به وجود آمدن این مشکل در روز عروسی جلوگیری کنید. در ادامه، این روش‌های کاربردی را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

 

انتخاب مدل مو مناسب

می‌توانید تمام موهای خود را به سمت عقب بزنید. این یکی از بهترین مدل موها برای مبارزه با مشکلاتی است که در قسمت بالا گفتیم. چون هرچه کمتر موهای شما توی صورت‌تان باشد، احتمال چرب شدن آن‌ها نیز کمتر خواهد شد. علاوه بر این، برای اینکه موهای شما در کل مدت روز عروسی محکم و ثابت در جای خود باقی بمانند، می‌توانید از کلیپس‌های کوچک در دو سمت صورت خود استفاده کنید یا موهای اطراف دو سمت صورت خود را ببافید.

انتخاب مدل مو مناسب

می‌توانید از شامپوی خشک استفاده کنید

شامپوی خشک و یا همان شامپوی پودری، یکی از بهترین اختراعات بشر است! این شامپو می‌تواند بدون زحمت و دردسر خیلی سریع چربی موهای شما را از بین ببرد. اگر در مواقع ضروری چنین شامپویی را در دسترس ندارید، می‌توانید به جای آن از نشاسته ذرت ساده نیز استفاده کنید. کافیست کمی از این پودر را روی ریشه موهای خود بمالید تا چربی‌های آن را به خود جذب کند. یادتان باشد که بعد از این کار حتما موهای خود به ارامی شانه کنید تا اثری از پودر سفید بر روی موهای شما باقی نماند؛ به خصوص اگر موهای شما تیره رنگ است.

می‌توانید از شامپوی خشک استفاده کنید

می‌توانید به موهای خود کمی مدل بدهید

قاعده کلی این است که با بافت موی طبیعی خود مبارزه نکنید. به عنوان مثال اگر موهای شما فرفری است، می‌توانید با استفاده از یک دستگاه فر کننده مو، به آرامی در موهای خود فرهای درشت و زیبایی ایجاد کنید. اگر موهای شما به شکل طبیعی صاف است، می‌توانید کمی اسپری مو روی آن بزنید و سپس با استفاده از یک اتوی مو، موهای خود را کاملا صاف کنید.

می‌توانید به موهای خود کمی مدل بدهید

 

به موهای خود کمی حجم بدهید

برای اینکه به موهای خود حداکثر حجم ممکن را بدهید، می‌توانید از یک موس حجم دهنده مو استفاده کنید و بعد به موهای خود مدل بدهید. یک روش دیگر نیز این است که با استفاده از یک اتوی موی حالت دهنده، داخل موهای خود را کمی حالت بدهید تا موهایتان پرپشت‌تر از حالت عادی به نظر برسند. فقط یادتان باشد که در این روش، ابتدا موهای خود را به ۳ قسمت تبدیل کنید و اول از عمق زیاد و حالت دادن به موهای لایه‌های زیرین شروع کنید.

به موهای خود کمی حجم بدهید

استفاده از اسپری فیکس کننده حالت مو

علاوه بر شامپوی خشک، یکی دیگر از چیزهای مهمی که حتما در روز عروسی باید همراه با خود داشته باشید، یک اسپری فیکس کننده حالت مو است. اسپری فیکس کننده حالت مو به شما کمک می‌کند تا فرم موهای خود را در کل مدت مراسم عروسی مثل اول حفظ کنید. با این حال، یادتان باشد که زیاد از حد از این اسپری روی موهای خود نزنید؛ چون باعث می‌شود که موهای شما به شکلی غیر طبیعی سفت و سخت و خشک به نظر برسد.

استفاده از اسپری فیکس کننده حالت مو

انتخاب مدل موی متفاوت 

انتخاب یک مدل موی طبیعی برای مراسم عروسی به این معنا نیست که قرار است موهای شما حوصله سربر و خیلی ساده باشند. به عنوان مثال، شما می‌توانید از بافت‌های کوچک و زیبا استفاده کنید و یا به موهای خود کمی پیچ و تاب بدهید. علاوه بر این، برای اینکه موهای خود را از حالت سادگی خارج کنید، می‌توانید از اکسسوری و زیورآلات مخصوص مو، از جمله کلیپس‌های شیک و ریز، روبان‌های ظریف، یک هدبند استایل بوهو، و یا برگ و گل‌های طبیعی نیز استفاده کنید.

انتخاب مدل موی متفاوت

شینیون ساده

شینیون ساده و کلاسیک همیشه زیباست و هیچوقت از مد نمی‌افتد. بستگی به نوع شینیون، آرایشگر شما می‌تواند موها را نزدیک به گردن شما ثابت کند و یا بالای سر، در برخی از مدل‌ها می‌توانید از بافت‌های ریز هم استفاده کنید. از تاج عروس و یا شانه‌های گل دار نیز برای آرایش موهای خود می‌توانید استفاده کنید.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

 

مدل مو بافت

اگر در اینترنت جستجو کرده باشید خواهید دید که مدل‌های مو بافته شده مانند قبل نیستند و مدل‌های یونانی بیشتر ترجیح داده می‌شوند. بافت‌های نامنظم که با گل‌های ریز و یا سنگ‌های رنگی تزئین می‌شوند.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

 

مدل مو عروس سبک یونانی

اگر می‌خواهید موهایی به سبک الهه های یونان باستان داشته باشید این مدل مو مناسب شماست. این مدل مو عروس تنوع بالایی دارد ولی مهم‌ترین ویژگی آن سادگی و حجیم بودن است. در طول سال‌ها این مدل همیشه به عنوان یکی از محبوب ترین‌ها باقی مانده است. معمولا اجرای این مدل مو، مستلزم داشتن موهای بلند است. ولی اگر موهای کوتاهی دارید و دوست دارید این مدل مو را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید می‌توانید از اکستنشن استفاده کنید. برای رسیدن به نتیجه دلخواه آرایشگر شما باید حجم لازم را به موهای شما بدهد و تخصص لازم را داشته باشد. از معایب این مدل مو این است که ممکن است تا پایان مراسم شکل و حالت خود را از دست بدهد.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

مدل مو عروس بلند و رها

طبیعی بودن و سادگی همیشه بهترین انتخاب است اگر موهای بلندی دارید می‌توانید از مدل‌های باز و آزاد استفاده کنید. بخصوص در فصل‌های تابستان و بهار این مدل مو برای عروس خانم‌ها توصیه می‌شود تنها شرطی که باید در نظر داشته باشید این است که موهای شما مرتب باشند و از چند ماه قبل روی سلامت و ظاهر موهایتان تمرکز داشته باشید. علاوه بر این مشخصه این مدل مو، سادگی و رها بودن آن است پس از اکسسوری های مو بیش از حد استفاده نکنید.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

مدل مو کوتاه عروس

امروزه خیلی از خانم‌ها مدل مو کوتاه را ترجیح می‌دهند ولی داشتن مو کوتاه نباید باعث ناراحتی و ایجاد استرس در مراسم عروسی شما شود. در اینجا گزینه‌هایی را که می‌توانید انتخاب کنید برای شما ذکر می‌کنیم. با موهای کوتاه ‎می‌توانید ظاهری شیک و خانمانه داشته باشید. امسال اگر می‌خواهید مدل موی کوتاه برای مراسم عروسی خود داشته باشید باید روی اکسسوری‌ها تاکید بیشتری داشته باشید. هدبند‌های تزئین شده با سنگ و گل شانه‌های تزئینی می‌توانند به کمک شما برای آرایش موهایتان بیایند.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

مدل مو عروس سبک رترو

امسال به شما توصیه می‌کنیم زمان های قدیم را فراموش نکنید نه فقط در مدل لباس بلکه این مورد را برای مدل موی خود نیز در نظر بگیرید. سبک رترو می‌تواند شما را متفاوت و جذاب جلوه دهد. هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد شما می‌توانید به دهه ۲۰ میلادی برگردید و موهای کوتاه و فرهای درشت را انتخاب کنید یا اینکه دهه چهل میلادی و موهای متوسط را شبیه سازی کنید. مدل‌های سبک رترو زیاد شلوغ نیستند و همه چیز باید به خوبی اجرا شود و مشابه نمونه قدیمی باشد.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

چتری مو

خیلی‌ها به این کلیشه اعتقاد دارند که چتری مو با مدل موی عروس سازگار نیست. به همین دلیل است که بسیاری از خانم‌ها سعی می‌کنند برای مراسم عروسی چتری های مو خود را بلند کنند ولی امسال می توانید به راحتی این کلیشه را نادیده بگیرید. چتری‌های صاف می‌تواند یک مکمل برای شینیون موی شما باشد. بافت مو فرانسوی با چتری مو نامتقارن ظاهری شیرین و جذاب ایجاد می‌کند. صدها مدل چتری وجود دارد که این امکان را می‌دهند تا شما از آن‌ها برای ایجاد یک ظاهر جذاب استفاده کنید.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

تاج گل و آرایش مو با گل‌های طبیعی

در این فصل گل‌های طبیعی بهترین اکسسوری برای موهای شما خواهند بود. از گل‌های طبیعی می‌توانید با مدل موی بافته شده یا شینیون‌های سبک یونانی برای دوچندان کردن زیبایی خود استفاده کنید.

مدل مو عروس برای رویایی‌ترین روز زندگی شما

تور عروس

از زمان های قدیم تور عروس نماد ظرافت و پاکی است. با این حال اگر تصمیم گرفتید از تور استفاده کنید، در انتخاب مدل مو باید دقت بیشتری داشته باشید. مدل‌های متفاوتی از تورهای عروس برای سلیقه‌های مختلف وجود دارد. تورهای کوتاه حدود ۶۰ سانتی‌متر بلندی دارند. تورهای متوسط ۸۰ سانتی‌متر بلندی دارند و مدل‌های ۱۱۰ سانتی‌متری و بالاتر برای عروس خانمهایی که دوست دارند تور عروس‌شان بلند باشد انتخاب خوبی است.

 

بهترین مدل مو عروس، برای خانم‌هایی که موی کوتاه دارند 

عروس خانم‌هایی که موی کوتاه دارند هم می‌توانند در روز عروسی خود یک مدل موی شیک و خیره کننده داشته باشند. در ادامه، بهترین مدل‌های موی عروس که برای موهای کوتاه مناسب هستند را به شما معرفی می‌کنیم.

 

مدل موی طبیعی

اگر شما هم از آن دسته خانم‌هایی هستید که دوست دارید مدل طبیعی موهای خود را حتی در روز عروسی هم حفظ کنید، می‌توانید با چند نکته‌ای که در ادامه برایتان بیان می‌کنیم، زیبایی موهای خود را دو چندان کنید. به عنوان مثال، می‌توانید برای اینکه کمی به موهای خود حجم بدهید، آنها را فر درشت کنید. برای اینکه استایل شیک و مدرنی داشته باشید، می‌توانید موهای خود را کاملا صاف کنید. و برای اینکه یک استایل خانمانه و رمانتیک داشته باشید هم می‌توانید موهای خود را موج‌دار کنید.

مدل موی طبیعی

می‌توانید موهای خود را ببافید و یا ببندید

داشتن موی کوتاه به این معنا نیست که شما نمی‌توانید در روز عروسی خود موهایتان را ببندید و استایل شیکی داشته باشید. به عنوان مثال، می‌توانید موهای خود را با ارتفاع کم مدل دم اسبی ببندید. علاوه بر این، می‌توانید موهای خود را ببافید.

می‌توانید موهای خود را ببافید و یا ببندید

می‌توانید از اکسسوری مخصوص مو استفاده کنید

برای اینکه مدل موهایتان کمی از حالت سادگی خارج شود و استایلی منحصر به فرد و شیک داشته باشید، می‌توانید از زیورآلات و لوازم جانبی مخصوص مو هم استفاده کنید. به عنوان مثال، گل‌های طبیعی، شاخه‌ها کوچک، تور، و یا حتی یک کلاه زیبا. مهم نیست که کدامیک از این موارد را استفاده می‌کنید، فقط یادتان باشد هر چیزی که انتخاب می‌کنید، باید با تم کلی مراسم عروسی، ویژگی‌های شخصیتی خودتان، و همچنین لباس عروس‌تان هماهنگ باشد.

می‌توانید از اکسسوری مخصوص مو استفاده کنید

می‌توانید از تور استفاده کنید

شما می‌توانید از تور عروس به روش‌های بسیار متفاوتی استفاده کنید؛ حتی با موی کوتاه. فقط یادتان باشد که اول در مورد نحوه استفاده از تور و مدل‌های متفاوت آن به طور کاملا مطالعه کنید، با افراد حرفه‌ای مشورت کنید، و بعد تصمیم نهایی را بگیرید.

می‌توانید از تور استفاده کنید

نکاتی که باید در هنگام انتخاب مدل مو عروس بدانید

متاسفانه هیچ راه میانبری برای بی‌نقص دیده شدن در روز برگزاری مراسم عروسی وجود ندارد و شما باید از قبل همه چیز را به طور کامل آماده کنید تا در مهم‌ترین روز زندگی خود ظاهری با شکوه و جذاب داشته باشید. به یاد داشته باشید که باید از چند ماه قبل مشکلات موهای خود را شناسایی و برطرف کنید. به همین دلیل بهتر است که به خوبی بدانید موهای شما از چه نوع است و چه مشکلاتی دارد، تا بتوانید این مشکلات را قبل از برگزاری مراسم عروسی با استفاده از درمان‌ها و روش‌های مناسب برطرف کنید. بهتر است روش‌های درمانی‌ای که در ادامه برای شما شرح می‌دهیم را ۴ الی ۶ ماه قبل از روز برگزاری مراسم خود، ۱ الی ۲ بار در هفته تکرار بکنید تا موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

 

افرادی که موهای چرب دارند

یکی از بدترین چیزها برای یک عروس در روز برگزاری مراسم عروسی این است که موهایش چرب به نظر برسد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن از بروز این مشکل در روز عروسی جلوگیری کنید، این است که شامپویی که به طور دائمی از آن استفاده می‌کنید را بررسی کنید. سعی کنید از محصولاتی که مقدار زیادی ماده نرم کننده در ترکیبات خود دارند استفاده نکنید. چون استفاده از مقدار زیادی ماده نرم کننده باعث می‌شود که موهای شما خیلی سریع و ساده چرب بشود و زیبایی خود را از دست بدهد.

افرادی که موهای چرب دارند

افرادی که موهای خشک دارند

معمولا همه ما به طور دائمی از وسایل برقی از جمله اتوی مو، سشوار، و یا دستگاه فر کننده مو برای مدل دادن به موهای خود استفاده می‌کنیم. معمولا درجه حرارت این دستگاه‌ها خیلی بالا است و به راحتی به موهای ما آسیب وارد می‌کند. استفاده مداوم از این دستگاه‌ها باعث می‌شود که موهای ما وز کنند و خراب بشوند. علاوه بر این، استفاده دائمی از رنگ موی شیمیایی نیز منجر به خشک شدن و آسیب رسیدن به موهای ما می‌شود. در این حالت شما باید از یک شامپوی آبرسان و یک نرم کننده موی مناسب استفاده کنید و همچنین، میزان استفاده از دستگاه‌های برقی با حرارت بالا را نیز به حداقل ممکن برسانید.

افرادی که موهای خشک دارند

افرادی که پوست سرشان دچار خارش می‌شود

این مشکل پوستی معمولا منجر به ایجاد شوره سر و در نتیجه ریختن موهای شما خواهد شد. خارش سر معمولا به این دلیل اتفاق میفتد که شما در حمام، شامپو را به طور کامل از روی موهای خود پاک نمی‌کنید. در نتیجه شامپوی باقی مانده در لا به لای موها باعث می‌شود که پوست سرتان خشک بشود، دچار خارش بشود، و علاوه بر این نتواند رطوبت مورد نیاز خود را جذب کند.

 

مطالب مرتبط: 

۱- راهنمایی‌هایی برای انتخاب مدل موی عروس

۲- نکاتی برای انتخاب مدل موی عروس

۳- آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :