با موهای سفید خود کنار بیایید

0

سفید شدن موها از مشکلاتی است که بیشتر افراد در میان‌سالی و حتی جوانی به آن دچار می‌شوند. در حال حاضر رنگ کردن موها تنها راه حل شناخته شده برای این مشکل است که عوارض زیادی دارد به طوری که پزشکان توصیه می‌کنند بیش از ده بار در سال این کار را انجام ندهید. اما توصیه جدی‌تر و چالش برانگیزتری که برخی کارشناسان مد دارند کنار آمدن با موهای سفید است. شاید این کار در سنین کمتر از 40 سال به ویژه برای خانم‌ها سخت به نظر برسد اما در سنین بالاتر سعی کنید با موهای سفید خود کنار بیایید تا سالم‌تر زندگی کنید اما چطور؟

با موهای سفید خود کنار بیایید

هم خانم‌ها و هم آقایان لازم است بدانند که بسیاری از افراد معروف در سنین بالا رنگ کردن موها را کنار گذاشته‌اند مثل هلن میرن، حتی برخی چهره‌های مد از سنین کمتر با موهای سفید خود کنار آمده‌اند مثلا سارا هریس سردبیر مجله ووگ بریتانیا از نوزده سالگی متوجه سفید شدن موهایش شد اما هرگز آن‌ها را رنگ نکرده است. پس داشتن موهای سفید به معنای بی‌کلاسی و یا حتی پیری نیست. برای داشتن موهای سفید زیبا نکات زیر را رعایت کنید:

با موهای سفید خود کنار بیایید

  • موی سفید به معنای موی کوتاه نیست، شما می‌توانید موهای سفید خود را هرچقدر که دوست دارید بلند کنید.
  • از موهای خود به خوبی مراقبت کنید و از شامپو و حالت دهنده و محصولات آب‌رسان مناسب استفاده کنید.
  • برخی از محصولات مراقبت مو و حتی مواد معدنی موجود در آب لوله کشی ممکن است رنگ موها را زرد کند حتما در انتخاب نوع مناسب شوینده ها و محصولات مراقبت مو با پزشک یا فروشنده مشورت کنید.
  • سیگار کشیدن عادت بدی است که علاوه بر همه زیان‌ها یک سایه و تن زرد به موها می‌دهد. پس حتما آن را ترک کنید.
  • موهای خاکستری زیبای شما می‌تواند یک عنصر مهم در استایل شما باشد تا بتوانید برخی لباس‌ها و اکسسوری‌های خود را با آن هماهنگ کنید.

مطالب مرتبط:

1- رنگ موهایتان درباره شما چه می گوید؟

2- استفاده از بابونه به عنوان رنگ مو

3- 9 رنگ مویی که باید حتما در بهار امتحان کنید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

محمدرضا در تاریخ 14 فوریه 2018

سلام
میخواستم به کسایی که موی سفید دارن بگم که موهاتون رو رنگ نکنین اتفاقا موی سفید یه جذابیت خواصی به چهرتون میده , حس ابرو مندی و بزرگ تر بودنارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :