انتخاب دستگاه فر کننده مو با توجه به شکل و جنس مو + پیشنهاد خرید

موی فر از دوران قدیم تا به امروز در میان خانم‌ها بسیار محبوب بوده است. اما فر کردن مو کار چندان آسانی نیست و به یک دستگاه فر کننده موی مناسب نیاز دارد. دستگاه‌های فر کننده مو بر اساس اندازه فر مو با هم فرق دارند. پس بسیار مهم است که از قبل انتخاب و خرید این دستگاه، ابتدا تصمیم بگیرید که دوست دارید موهای خود را به چه شکل و اندازه‌ای فر کنید. همچنین، یادتان باشد که مدل و اندازه فر مو، علاوه بر سلیقه شخصی، به جنس موهای شما نیز بستگی دارد؛ چون بعضی از مدل‌های فر روی بعضی از جنس‌های مو زیبا دیده نمی‌شوند. اگر نمی‌دانید که باید چه مدل دستگاه فر کننده مویی انتخاب کنید، اصلا نگران نباشید. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با صفر تا صد این فرآیند آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

ad banner

 

انتخاب دستگاه فر کننده مو با توجه به شکل و جنس مو

ضخامت لوله دستگاه فر کننده مو

ضخامت لوله دستگاه‌های فر کننده مو بین ۱ سانتی‌متر تا ۵ سانتی‌متر متفاوت است. هر کدام از این اندازه‌ها موهای شما را به شکل و اندازه متفاوتی فر می‌کنند. به عنوان مثال، اگر دوست دارید که اندازه فر موهایتان ریز باشد، بهتر است دستگاه فر کننده‌ای انتخاب کنید که قطر لوله آن نازک باشد. اما اگر دوست دارید که اندازه فر موهایتان درشت باشد، بهتر است دستگاه فر کننده‌ای انتخاب کنید که قطر لوله آن ضخیم باشد. همچنین، اگر موهای شما نازک و کم پشت است، بهتر است از دستگاه فر کننده‌ای استفاده کنید که قطر لوله آن باریک باشد.

مزیت فر کردن موهای نازک و کم پشت این است که حتی اگر در طول روز فر موهای شما کم کم از هم باز بشود، موهایتان همچنان حالت زیبایی خواهند داشت. اما اگر دستگاه فر کننده‌ای انتخاب کنید که قطر لوله آن ضخیم است، فر موهایتان در طول مدت روز دوام زیادی نخواهد داشت. اگر موهای ضخیم و پرپشتی دارید، اصلا لازم نیست نگران باز شدن فر موهای خود باشید؛ چون این مدل مو اگر با دستگاه فر کننده‌ای با لوله ضخیم فر شود، در طول مدت روز حالت زیبای خود را به خوبی حفظ خواهد کرد.

انتخاب دستگاه فر کننده مو با توجه به شکل و جنس مو

دستگاه فر کننده مو برای مدل مو با فر ریز

دستگاه‌های فر کننده‌ای که قطر لوله آنها ۱، ۱٫۲۵، و یا ۱٫۵ است، برای ایجاد فرهای محکم و فنر مانند بسیار مناسب هستند. این دستگاه‌ها به خصوص برای خانم‌هایی مناسب هستند که موهای کوتاه و تا سر شانه دارند. همچنین، خانم‌هایی که موهایشان به طور طبیعی خیلی فر است (مهم نیست که قد موهایشان بلند باشد یا کوتاه) می‌توانند به راحتی از این سایز فر کننده مو استفاده کنند. همچنین، خانم‌هایی که موهای صافی دارند هم با استفاده از این سایز فر کننده مو، می‌توانند به راحتی موهای خود را فر کنند. ممکن است فرآیند فر کردن مو کار زمان‌بری باشد، اما وقتی نتیجه نهایی را ببینید، متوجه می‌شوید که این کار ارزش زمان گذاشتن را داشته است. در ضمن، اگر موهای نازکی دارید و دوست دارید که موهای خود را به شکل مارپیچی فر کنید، باز هم این سایز لوله فر کننده کاملا برای شما مناسب است.

دستگاه فر کننده مو برای مدل مو با فر ریز

مدل موی وینتیج با دستگاه فر کننده‌ ۱٫۸ سانتی‌متری

این ضخامت فر کننده مو باعث می‌شود که شما بتوانید به راحتی موهای خود را به سبک قدیمی، یعنی درشت و ضخیم فر کنید. برای اینکه فر موهایتان نرم‌تر بشود، در آخر به آرامی موهای خود را شانه کنید. مزیت این مدل دستگاه فر کننده مو این است که هم برای موهای کوتاه مناسب است، هم موهایی با قد متوسط، و هم موهای بلند. همچنین، اگر شما موهای صاف و نازکی دارید دوست دارید که اندازه فر موهایتان درشت باشد، بهتر است که این مدل فر کننده مو را انتخاب کنید.

مدل موی وینتیج با دستگاه فر کننده‌ ۱٫۸ سانتی‌متری

دستگاه فر کننده موی سر ۲٫۵ سانتی‌متری

دستگاه‌های فر کننده‌ای که قطر لوله‌شان ۲٫۵ سانتی‌متر است، مناسب‌ترین دستگاه برای فر کردن مو با سایزهای متفاوت هستند. اگر می‌خواهید که فقط یک دستگاه فر کننده مو در خانه داشته باشید، و یا اولین بار است که قصد خریدن یک دستگاه فر کننده مو را دارید، بهتر است که این دستگاه فر کننده مو را انتخاب کنید. مزیت این سایز لوله فر کننده این است که هم برای موهای کوتاه، هم برای موهایی با قد متوسط، و هم برای موهای بلند مناسب است. همچنین، اگر شما موهای خود را با این دستگاه فر کنید، فر موهایتان ضخیم و طبیعی به نطر می‌رسد؛ حتی اگر آن را شانه کنید، حالت طبیعی زیبای خود را به طور کامل حفظ می‌کند.

دستگاه فر کننده موی سر ۲٫۵ سانتی‌متری

دستگاه فر کننده مو برای موهای متوسط و بلند

این مدل دستگاه فر مو در میان خانم‌هایی که قد موهایشان بلند است، بیشترین محبوبیت را دارد. دستگاه‌های فر کننده مویی که اندازه لوله‌شان بین ۲٫۵ تا ۳ سانتی‌متر است، موها را به شکل یکپارچه و زیبا فر می‌کنند. شما می‌توانید با این دستگاه فر کننده موهای خود را با اندازه درشت، اندازه طبیعی و به شکلی بسیار نرم فر کنید. همچنین، اگر موهای کوتاهی دارید می‌توانید با استفاده از این فر کننده مو، موهای خود را با اندازه درشت فر کرده و در نتیجه آن‌ها را پرپشت‌تر نشان دهید.

دستگاه فر کننده مو برای موهای متوسط و بلند

دستگاه فر کننده مو برای موهای موج‌دار

هرچه اندازه لوله فر کننده یک دستگاه بزرگتر باشد، اندازه فر موهای شما نیز درشت‌تر خواهد شد. پس اگر دوست دارید که فر موهایتان درشت و پرپشت باشد، بهتر است دستگاه فر کننده مویی انتخاب کنید که اندازه قطر لوله آن بین ۳ سانتی‌متر تا ۴ سانتی‌متر است. این قطر لوله فر کننده به خصوص برای خانم‌هایی مناسب است که موهای بلندی دارند. خانم‌هایی که قد موهایشان متوسط است هم می‌توانند از این دستگاه فر کننده مو استفاده کنند، اما استفاده از آن را به خانم‌هایی که موهایشان کوتاه است پیشنهاد نمی‌کنیم.

دستگاه فر کننده مو برای موهای موج‌دار

دستگاه فر مو برای حالت دادن پایین موها

دستگاه‌های فر کننده مویی که قطر لوله‌شان ۵ سانتی‌متر است، برای فر کردن مو طراحی نشده‌اند؛ بلکه برای حالت دادن پایین موها طراحی شده‌اند. اگر شما جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که موهای بلندی دارید، موهای کاملا فر دوست ندارید و تنها می‌خواهید پایین موهای خود را کمی حالت بدهید، بهتر است که از این دستگاه فر مو استفاده کنید. همچنین، اگر به مدل موی دهه ۷۰ و یا ۹۰ میلادی علاقه دارید، می‌توانید با استفاده از این مدل موهای خود را به سبک آن زمان حالت بدهید.

دستگاه فر مو برای حالت دادن پایین موها

انتخاب یک دستگاه فر کننده موی مناسب

به تنظیمات دمای دستگاه دقت کنید

هر مدل مویی به یک دمای خاص برای فر شدن نیاز دارد. موهای ضخیم می‌توانند درجه حرارت بالای دستگاه را تحمل کنند، اما موهای نازک در دمای بالا حتما آسیب می‌بینند و به همین دلیل، باید با درجه حرارت کمتری فر بشوند. همچنین، اگر می‌خواهید در هنگام فر کردن موها، تکه‌های مو را ضخیم بگیرید، بهتر است که از یک درجه حرارت بالا استفاده کنید.

بسیاری از دستگاه‌های فر کننده مو درجه تنظیم دما دارند. این دستگاه‌ها بهترین نوع دستگاه فر کننده مو هستند، چون شما می‌توانید بر طبق نیاز خود درجه حرارت دستگاه را تنظیم کنید. یادتان باشد که هیچوقت درجه حرارت دستگاه را بالاتر از ۴۰۰ درجه انتخاب نکنید. تنها آرایشگرهای حرفه‌ای می‌توانند از این دما برای فر کردن مو استفاده کنند. اگر شما در خانه از این درجه حرارت برای فر کردن موهای خود استفاده کنید، ممکن است که به آن‌ها صدمه بزنید. بهتر است درجه حرارت دستگاه را بین ۳۰۰ تا ۳۴۰ درجه انتخاب کنید. اما اگر موهایتان نازک و کم پشت است، بهتر است که درجه حرارت دستگاه را بسیار پایین و حدود  درجه۱۷۵ انتخاب کنید.

به تنظیمات دمای دستگاه دقت کنید

فر کننده مو معمولی یا فر کننده مو مخروطی

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آن‌ها صاف است، معمولا در قسمت رویی خود یک لایه آهنی دیگر به شکل یک کلیپس دارند که به شما کمک می‌کند موهای خود را روی دستگاه نگه دارید. این یک مزیت بزرگ است و به همین دلیل، این مدل دستگاه‌ها محبوب‌ترین مدل دستگاه فر کننده مو هستند و معمولا در همه مغازه‌ها پیدا می‌شوند. همچنین، اندازه لوله فر کننده در این مدل دستگاه‌ها متفاوت است و شما می‌توانید بر طبق نیاز خود از بین آن‌ها اندازه مناسب را انتخاب کنید.

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آن‌ها نوک تیز و به شکل یک مخروط است، کلیپس نگه‌دارنده مو را ندارند و شما باید به صورت دستی موهای خود را دور آنها بپیچید و نگه دارید تا زمانی که حالت بگیرد. مزیت این مدل دستگاه‌ها این است که چون انتهای لوله فر کننده‌شان نازک است، باعث می‌شوند که فر انتهای موها ماندگاری بیشتری داشته باشد و به این راحتی باز نشود. همچنین، شما می‌توانید آن را بیشتر به ریشه موها نزدیک کنید تا فر موهایتان پرپشت به نظر برسد و زیاد از حد هم پیچ و تاب بر ندارد.

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آن‌ها نوک تیز و مخروطی است، به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر موهای خود را مدل درشت فر کنید، اما انتهای موها را به خوبی فر نمی‌کنند. در نتیجه فر موهای شما یک دست و هم اندازه نخواهد شد.  استفاده از این مدل دستگاه نیز روش خاصی دارد که یاد گرفتن آن کمی زمان می‌برد.

فر کننده مو معمولی یا فر کننده مو مخروطی

شکل دستگاه فر کننده مو

دستگاه‌های فر کننده مو شکل‌های متفاوتی دارند که هرکدام از این شکل‌ها، کارایی مخصوص به خود را دارد. اگر دوست دارید که موهای خود را مدل خاصی فر کنید، این مدل دستگاه‌ها را امتحان کنید:

دستگاه‌ فر کننده مو مخروطی

در بعضی از این دستگاه‌ها قسمت انتهایی لوله نازک، و در بعضی دیگر قسمت انتهایی لوله ضخیم است. این مدل دستگاه‌های فر کننده مو شما را قادر می‌سازند تا موهای خود را هر طوری که دوست دارید فر کنید؛ نازک یا ضخیم، درشت و یا ریز.

 

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آن‌ها صاف است

این دستگاه‌ها رایج‌ترین مدل دستگاه فر کننده مو هستند و شما را قادر می‌سازند تا موهای خود را به شکل یک دست و هم اندازه فر کنید. همچنین، می‌توانید با استفاده از این مدل دستگاه فر کننده مو، موهای خود را به شکل حلقه‌ای و یا مارپیچی نیز فر کنید.

شکل دستگاه فر کننده مو

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آن‌ها مارپیچی است

مزیت این مدل دستگاه این است که فرو رفتگی و برآمدگی دارد و به شما کمک می‌کند تا موهای خود را به راحتی شکل بدهید. این مدل دستگاه فر کننده مو، باعث می‌شود که فرهای موی شما کاملا یک دست و یک اندازه باشند.

 

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آن‌ها مرواریدی است

در این دستگاه‌ها، روی قسمت لوله فر کننده برآمدگی‌ها توپی شکل و کوچکی وجود دارد. این برآمدگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا موهای خود را به شکلی کاملا طبیعی فر کنید. این مدل دستگاه فر کننده مو برای هر خانمی با هر اندازه مویی کاملا مناسب است.

 

دستگاه‌های فر کننده مویی که دو لوله دارند

این دستگاه‌ها با نام حالت دهنده و یا waver نیز شناخته می‌شوند و معمولا دو یا سه عدد لوله دارند. ترکیب لوله‌ها با یکدیگر شکلی شبیه انگشتان دست ایجاد می‌کند. این مدل دستگاه‌های فر کننده مو به شما کمک می‌کنند تا موهای خود را به شکل S فر کنید، نه به شکل فنری. به همین دلیل، بیشتر برای موهای بلند مناسب هستند.

 

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله مسطح و صاف دارند

این دستگاه‌ها در حقیقت همان اتوی مو هستند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، موهای خود را (چه قد آن بلند باشد و چه کوتاه) به راحتی فر کنید. اگر در خانه یک اتوی مو دارید که قطر لوله آن ۲٫۵ سانتی متر و یا کمتر است، دیگر نیازی ندارید که یک دستگاه فر کننده مو تهیه کنید؛ بلکه می‌توانید با استفاده از اتوی مویی که دارید، موهای خود را فر کنید.

 

جنس دستگاه فر کننده مو

همه دستگاه‌های فر کننده مو از یک جنس خاص نیستند. جنس هر کدام از این دستگاه‌ها با دیگری فرق دارد و مهم است که قبل از خرید، حتما به این مسئله توجه کنید. چرا؟ چون ممکن است جنس یک دستگاه کمتر به موهای شما آسیب بزند.

 

دستگاه فر کننده مو سرامیکی

بهترین دستگاه‌های فر کننده مو ازجنس سرامیک و یا تورمالین هستند. اگر شما دائما موهای خود را فر می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که این مدل دستگاه فر کننده را انتخاب کنید تا به میزان کمتری به موهای خود صدمه بزنید. سرامیک و تورمالین باعث می‌شوند که درجه حرارت به صورت ثابت در سرتاسر لوله دستگاه پخش بشود. همچنین، به میزان مناسبی یون‌های منفی تولید می‌کنند که باعث می‌شود کوتیکول‌های مو نرمتر بشوند. در نتیجه، موهای شما کمتر وز می‌کند و به زیبایی می‌درخشد.

 

دستگاه فر کننده مو تیتانیوم

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آن‌ها از جنس تیتانیوم است، برای موهایی مناسب هستند که زبر است، گرما را نگه نمی‌دارد، و حالت دادن آن کار آسانی نیست. تیتانیوم نیز مانند سرامیک و تورمالین، به میزان مناسبی یون‌های منفی تولید می‌کند که باعث می‌شود کوتیکول‌های مو نرمتر بشوند. در نتیجه، موهای شما کمتر وز می‌کند و به زیبایی می‌درخشد.

دستگاه فر کننده مو تیتانیوم

دستگاه فر کننده مو کروم

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آ‌ن‌ها از جنس کروم و یا طلا است، گرما را به خوبی به موهای شما منتقل می‌کنند، اما متاسفانه قادر نیستند که موها را در برابر وز شدن محافظت کنند. قیمت این مدل دستگاه‌های فر کننده مو نسبت به دستگاه‌های دیگر کمتر است؛ اما ممکن است ناگهان خیلی داغ بشود و به موهای شما صدمات جدی وارد کند. پس اگر به فکر سلامت موهای خود هستید، بهتر است که به سراغ این مدل دستگاه‌ها نروید.

 

دستگاه فر کننده مو فلزی

دستگاه‌های فر کننده مویی که لوله آنها از جنس فلز است، برای فر کردن موهای نازک مناسب است که به راحتی فر نمی‌شود و همچنین، فر آن دوام زیادی ندارد. مزیت این مدل دستگاه فر کننده مو این است که بخار تولید می‌کند. در نتیجه وقتی فلز رطوبت موهای شما را از بین می‌برد، بخار تولید شده توسط دستگاه، رطوبت موهای شما را به آنها بازمی‌گرداند. همچنین، بخار باعث می‌شود که میزان ماندگاری فر موهای شما نیز افزایش پیدا کند.

 

مطالب مرتبط:

۱- اتو موی مناسب موهای خود را چگونه انتخاب کنیم؟

۲- روش‌های صاف کردن مو بدون استفاده از اتو مو

۳- روش صحیح حالت دادن و خشک کردن مو با سشوار

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 05 آوریل 2019

وای من دنبال خرید یک دستگاه فر کننده مو بودم مرسی از راهنمایی هایی که در این جا قرار داده بودید
از همه تیم شما سپاسگزارم

الهام در تاریخ 28 دسامبر 2020

سلام ، بعضی از توضیحات برای یک مدل دستگاه دو یا سه بار تکرار کردین که هر بار نظریه قبلی رو نفی کرده 😐😐😐ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :