مراقبت‌های پوستی برای آقایان

بیشتر مردم تصور می‌کنند مراقبت‌های پوستی کار مختص خانم‌ها است اما این روزها با بالارفتن آگاهی و علم نه تنها خانم‌ها بلکه مردان هم باید به فکر مراقبت از پوست خود باشند. مراقبت‌های پوستی برای آقایان را در این مطلب بخوانید.

پاکسازی پوست

اولین قدم برای داشتن پوستی صاف و سالم، شستشو و تمیز کردن مرتب و روزانه آن است. افرادی که پوست خشک دارند بهتر است برای شستشوی روزانه از شامپوها و محلول‌های شستشوی مخصوص پوست خشک استفاده کنند این محلول‌ها حاوی نرم کننده و مرطوب کننده‌ پوست هستند و مانع آسیب رسیدن به پوست شما بعد از شستشو می‌شوند. اما اگر پوست چربی دارید توصیه می‌کنیم برای شستشوی صورت، ژل شستشوی صورت مخصوص پوست چرب استفاده کنید و آن را با مقداری آب سرد مخلوط کرده و هر شب صورت‌تان را با آن پاک کنید.

مراقبت قبل و بعد از اصلاح

خمیر ریش باعث خشکی پوست می‌شود و پوست را مستعد ایجاد آکنه می‌کند به همین دلیل بهتر است از انواع کرم‌ها، مرطوب کننده‌ها به جای آن استفاده کنید. برای استفاده از روغن‌ها یا مرطوب کننده‌ها آن را ده دقیقه قبل از اصلاح، به صورت یکدست روی پوست صورت‌تان بمالید و اجازه دهید کاملا جذب پوست‌ شود.

مراقبت‌های پوستی برای آقایان

 

پس از اصلاح از افترشیوهای ملایم استفاده کنید چون این افتر شیوه‌ها حاوی درصدهای مختلف از نرم کننده و مرطوب کننده‌ پوست هستند که به شما این فرصت را می‌دهند که با توجه به نوع پوستی که دارید، یکی از آنها را انتخاب کنید.

مراقبت در مقابل آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب برای مقابله با رادیکال‌های آزاد آفتاب و ضررهایی که به پوست می‌رساند برای همه ضروری است. بهتر است از کرم‌های بدون رنگ و فاقد چربی استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- تاثیر سرکه سفید بر زیبایی پوست

۲- راه های درمان پوست خشک

۳-  ماسک جوش شیرین معجزه ای برای پوست

۴- همه نکاتی که باید در مورد عمر مفید لوازم آرایشی بدانید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :