آموزش تصویری ماساژ صورت

0

ماساژ صورت باعث افزایش جریان خون در بافت صورت می گردد و در نتیجه به روشن شدن، جوانی پوست و کاهش چین و چروک صورت کمک می کند. بعلاوه ماساژ صورت به نرم تر شدن پوست صورت، کاهش استرس، ریلکس شدن عضلات و کاهش سردرد و درد های عضلات صورت کمک می کند. و حالا آموزش تصویری ماساژ صورت

پوست صورت خود را تمیز کنید
قبل از آرایش صورت خود را با یک پاک کننده ملایم پاک کنید و با آب ولرم صورت خود را بشویید و با حوله کاملا خشک نمایید.

آموزش تصویری ماساژ صورت
صورت خود را با لایه ای از روغن بپوشانید
برای این کار از انواع روغن های گیاهی یا ترکیب آن ها استفاده کنید زیرا این روغن‌ ها انواع ویتامین‌ های محلول در چربی را دارند. دقت داشته باشید ممکن است پوست صورت شما نسبت به یک روغن حساسیت داشته باشد و یا با روغن دیگری سازگاری بیشتری داشته باشد پس سعی کنید روغن مناسب پوست خود را انتخاب کنید.
برای پوست بسیار خشک، روغن آرگان و بادام و برای پوست متوسط مایل به چرب، ترکیبی از جوجوبا و روغن کرچک را انتخاب نمایید.

آموزش تصویری ماساژ صورت
ماساژ را از ناحیه لنفاوی زیر گوش شروع کنید
بسیاری معتقدند که سموم از چهره به سمت غدد لنفاوی، واقع در زیر گوش در دو طرف گردن تخلیه می گردد. ماساژ این ناحیه به کاهش انتشار سموم و تولید آن در صورت کمک می کند.
با استفاده از نوک انگشتان خود ماساژ منطقه لنفاوی خود را در یک حرکت دایره ای به مدت یک دقیقه با حرکت دایره ای و خطی به سمت بالا و پایین از زیر گوش به سمت گلو انجام دهید.

آموزش تصویری ماساژ صورت
ماساژ اعضا صورت
دو طرف صورت خود را با استفاده از همان حرکت دایره ای ماساژ دهید، ماساژ در طول دو طرف فک، گوشه دهان، کنار بینی و استخوان های گونه با فشار ملایم به طرف بالا و به سمت بیرون است توجه داشته باشید که هرگز ماساژ صورت را به سمت پایین انجام ندهید زیرا باعث تضعیف عضلات می گردد. این کار را یک دقیقه ادامه دهید.

آموزش تصویری ماساژ صورت

آموزش تصویری ماساژ صورت

آموزش تصویری ماساژ صورت

ماساژ پیشانی
ماساژ پیشانی با استفاده از یک حرکت دایره ای گسترده در هر دو طرف پیشانی در یک زمان انجام گیرد. شروع از کنار شقیقه و حرکت به تدریج به سمت وسط پیشانی از دو طرف انجام شود. این حرکت نیز یک دقیقه ادامه پیدا می کند.

آموزش تصویری ماساژ صورت
ماساژ دور چشم
انگشتان دست خود را بر خط ابرو خود قرار داده و به صورت جارو به سمت گوشه خارجی چشم خود بکشید، کف دست خود را به روی چشم هـایتان بگذارید و با اعمال فشاری ملایم بصورت چرخشی آنـرا ماساژ دهید. دو انـگشـت خـود را در دو طرف کره چشم قرار داده و با حـرکات ملایم رو به بالا و پایین بدون اعمال فشار چشم ها را ماساژ دهید. ماساژ دور چشم برای آرامش ، رفع خستگی چشم ها، بخصوص رفع سر درد و کاهش پف چشم کمک می کند.

آموزش تصویری ماساژ صورت
پایان دادن با ماساژ تمام نواحی برای یک بار دیگر
برای پایان، هر بخش از صورت خود را دوباره به همان شکل اما برای مدت کمتری ماساژ دهید پوست شما باید روشن تر، شاداب تر، با طراوت و زیباتر به نظر برسد اگر این مراحل را به درستی انجام داده باشید.

آموزش تصویری ماساژ صورت

مطالب مرتبط:

1- فواید ماساژ سر در زیبایی و سلامتی

2- چه کنیم چهره جوان داشته باشیم؟

3- علل چروک پوست و درمان آن

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

شایسته در تاریخ 17 می 2017

تشکر عالی بود

سمانه در تاریخ 17 می 2017

عجب سایت اموزنده ای سپاسسسسسسسسسسسسسارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :