همه نکاتی که باید در مورد عمر مفید لوازم آرایشی بدانید

همه خانم‌ها دوست دارند آرایشی بی‌نقص داشته باشند. لوازم آرایشی مرغوب پوست را زیباتر نشان می‌دهد و ویژگی‌های مثبت چهره هر شخص را برجسته‌تر می‌سازد و حتی در مواقعی اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد. هر محصول آرایشی عمر مفید خاص خود را دارد، با این حال ممکن است لوازم آرایشی شما قبل از اتمام تاریخ انقضا تمام نشوند یا حتی گاهی نحوه نگهداری غلط لوازم آرایش موجب فاسد شدن آنها می‌شود. در این مطلب چی بپوشم همه نکاتی که باید در مورد عمر مفید لوازم آرایشی بدانید را به شما ارائه خواهد کرد.

عمر مفید اسفنج آرایشی

عمر مفید: ۳ تا ۶ ماه

تعجب نکنید! اسفنج آرایشی هم مثل هر محصول آرایشی دیگر دارای عمر مفید است. باید توجه داشته باشید که این پدهای آرایش به طور هفتگی شسته شوند و نهایتا تا ۶ ماه از آن استفاده شود. توجه به تمییز بودن اسفنج آرایشی در سلامت پوست بسیار موثر است.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید ریمل مژه و ابرو

عمر مفید: ۳ تا ۶ ماه

ریمل مژه و ابرو یکی از پر استفاده‌ترین محصولات آرایشی است. اکثر محصولات آرایشی از لحاظ کیفیت در زمان خاصی منقضی می‌گردند، زیرا سازگاری آنها با گذشت زمان تغییر می‌کند و فرمولاسیون آن تجزیه می‌گردد. متاسفانه، باکتری‌های زیادی در داخل ریمل مژه و ابرو  به دلیل استفاده از قلم مو در داخل محصول وجود دارد. استفاده از محصولی که باکتری زیادی در آن جمع شده اصلا مناسب نیست، به همین دلیل بهتر است یک ریمل جدید، هر موقع که لازم بود جایگزین ریمل فاسد شده شود.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید کرم‌های کاسه‌ای

عمر مفید: ۶ ماه تا ۱ سال

محصولات آرایشی در ظروف کاسه‌ای که در آن به صورت پیچی بسته می‌شوند به خاطر قرار گرفتن در معرض هوا و میکروب‌های دست ما، نباید بیش از یک سال مورد استفاده قرار گیرد. اگر قصد استفاده مداوم از مرطوب کننده‌ها، ماسک‌های صورت و پرایمرها را ندارید، از خرید آن‌ها در ظروف کاسه‌ای خودداری کنید.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید کانسیلر

عمر مفید: ۶ تا ۸ ماه

همانند ریمل مژه و ابرو، اگر شما از کانسیلر استفاده می‌کنید باید بدانید که روزهای استفاده از آن محدود است. به خصوص کانسیلرهایی که حاوی سالیسیلیک اسید هستند، اگر بعد از انقضا مصرف شوند، به جای کمک به بهبود و پنهان کردن مشکلات پوستی، می‌توانند باعث بروز اختلال در پوست شوند.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید کرم پودر

عمر مفید: ۶ ماه تا ۱ سال

کرم پودرهای مایع که در تیوب‌ها بسته ‌بندی می‌شوند، به خاطر اینکه در معرض هوا، قرار نمی‌گیرد می‌توانند تا یک سال به راحتی استفاده گردد. اما اگر این محصول را در ظروف کاسه‌ای خریداری کردید، زمان مصرف آن می‌تواند به ۶ ماه کاهش یابد. انواع کرم پودر در صورت منقضی شدن خشک و باکتریایی شده، و پوست را دچار حساسیت می‌کند.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید کرم ضد آفتاب

عمر مفید: ۱سال

در زمان مراقبت از پوست، اگر فردی ریسک پذیر نیستید مطمئنا محصولاتی را خریداری می‌کنید که مواد تشکیل دهنده آن به اندازه کافی برای پوست مفید باشد. کرم‌های ضد آفتاب یا محصولاتی که دارای SPF هستند، را تا یک سال استفاده کنید. محصولات ضد آفتاب فاسد شده با قرار گرفتن در مقابل UV، فرمان‌های مراقبت از پوست را صادر نمی‌کنند و در برای جلوگیری از پیری پوست، موثر واقع نمی‌شوند.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید سرم پوست

عمر مفید: ۶ ماه تا ۱ سال

استفاده از سرم‌های حاوی AHA ، BHA، رتینوئیدها و پپتیدها نباید بیش از یک سال طول بکشد، حتی اگر آنها در بسته‌بندی‌هایی مقاوم و بدون نفوذ هوا قرار داشته باشند باز هم نهایتا یک سال از این سرم‌ها استفاده کنید. در پایان عمر مفید این محصول، لزوما به پوست آسیب نمی‌زند، بلکه کار و وظیفه خود را انجام نمی‌دهد. اگر شما قصد دارید برای خرید این محصول سرمایه گذاری کنید، بهتر است به فکر گرفتن بهترین نتیجه در زمان مصرف این محصول باشید حتی اگر در این مدت محصول را تمام نکنید.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید خط چشم

عمر مفید: ۳ تا ۶ ماه

چشمان و فولیکول‌های مژه در معرض باکتری‌های زیادی هستند، از این رو خط چشم هم به طور روزانه در معرض این تهدیدها هست. خط چشم مایع با اپلیکاتور مویی در ظروف پلاستیکی، به دلیل جذب و نگهداری انواع باکتری‌ها در سه ماه باید تعویض گردد. در مورد خط چشم‌های مدادی هم بهتر است هر چند روز تیز شوند تا آلودگی‌ و باکتری نوک آن کاملا پاک گردد.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید رژ لب

عمر مفید: ۱ تا ۲ سال

اگر تا به حالا موفق به تمام کردن یک رژ لب قبل از فرا رسیدن تاریخ انقضای آن شده‌اید، به شما تبریک میگوییم. رژ لب‌‌های مایع که توسط اپلیکاتور مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیار در معرض باکتری هستند و این نگرانی زیادی را در مورد مصرف رژ لب ایجاد می‌کند. تاریخ انقضای رژ لب مایع حداکثر یک سال است. اما رژ لب‌های جامد معمولی که در بازار وجود دارند می‌توانند تا دو سال مورد استفاده قرار گیرند.

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

عمر مفید پودرهای فشرده

عمر مفید: ۱ تا ۲ سال

انواع سایه چشم، رژگونه، کرم پودر و برنزرها نسبتا مدت زمان زیادی را برای استفاده به شما می‌دهند. این پودرها پس از اولین استفاده، شروع به شکستن می‌کنند. همچنین برخورد هر بار قلم مو و چربی روی پوست به این پودرها، از کیفیت محصول می‌کاهد و ممکن است شما مجبور شوید زودتر از این مدت آن را تعویض کنید.

 

بررسی عمر مفید محصولات آرایشی

مطالب مرتبط:

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :