چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

در چی بپوشم از فواید سرکه سفید برای پوست و مویتان نوشتیم و دیدیم که اگر از فواید شیر برای پوست نگوییم در حق آن اجهاف شده است زیرا فواید شیر هم کم از سرکه سفید ندارد. چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟ با ما همراه باشید. 

ad banner

۱- ارتقای پوست

  • دوش شیر بگیرید

در صورت داشتن وان در حمام خانه می توانید محل خروج آب آن را بسته و کمی در آن آب داغ پر کنید. سپس به اندازه ۳.۸ الی ۱۱ لیتر شیر در آن ریخته و در آن کمی استراحت کنید. حواستان باشد که وان را به قدری پر نکنید که وقتی داخل آن قرار گرفتید سر ریز شود. اگر هر روز به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه این کار را انجام دهید پوستی براق تر و شفاف تر خواهید داشت. بعد از خروج بدنتان را آب بکشید.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • ماسک های مخصوص لکه بری بسازید

شیر‌ را با عسل یا آبلیمو یا پودر پخت و پز یا هر سه تای این ها ترکیب کرده و حتی می توانید یک قرص ویتامین E را نیز برای تاثیر بیشتر در این ترکیب حل کنید. پوست شما هم به اندازه بدنتان به آن ها احتیاج دارد. آن را روی پوست خود اعمال کنید و بگذارید خشک شود. به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوستتان بماند و سپس با آب گرم آن را بشویید. باید پوستی درخشنده تر را بعد از این کار احساس کنید. این هم یکی از فواید شیر برای پوست.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • ساخت مرطوب کننده پوست سر

برای برداشتن لایه رویی پوستتان و باز شدن منافذ آن شیر‌ بسیار مفید است. یک لیوان شیر را با سه قاشق غذاخوری آرد جو ترکیب کنید و روی صورت خو به آرامی بمالید. آرد جو موجب سفت شدن آن می شود در حالی که شیر برای تغذیه پوست است. بعد از خشک شدن کامل می توانید آن را با آب گرم و خراشیدن از روی پوست خود پاک کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر از شیرخشک استفاده کنید. ضمنا می توانید هر شب نیم فنجان بادام را در شیر ترکیب کرده و صبح روز بعد آن را روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید. پوست شما این گونه مرطوب تر می شود.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • از یک توپ پنبه در قسمت های تیره استفاده کنید

همانطور که آب لیمو خاصیت اسیدی دارد، لاکتیک اسید درون شیر هم این خاصیت براق کنندگی را داراست. می توانید از شیر روی قسمتی از پنبه استفاده کنید و آنرا روی قسمت های لکه دار پوستتان بمالید. بگذارید تمام شب روی صورت شما بماند و صبح آنرا بشویید.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • به عنوان متعادل کننده رنگ از آن استفاده کنید

می توانید هرشب قبل خواب با یک پنبه شیر‌ را روی همه قسمت های پوستتان بمالید و بگذارید تمام شب روی صورتتان بماند. صبح روز بعد آنرا بشویید. با انجام دادن این کار به صورت روزانه و متوالی درخشندگی طبیعی پوستتان را خواهید یافت. حواستان باشد که استفاده بیش از حد از این روش ممکن است نتیجه عکس بدهد. پس سعی کنید برنامه منظم برای این کار داشته باشید.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • کوچک کردن حفره های پوستی

درسته که در مورد فواید شیر برای پوست صحبت می کنیم اما شیر‌ به تنهایی همه کارهای زیبایی پوست را انجام نمی دهد و باید از مشتقات آن هم برای این کار استفاده کنید. کمی دوغ را روی پنبه مالیده و آن را به مدت ۱۵ دقیقه برای باز کردن منافذ پوستی روی صورتتان بمالید. بعد از این مدت آن را بشویید و یادتان باشد باید این کار را به طور مرتب انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

۲- تکمیل کردن سلامت پوست با استفاده از شیر‌

  • فقط دنبال شیر‌ گاو نباشید

وقتی نام شیر‌ می آید اولین چیزی که به ذهنمان می رسد شیر گاو است. با اینکه شیر پر چرب گاو فواید زیادی دارد ولی سعی کنید شیر‌ بز را نیز امتحان کنید. شیر بز به دلیل سطح PH که دارد مناسب متعادل کردن حالت اسیدی و بازی پوست است. برنج، سویا و بادام هم این تاثیرات را روی پوست شما دارند. شیر خشک را فراموش نکنید. بهترین گزینه برای پوست شماست زیرا هم نگهداری آن آسان است و هم ۵ قاشق غذاخوری از آن کار شیر را انجام می دهد.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • شیر پرچرب امتحان کنید

وقتی قرار است شیر را روی پوستتان استفاده کنید نگران چربی اش نباشید. هر چه چرب تر باشد بهتر است. شیر های پرچرب باعث تمیز شدن پوست و نرم شدن بیشتر آن می شوند و ویتامین ها و پروتئین های بیشتری را به پوست شما منتقل می کنند. این مورد برای ماست ها و دیگر فرآورده های شیری هم صدق می کند و شما به راحتی می توانید هرکدام این موارد را جایگزین شیر کنید.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • مواد ساخته شده از شیر‌ را امتحان کنید

حمام‌شیر یکی از رایج ترین مواردی است که اکثر کمپانی های مربوط به زیبایی و سلامت پوست آن را پیشنهاد می کنند. برای این کار می توانید از پودرهای مخصوص شیر استفاده کنید که شاید کمی گران باشند ولی تاثیرشان را زودتر روی پوستتان نشان می دهند.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

  • افزودن افزودنی ها

حمام‌شیر اگر کمی افزودنی هم داشته باشد لذت بخش تر خواهد شد. نمک، روغن نارگیل یا روغن زیتون، گل برگ ها و خیلی موارد دیگر وجود دارند که توصیه می شود حین حمام شیر گرفتن به شیر اضافه شوند. این موارد تنها حس خوب به شما نمی دهند و در مرطوب کنندگی پوست شما تاثیر به سزایی دارند. این هم آخرین مورد از فواید شیر برای پوست.

چقدر از فواید شیر برای پوست می‌دانید؟

مطالب مرتبط:

۱- اشتباهات رایج در مورد ابروها

۲- راز خوش قیافه بودن در هنگام بیماری

۳- این ۶ ایراد سن شما را بالا می برد

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :