فواید ماساژ سر در زیبایی و سلامتی + پیشنهاد خرید ماساژور

0

استرس جلوی عملکرد درست بدن شما را می گیرد و ماساژ سر در مغز شما سروتونین ( یک ماده ی شیمیایی برای بهتر شدن مود) تولید می کند. فواید ماساژ سر در زیبایی و سلامتی عنوان مقاله ای که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

ماساژ سر

ماساژ سر اگر به شیوه درست و اصولی انجام شود، یکی از بهترین راهکارها برای رهایی از تنش و استرس و کسب آرامش است؛ البته ماساژ سر فواید دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

 

ماساژ سر باعث رشد بهتر مو می‌شود

این روش درمانی بهترین روش برای ارتقای چرخش فولیسل ها در سر است. با هجوم خون به سلول های مو رشد موی شما بسیار سالم تر خواهد بود.

ماساژ سر چرخش خون را در سر شما جریان می دهد

همانطور که گفته شد این منبع اکسیژن در پوست شما و غدد لنفاوی پوست تغییرات مثبتی را ایجاد می کند. به دنبال مواد فعال مانند منتول و ماسک های مخصوص پوست سر باشید و آن ها را زیاد مورد استفاده قرار دهید. از روغن های آروماتیک مانند رزماری و اکالیپتوس استفاده کنید زیرا آن ها در ساخت شرایطی آرام و امن برای فولیسل های پوست سر شما بسیار موثرند.

فواید ماساژ سر در زیبایی و سلامتی

ماساژ سر دو نوع استeffleurage و petrissage

در نوع effleurage حرکات به صورت چرخشی و کشیدنی هستند و در نوع petrissage ورز دادنی و با بلند کردن پوست سر همراه هستند. این دو نوع رایج ترین نوع ماساژ های پوست سر هستند و باید از جلوی سر شروع شوند و به سمت عقب ادامه پیدا کنند. باید به آرامی و همچنین کاملا دقیق با فشار به اندازه انجام شوند. بهترین راه برای انجام این ماساژ حرکات چرخشی است. برای بهتر شدن دست شما در این کار دستانتان را ابتدا به صورت L شکل قرار دهید و این شکل را روی خط موی فرد قرار دهید. همیشه حواستان به مقدار فشاری که روی قسمت های مختلف اعمال می کنید باشد. برای بقیه ی قسمت های سر از همه ی انگشتانتان با فشار و حرکات چرخشی استفاده کنید. سعی کنید مو ها کشیده نشود زیراکه این شاید موجب شکستن و یا از بین رفتن فولیسل های مو شود. قسمت های حساس مثل پشت گردن و شقیقه را زیاد فشار ندهید.

 

 

ماساژ پوست سر باید همیشگی و روی برنامه انجام شود

با اینکه مقداری برای طول مدت زمان انجام این ماساژ در نظر گرفته نشده است شما باید یک یا دوبار در هفته به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید. حین انجام این ماساژ تاثیر آن روی پوست سر شما بیشتر می شود زیرا اکسیژن و فشار خون در این قسمت ها بیشتر می شود و سلول ها در بهترین وضعیتشان کار می کنند.سعی کنید در قسمت هایی که ریزش مو بیشتر است فشار بیشتری اعمال کنید.

 

 

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :