چه کنیم چهره ای جوان داشته باشیم؟

0

این سوال یکی از مهمترین سوال های خانم ها بعد از ۳۰ سالگی است. چه کنیم که چهره ای جوان تر داشته باشیم. مسلما اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که ورزش کنید و سعی کنید با وجود مشکلات زندگی همیشه شاداب و خندان باشید. اما در این مقاله به بررسی چند راهکار می پردازیم. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

۱- از پاک کننده های ملایم برای پوست صورت استفاده کنید

از آنجایی که پوست سن بالای شما چربی اضافه ای درون خودش ندارد اغلب لازم نیست برای تمیز کردن آن از مواد سنگین استفاده کنید. اگر از تمیز کننده های اسیدی استفاده کنید امکان از بین رفتن چربی پوست و پیر تر نشان داده شدن آن وجود دارد. به دنبال موادی باشید که یا مناسب گروه سنی شما باشد و یا روی آن ها کلمات نرم کننده یا ملایم استفاده شده باشد. خانم ها باید همیشه قبل و بعد از خواب صورتشان را نرم و مرطوب کنند.

چه کنیم چهره ای جوان داشته باشیم؟

۲- بعد از تمیز کردن صورتتان حتما آن را مرطوب کنید

نرم کردن پوست از موثر ترین راه ها برای شادابی آن است. پوستی که خشک باشد هم زودتر پیر می شود و هم جلوه جالبی نخواهد داشت. نرم کننده های ضد پیری را برای پوستتان به کار ببرید. قبل از خرید نرم کننده حتما به دنبال آن هایی باشید که غنی باشند و از مرطوب شدن پوستتان مطمئن شوید. اگر شک داشتید حتما بروشور درون بسته آن را مطالعه کنید و به دنبال مدرکی علمی برای اثبات خوب بودن آن باشید. ضمنا یادتان باشد که مرطوب کردن پوست فقط مخصوص خانم ها نیست و آقایان نیز باید در این امر فعال باشند.

چه کنیم چهره ای جوان داشته باشیم؟

۳- هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید

مرطوب کننده های زیادی وجود دارند که علاوه بر نرم کردن پوست شما خاصیت SPF یا همان مقابله با اشعه UV نور خورشید را دارا هستند. خورشید و نور آن از موثر ترین موارد در پیری زودرس هستند و متخصصان پوست پیشنهاد می کنند که هر روز از ضد آفتاب ها برای جلوگیری از چروک و بروز نقاط قهوه ای روی پوست استفاده کنید. ضمنا ضد آفتاب شما را در برابر سرطان پوست هم بیمه می کند.

چه کنیم چهره ای جوان داشته باشیم؟

۴- لایه های مرده روی صورت خود را بردارید

ماساژ دادن پوست به آرامی برای ورقه ورقه کردن لایه سطحی آن یکی از راه های مفید برای از بین بردن سلول های مرده و روی کار آمدن سلول های زنده و جوان روی پوست شما هستند. این کار همچنین پوست شما را نرم تر و صیقلی تر نشان می دهد.

چه کنیم چهره ای جوان داشته باشیم؟

۵- موی صورت خودتان را مدیریت کنید 

برای آقایان این کار موجب می شود که تمیز باشید و چهره ای خوش تراش داشته باشید و برای خانم ها از اثرات مخرب پیری پوست صورت جلوگیری می کند:

  • آقایان: همیشه صورت خود را به بهترین شکل ممکن بتراشید و موهای اضافه را تمیز کنید و حتی موی درون بینی و گوش خود را نیز کوتاه کنید. می توانید از تریمر های مخصوص موی بینی استفاده کنید که این کار را برای شما بسیار آسان و بدون درد می کنند. بلند شدن ریش خواه ناخواه سن شما را بیشتر نشان می دهد.
  • خانم ها: بعد از یائسگی به دلیل تغییر عملکرد هورمون ها موی روی صورت خانم ها رشد می کند. برای از بین بردن این تاثیر و نتیجتا جوان تر دیده شدن شما راه هایی مثل استفاده از مو بر ها و یا لیزر را پیش رو دارید. ضمنا خانم ها باید سعی کنند در سنین بالاتر موی ابروی خود را ضخیم تر نگاه دارند چراکه با افزایش سن موی ابرو شروع به کم شدن می کند. پس با رنگ کردن موی ابروی ضخیم خود به جوان تر ماندن چهره‌تان کمک کنید.

چه کنیم چهره ای جوان داشته باشیم؟

۶- از آرایش هایی استفاده کنید که شما را جوان تر نشان می دهند

حقه های آرایشی برای جوان تر نشان داده شدن این روزها بسیار زیاد است. این حقه ها برای پنهان کردن لکه های روی صورت و جوان تر ماندن بسیار موثرند :

  • برای پنهان کردن لکه ها باید از محصولات آرایشی که به صورت کرم هستد استفاده کنید.
  • می توانید از رژ گونه ها در قسمت های مرتفع گونه خود استفاده کنید. رژ گونه را به هیچ وجه در قسمت های پایینی گونه استفاده نکنید. همین طور که سن شما زیاد می شود چربی صورت شما کم شده و تو رفتگی های آن بیشتر می شوند. پس با این کار می توانید از این نشانه پیری جان سالم به در ببرید و همچنان جوان بمانید.
  • استفاده از مداد چشم های قهوه ای به جای مشکی را پیشنهاد می کنیم. وقتی سن شما زیاد می شود رنگ مشکی روی صورت شما کنتراست خوبی برقرار نمی کند ولی قهوه ای قالب خوبی از صورت شما می سازد.
  • مژگان خودتان را به نمایش بکشید. وقتی سن شما زیاد می شود مژه های شما نازک تر و کمتر می شوند. پس با استفاده از ریمل سعی کنید مژه های خود را پر تر و پررنگ تر نشان دهید.
  • خط لب یا نکشید یا اگر هم می کشید خیلی کم باشد. با این کار شما توجهات را به چین و چروک اطراف لبتان جمع نخواهید کرد. سعی کنید از رژ‌لب های روشن استفاده کنید. زیرا لب های شما به مرور زمان کوچک تر می شوند و با این کار توجهات را به آن ها جلب نکرده اید.

چه کنیم چهره ای جوان داشته باشیم؟

مطالب مرتبط:

۱- چقدر از فواید شیر برای پوست می دانید؟

۲- ۶ ویژگی که خانم ها را جذاب تر می کند

۳- اشتباهات رایج در مورد ابروها

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :