۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید

0

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تا نوبت بعدی آرایشگاهتان سر برسد ریشه موهایتان در آمده و ظاهرتان کمی شلخته به نظر برسد. زمانی بین شش تا هشت هفته از آخرین زمانی که موهایتان را در آرایشگاه رنگ کرده‌اید، درست زمانی است که آن موهای زبر سفید رنگ نمایان می‌شوند و حسابی ناراحت‌تان می‌کنند. شرایط وقتی بغرنج می‌شود که در این فاصله به یک مهمانی بزرگ دعوت شوید یا قرار ملاقات مهمی در پیش داشته باشید. گاهی ممکن است به یک سفر ناگهانی بروید و برای مدت‌ها وقتی به عکس‌هایتان نگاه می‌کنید از تماشای ریشه‌های درآمده حسابی حرص و جوش بخورید. خوشبختانه با یک فوت و فن راحت و محصولات مناسب شما می‌توانید تا زمانی که وقت آرایشگاه‌تان سر برسد به راحتی این موهای مزاحم را پنهان کنید. این نکات هم برای کسانی که موهای سفید دارند و هم برای کسانی که ریشه موهای‌شان با رنگ مو تضاد رنگی زیادی دارد قابل استفاده است و نه تنها ریشه‌ها را می‌پوشاند بلکه ظاهری زیبا و موقر به شما می‌دهد. چی بپوشم ۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید در مواقع اضطراری به شما پیشنهاد خواهد داد.

 

فرق موهایتان را به طور روزانه تغییر دهید

اگر هر روز فرق موهایتان را به طرف دیگری باز کنید، آن قسمت به طور طبیعی صاف می‌شود و دیگر هیچ موی سفیدی مشخص نخواهد بود. این آسان‌ترین روش ممکن است و کافیست موهایتان را به طرف مخالف بخوابانید. بدین صورت رشد موهای سفیدتان به طور چشمگیری کمتر خواهد شد و خواهید دید که چطور حجم موهایتان نیز بیشتر می‌شود.

۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید

موهایتان را فر کنید

خوب می‌دانید که ریشه موها به سرعت رشد کرده و با شکل زبر و مواج‌شان ظاهری ژولیده ایجاد می‌کنند. اما شما می‌توانید با فر کردن موهایتان این آشفتگی را با ظاهری بی‌عیب و نقص عوض کنید. موهای‌تان را با بیگودی سایز متوسط یا اتوی مو و بابلیس (که سرعت بیشتری دارند.) فر کنید و با دست و دلبازی به آنها اسپری تثبیت کننده بزنید. حالا نه تنها موهایتان دیگر زشت نیستند بلکه شبیه به هنرمندان روی فرش قرمز می‌درخشید.

۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید

از شامپو خشک استفاده کنید

وقتی صحبت از فر و بافت مو می‌شود شما می‌توانید کارهای دیگری انجام دهید تا نتیجه‌ای مشابه آن بگیرید و برای این کار کافیست از یک شامپوی خشک استفاده کنید. هر نوع شامپوی خشک (اسپری، پودری، بی رنگ یا رنگی) می‌تواند با حجم دادن به موها، بد شکلی ریشه موها را کاهش دهد. علاوه بر آن شما می‌توانید با استفاده از این اسپری و انتخاب رنگی که به رنگ موهایتان خیلی نزدیک است، خطوط سفید موهایتان را هر چه بیشتر محو کنید.

بافت تکی یا دو قلو را امتحان کنید

بافتن مو در جلوی سر و بالای پیشانی می‌تواند به راحتی موهای سفید رنگ را پنهان کرده و با بقیه مو ترکیب کند. بافت دوقلوی فرانسوی که بسیار هم زیباست نیز گزینه خیلی خوبیست زیرا بعد بیشتری به موهایتان می‌دهد و حواس پرتی ایجاد می‌کند.

۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید

یک اکسسوری اضافه کنید

یک گل سر براق یا یک سنجاق سر تزئینی می‌تواند نگاه دیگران را از ریشه موها منحرف کند. خودتان بهتر می‌دانید که اکسسوری همچنین جلای خاصی به موهای گوجه‌ای و دم اسبی نیز می‌دهد. اگر می‌خواهید کاملاً موهایتان را بپوشانید از یک روسری یا دستمال سر استفاده کنید.

۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید

موهایتان را پوش دهید

کمی حجم دادن به موهای جلو سر می‌تواند نتیجه‌ای شگفت انگیز به دنبال داشته باشد. برای پوش دادن موها در خانه، ابتدا با آب پاش ریشه موهایتان را مرطوب کنید سپس کمی موس مو به ریشه‌های مرطوب بزنید و به کمک یک فرچه یا شانه باریک ریشه موها را به بالا و پایین شانه کنید و در آخر هم با هوای گرم سشوار ریشه‌ها را خشک کنید.

۷ راه برای پنهان کردن موهای سفید

ریشه‌ها را با رنگ موقت رنگ کنید

اگر شما با هیچ یک از موارد بالا راحت نیستید و دوست دارید همیشه ظاهری مرتب داشته باشید می‌توانید در موارد اضطراری از رنگ‌های موقت مو برای ریشه‌ موهایتان استفاده کنید. رنگ‌های موقت یک راه آسان و مؤثر هستند و تا وقتی که از شامپو استفاده نکنید رنگ‌شان ثابت می‌ماند. فقط یادتان باشد که زیاد از این روش استفاده نکنید تا زیاد به موهایتان آسیب وارد نشود.

 

مطالب مرتبط:

۱- عواملی که در سفید شدن مو نقش دارند

۲- کدام رنگ لباس برای خانم‌های با رنگ موی بلوند مناسب است؟

۳- با موهای سفید خود کنار بیایید

۴- ۱۲ روش برای ثابت نگه داشتن حالت موهای فر

پردیس کیانی
نویسنده: پردیس کیانی


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 11 سپتامبر 2017

تحمل داشتن موی سفید که به نظرم برای خانوم ها خیلی سخته

سارا هنجنی در تاریخ 11 سپتامبر 2017

بسیار عالی و کاربردی بود محتوایی که نوشته بودید
مرسی چی بپوشم

مهفام در تاریخ 11 سپتامبر 2017

مرسی خوب بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :