ساناز شمس در
0

۱۲ روش برای ثابت نگه داشتن حالت موهای فر + پیشنهاد خرید

۱۲ روش برای ثابت نگه داشتن حالت موهای فر + پیشنهاد خرید

انتخاب مدل و رنگ لباس تاثیر زیادی در استایل و شیک دیده شدن در نظر دیگران دارد ولی آرایش موها به بهترین نحو هم نقش زیادی در آراسته بودن دارد. همه خانم‌ها معمولا برای حالت دادن و فر کردن موها از بابلیس و اتوی مو و سشوار استفاده می‌کنند و استفاده از این وسایل به نظر بهترین روش است، ولی نتیجه ممکن است با چیزی که انتظار دارید فاصله زیادی داشته باشد. اتوی مو و وسایل دیگر می‌توانند موهایتان را به فرم دلخواه درآوردند ولی ممکن است موهای شما به علت حرارت زیاد آسیب ببیند یا اینکه حداکثر ۳۰ دقیقه حالت خود را حفظ کند. امروز چی بپوشم ۱۲ روش برای ثابت نگه داشتن حالت موهای فر را برای شما شرح خواهد داد.

 

۱- بیش از حد از نرم کننده‌ها استفاده نکنید

نرم کننده‌ها باعث می‌شوند موها نرم و لطیف به نظر برسند ولی حالت دادن به موها را سخت می‌کنند. بنابراین اگر در نظر دارید موهای خود را فر کنید و حالت دهید کمتر از نرم کننده استفاده کنید.

۱۲ روش برای ثابت نگهداشتن حالت موهای فر

۲- شستشوی موها

موهایی که یک روز از شستشوی آن‌ها گذشته است بهتر حالت می‌گیرند.

۳- استفاده از اسپری‌ها

اگر می‌خواهید موهای خود را همان روزی که آن‌ها را شستشو داده‌اید، حالت دهید، بهتر است از اسپری یا موس مو یا شامپوهای مخصوص استفاده کنید تا فر موهای شما دوام بیشتری داشته باشد.

۱۲ روش برای ثابت نگهداشتن حالت موهای فر

۴- بلندی موها

اگر موهای شما خیلی بلند باشد وزن زیاد آن‌ها موجب می‌شود که حالت فر موها خیلی ماندگار نباشد. موهای آسیب دیده و رنگ شده هم ممکن است به حالت دادن با گرما پاسخ خوبی ندهند. به همین دلیل بهتر است به فکر تقویت موها و یا کوتاه کردن و مرتب کردن آن‌ها از قبل باشید.

۵- از دستگاه فرکننده کوچک استفاده کنید

فر بزرگ مو احتمال اینکه سریعتر حالت خود را از دست بدهد بیشتر است. بهتر است هنگام خرید حالت دهنده‌های مو انواعی را تهیه کنید که سری‌های مختلف با قطرهای متفاوت دارند.

 

 

۱۲ روش برای ثابت نگهداشتن حالت موهای فر

۶- پیچیدن موها با بیگودی

اگر دوست دارید فر موهایتان یک روز کامل دوام داشته باشد باید زمان بیشتری برای این کار کنار بگذارید. برای پیچیدن موها با بیگودی، موها باید تمیز و شسته شده باشند. بهتر است پوست سر خشک شده باشد ولی ساقه موها کمی رطوبت داشته باشد.

 

۷- دمای اتو مو

بهتر است از حالت دهنده‌های مویی استفاده کنید که درجه گرمای آن قابل تنظیم باشد. برخی از دستگاه های حالت دهنده مو جهت جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، دارای قابلیت خاموشی خودکار هستند. اگر جنس موهای شما ضخیم است می‌توانید دستگاه را روی دمای بالاتر تنظیم کنید و اگر جنس موهای شما لطیف است باید دستگاه روی دماهای پایین تنظیم شود.

۱۲ روش برای ثابت نگهداشتن حالت موهای فر

۸- ویژگی‌های دستگاه حالت دهنده مو

فر کننده‌های مو انواع فراوانی دارند بابیلیس کله قندی یا مخروطی شکل نیز یکی از انواع کاربردی این دستگاه‌ها است. معمولا سطح حالت دهنده های مو پوشش سرامیکی دارند که آسیب دیدن مو در اثر حرارت زیاد را کمتر می‌کند.

۹- دسته‌بندی موها

قبل از حالت دادن موها خوب آن‌ها را شانه کنید و به دقت گره‌ها را باز کنید و با باز کردن فرق آنها را به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید و با گیره مو این قسمت‌ها را جدا نگه‌ دارید.

۱۰- جدا کردن قسمت‌های حالت‌دار

بعد از اینکه یک قسمت از مو را حالت دادید، موها را دور انگشت پیچیده و بعد حلقه مو را تا نزدیکی سر بپیچید و به کمک یک سنجاق محکم ببندید و ثابت کنید. این کار باعث می‌شود که حالت موها فورا از بین نرود.

۱۱- حالت طبیعی فرها

ممکن است شکل موج‌ها و فرها ریز و اغراق آمیز باشد. نگران نباشید معمولا فرها بعد از چند دقیقه باز می‌شوند و حالت طبیعی‌تری به خود می‌گیرند.

۱۲- تثبیت کردن مدل مو

بعد از حالت دادن موها از اسپری به میزان زیاد برای تثبیت حالت موها استفاده نکنید زیرا این کار باعث سنگین شدن موها و باز شدن فرها می‌شود. کمی اسپری و تافت مو برای حالت گرفتن روی موها بزنید، بدون اینکه حالت اغراق آمیز و غیر طبیعی داشته باشند.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید

۲- چگونه موهای خود را با مدل تیغ ماهی ببافید؟

۳- تمام چیزهایی که لازم است در مورد بند انداختن ابرو بدانید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 11 سپتامبر 2017

داشتن موی فر به نظر من یک نعمت هستش

مهفام در تاریخ 11 سپتامبر 2017

اره دقیقا مکافاته حالت گرفتن موهای صاف

Atra در تاریخ 10 ژانویه 2021

من موهامو خیلی دوست دارم ولی اینکه بخوام موهامو نبندم تا حالتشو از دست نده نمیتونم واقعا موقعی درس کلافه میشم همش میره تو چشمم
هرچی تو گوگل میزنم چیزی نمیاره
اگر میشه راه خوش حالت نگه داشتن موی فر طبیعی رو بزارید
ممنون

ناشناس در تاریخ 04 دسامبر 2022

سلام من موهام فر هستش اما حموم میام فرش خوشکلتره بعدش فر ریشه ها از بین می‌ره و پایین ها فر داره چه کنم فر ریشه ها هم بمونه

ناشناس در تاریخ 28 می 2023

سلام دختر من موهای فر و زیبایی داشت و الان ۳ ساله ک موهاش صاف شده نمیدونم چکار کنم ک اون زیبایی ب موهاش برگرده لطفا راهنماییم کنید



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :