نکاتی برای رنگ کردن موها در منزل

0

سفید شدن موها از مشکلاتی است که بسیاری از افراد از سنین میانسالی و حتی جوانی به آن دچار می‌شوند. در حال حاضر درمانی قطعی برای این مشکل وجود ندارد به جز رنگ کردن موها. البته برخی خانم‌ها بدون این که موهایشان سفید شده باشد آن را رنگ می‌کنند که این کار توصیه نمی‌شود. پس تا زمانی که واقعا مجبور نشده اید موهایتان را رنگ نکنید. اما اگر می‌خواهید این کار را در منزل انجام دهید باید نکاتی را یاد بگیرید: نکاتی برای رنگ کردن موها در منزل

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب نوع رنگ به این بستگی دارد که می‌خواهید رنگ طبیعی موهای خود را داشته باشید یا آن‌ها را تغییر دهید و یا از رنگ‌های فانتزی استفاده کنید. اما به طور معمول برای رنگ‌های طبیعی توصیه می‌شود که از رنگ موی دائم و نیمه دائم و برای رنگ‌های  فانتزی از رنگ موی موقتی استفاده کنید.

نکاتی برای رنگ کردن موها در منزل

پوشش دادن موها

برای اطمینان از پوشش دادن کامل موها توسط رنگ از گیره استفاده کنید و موها را به چند بخش تقسیم کنید. رنگ کردن را از ریشه موهای جلو آغاز کنید و به ترتیب دسته به دسته به عقب بروید تا همه موها رنگ بگیرند.

تقویت موها

گذر زمان و عوام محیطی باعث کم رنگ تر شدن رنگ موها می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است از شامپو و حالت دهنده مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. برای این که موها در اثر رنگ کردن کدر نشود بهتر است از براق کننده‌های مو و روغن‌های تقویت کننده که معمولا در بسته‌های رنگ موی با کیفیت وجود دارد استفاده کنید.

ترمیم رنگ

اگر به محض مشاهده ریشه‌های سفید اقدام به رنگ کردن ریشه‌ها کنید به موهای خود آسیب خواهید زد به ویژه برای رنگ‌های بلوند. پس بهتر است بین 4 تا 6 هفته بین رنگ کردن موها فاصله بگذارید.

مطالب مرتبط:

1- رنگ موهایتان درباره شما چه می گوید؟

2- استفاده از بابونه به عنوان رنگ مو

3- 9 رنگ مویی که باید حتما در بهار امتحان کنید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :