تمام چیزهایی که لازم است در مورد بند انداختن ابرو بدانید

برای دفعات اول، بند انداختن ابرو می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد اما چی بپوشم به شما اطمینان می‌دهد که این کار آن‌گونه که به نظر می‌رسد ترسناک نیست. اگر شما خط ابروهایی زیبا و کاملاً خوب می‌خواهید بند انداختن یک راه عالی است؛ بنابراین قبل از اینکه به دنبال روش‌های همچون وکس صورت یا استفاده از موچین برای ابروها باشید نگاهی به این راهنمایی بیندازید. این اطلاعات شما را به سمت داشتن ابروهایی بهتر به همراه اعتمادبه‌نفس کامل هدایت می‌کند.

ad banner

 

بند انداختن ابرو چیست؟

بند انداختن یک روش از بین بردن مو است که برای نواحی صورت مانند ابروها کاملاً مناسب است. تکنیکی که از آن در آسیا قرن‌ها است که استفاده می‌شود. در این روش از گردش رشته نخ‌های پیچ‌خورده روی موهای زائد برای از بین بردن آن‌ها استفاده می‌شود. با توجه به دقت این روش برای از بین بردن موها، بند انداختن برای اصلاح صورت و ابروها ایده‌آل است اما به علت وقت‌گیر بودن اغلب برای قسمت‌های دیگر بدن استفاده نمی‌شود.

این روش برای هر شخصی با پوست حساس، تحریک‌پذیر و مستعد آکنه ایده‌آل است، اگرچه می‌توان انتظار کمی قرمزی پوست را داشت. چنان چه پوست شما بسیار حساس باشد باید احتمالاً انتظار التهاب جزئی آن را داشته باشید.

تمام چیزهایی که لازم است در مورد بند انداختن ابرو بدانید

فواید بند انداختن ابرو

بزرگ‌ترین مزیت این کار بدون شک، داشتن ابروهایی زیبا و شکیل بعد از اجرای آن خواهد بود. در کنار آن بند انداختن ابرو ، روشی کاملاً دقیق است که حتی می‌تواند کوتاه‌ترین موهای زائد را از فولیکول آن جدا کند. این روش برخلاف روش‌های دیگر موهای نیمه رشد کرده را به حال خود رها نمی‌کند. فقط اطمینان حاصل کنید که یک فرد  باتجربه را برای این کار انتخاب خواهید کرد. مزیت دیگر آن این است که به نسبت دیگر روش‌های حذف مو، مراقبت و تمیز کردن آن راحت‌تر است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که هر پنج هفته یک‌بار ابروها را بند انداخته و هر دو یا سه هفته با موچین آن را بهبود داده و اصلاح کنید.

آیا بند انداختن ابرو مضر است؟

اگر شما قبلاً این کار را انجام نداده‌اید، ممکن است دلیل نگرانی شما این باشد که به شما آسیب برساند. نگران نباشید، شما تنها نیستید. حقیقت این است که این روش به اندازه‌ای که مردم فکر می‌کنند دردناک نیست. اگر هنوز هم نگران هستید آرایشگرتان را از این موضوع مطلع کنید. حتی می‌توانید درخواست کنید یک آزمایش روی موهای ظریف دستتان انجام دهد تا بتوانید به این احساس عادت کنید. زمانی که شما دریافتید که به دستتان آسیب نمی‌زند برای بند انداختن ابروهای خود به اندازه‌ی کافی احساس اعتمادبه‌نفس خواهید کرد.

چگونگی بند انداختن ابروها

نیازی نیست نسبت به بند انداختن تصویر ترسناکی داشته باشید. این روند نسبتاً ساده است و آرایشگر نیز به شما کمک خواهد کرد. قبل از آغاز کار، در مورد اینکه شکل یا مدل خاصی برای ابروهای خود می‌خواهید یا اینکه قصد اصلاح ناحیه‌ی خاصی را دارید، آن را با آرایشگرتان در میان بگذارید. انجام این کار سبب می‌شود شما نتایج مورد انتظار را بدون هرگونه ظاهر تند و زننده به دست آورید.

تمام چیزهایی که لازم است در مورد بند انداختن ابرو بدانید

در حین کار آرایشگر می‌تواند انتخاب کند که به چه روشی اصلاح ابروی شما را انجام دهد. آن‌ها کنترلی باورنکردنی دارند و می‌توانند مدل‌هایی عالی به ابروی شما اضافه کنند. به یاد داشته باشید که در مدت این کار حرکت نکنید چراکه ممکن است یک قسمت از ابروها، ناخواسته برداشته شود. کشیدن پلک‌ها در خلاف جهت بند انداختن سبب خواهد شد که پوست حالت کشیده پیدا کرده و کارکردن روی آن راحت باشد. اگر اطمینان ندارید چه مدلی می‌خواهید می‌توانید از آرایشگرتان کمی راهنمایی بگیرید. در طول فرایند بند انداختن ممکن است عطسه‌های تصادفی و آبریزش چشم‌ها را تجربه کنید؛ این واکنش‌ها یک عارضه جانبی طبیعی است و چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

تمام چیزهایی که لازم است در مورد اصلاح ابرو بدانید

 

ترفندهای بند انداختن ابرو

۱- قبل از بند انداختن زیاد آرایش نکنید زیرا آرایش شما خراب خواهد شد و نیز مزاحم کار خواهد بود.

۲- بعد از بند انداختن از یک ژل خنک‌کننده مانند آلوئه ورا برای تسکین ناحیه‌ی اصلاح‌شده استفاده کنید.

۳- بعد از بند انداختن از سایه ابرو و کرم پودر استفاده نکنید چراکه می‌تواند منافذ باز را پر کرده و باعث ایجاد لکه شود.

۴- دو تا سه هفته بعد از بند انداختن، در صورت نیاز ابروها را با موچین مرتب کنید.

۵- هر پنج هفته یک‌بار برنامه‌ای برای بند انداختن ابروها داشته باشید تا شکل و حالت ابروها را حفظ کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ابزارهای لازم برای آرایش ابرو

۲- روش‌های طبیعی برای تقویت ابروها

۳- مدل ابروهایتان درباره شما چه می‌گوید؟

۴- آیا خمیر دندان زغالی باعث سفیدی دندان می‌شود؟

حمید شمس الهی
نویسنده: حمید شمس الهی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :