انتخاب مدل ابرو مناسب فرم صورت

0

ابرو یکی از اجزای مهم صورت است که بر زیبایی چهره شما اثر مهمی می‌گذارد. به همین دلیل، باید به فرمی که برای آن انتخاب می‌کنید خوب دقت کنید. برای همه ما خانم‌ها پیش آمده که برای برداشتن ابروهای خود به یک سالن زیبایی برویم و ناراضی به خانه برگردیم. این مسئله ناشی از مهارت نداشتن یک آرایشگر در انتخاب مدل ابرو مناسب فرم صورت شما است. به همین دلیل، قصد داریم که در مقاله امروز شما را با نحوه انتخاب یک مدل زیبا برای ابرو، متناسب با فرم صورت آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

مدل ابرو مناسب فرم صورت بیضی شکل

اگر شما هم جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که فرم صورتتان بیضی شکل است، بسیار فرد خوش شانسی هستید؛ چون این فرم صورت در حقیقت یک فرم ایده‌آل است. پیشانی افرادی این که این فرم صورت را دارند، از چانه آن‌ها خیلی پهن‌تر نیست. چانه این افراد معمولا ظریف است و یک منحنی کوچک و زیبا در گوشه چهره آن‌ها وجود دارد. خوشبختانه تقریبا هر مدل ابرویی روی یک صورت بیضی شکل زیبا دیده می‌شود، به همین دلیل اصلا جای نگرانی نیست. البته بهتر است که در انتخاب فرم ابرو، چند نکته مهم را نیز در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، فرم ابرویی که برای چهره خود انتخاب می‌کنید نباید بیش از حد زاویه داشته باشد. هرچه زوایای ابروهای شما کمتر باشند، چهره زیباتری خواهید داشت.

مدل ابرو مناسب فرم صورت بیضی شکل

مدل ابرو مناسب فرم صورت گرد

شناسایی کردن یک صورت گرد کار بسیار آسانی است. در صورت این افراد، گونه‌ها پهن‌ترین قسمت صورت هستند و علاوه بر این، چانه آن‌ها گرد است و انحنای زیبایی دارد. در هنگام انتخاب یک فرم ابروی مناسب برای این مدل چهره، بهتر است به یاد داشته باشید که فرم مورد نظر، باید کاری کند که فک شما باریک‌تر از حالت عادی، و در نتیجه صورت‌تان کشیده‌تر به نظر برسد. به بیانی دیگر، باید در چهره شما نوعی تعادل برقرار بشود.

یک آرایشگر مشهور به نام سارا دانتون در این مورد می‌گوید: “یادتان باشد که نباید برای یک فرم صورت گرد، یک مدل ابروی گرد انتخاب کنید.”

اگر برای یک فرم صورت گرد، یک مدل ابروی گرد انتخاب کنید، باعث می‌شود که صورتتان حتی از حالت عادی هم گردتر به نظر برسد. از طرفی دیگر، یک ابروی صاف نیز باعث می‌شود که اندازه صورت شما خیلی کوتاه به نظر برسد. در نتیجه، حتما فکر می‌کنید که باید برای این فرم صورت، یک مدل ابروی مربعی و زاویه‌دار انتخاب کنید؛ خیر، انتخاب این مدل ابرو نیز کاملا اشتباه است! هیچ گونه زاویه تندی برای انحنای زیبای صورت شما مناسب نیست.

بهترین مدل ابروی برای یک صورت گرد، مدلی است که زاویه تندی نداشته باشد و علاوه بر این، کمی انحنا داشته باشد. هرچه قوس ابروی شما بیشتر باشد، فاصله بین چشم و ابرویتان بیشتر به نظر می‌رسد. علاوه بر این، هرچه انتهای ابروهای شما کشیده‌تر باشد، باعث می‌شود که صورت شما کشیده‌تر به نظر برسد.

مدل ابرو مناسب فرم صورت گرد

مدل ابرو مناسب فرم صورت مربع شکل

فرم صورت مربع شکل بسیار شبیه به فرم صورت گرد است؛ با این تفاوت که به جای منحنی‌های ظریف، کمی زاویه دارد. دو طرف صورت افرادی که این فرم چهره را دارند کاملا صاف است و فک آن‌ها نیز کاملا زاویه دارد. به همین دلیل بهتر است که در این حالت، فرم ابروهای خود را نیز زاویه‌دار انتخاب کنید تا ابروهایتان با فرم طبیعی صورتتان در تضاد قرار نگیرند. علاوه بر این، بهتر است شما هم مثل افرادی که فرم صورتشان گرد است، ارتفاع قوس ابروهای خود را کمی بیشتر کنید و انتهای آن‌ها را نیز کمی بکشید. بدین ترتیب صورت شما کشیده‌تر از حالت عادی به نظر می‌رسد. یک ابروی کمی منحنی باعث می‌شود زوایای صورت افرادی که چهره مربع شکل دارند زیباتر به نظر برسد. در حالی که ابروهای خیلی گرد، با این زوایا تضاد ایجاد می‌کنند و چندان جالب دیده نمی‌شوند.

مدل ابرو مناسب فرم صورت مربع شکل

مدل ابرو مناسب فرم صورت مستطیل شکل و کشیده

ویژگی‌های فرم صورت مستطیل شکل، درست مثل ویژگی‌های فرم صورت مربع شکل است؛ با این تفاوت که فرم دوم بیشتر از اینکه پهن باشد، کشیده است. پیشانی، گونه‌ها و فک افرادی که چنین فرم صورتی را دارند، تقریبا عرض یکسانی دارند. چانه آن‌ها نیز کمی انحنا دارد. اگر شما هم جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که فرم صورتتان کشیده و مستطیل شکل است، برای اینکه در چهره خود نوعی تعادل برقرار کنید، باید کاری کنید که پیشانی‌تان از فک‌تان عریض‌تر به نظر برسد. در نتیجه، بهتر است که یک فرم صاف برای ابروهای خود انتخاب کنید تا صورت‌تان بیش از حد کشیده به نظر نرسد.

اگر دوست ندارید که ابروهایتان فرم صاف داشته باشند، می‌توانید ارتفاع قوس ابروی خود را کمی بیشتر کنید. البته یادتان باشد که در این حالت، بهتر است جلوی ابروی خود را کمی پایین‌تر بیاورید تا حالت قوس ابروهایتان طبیعی‌تر به نظر برسد. علاوه بر این، اگر دوست دارید که پیشانی‌تان کمی عریض‌تر از چانه‌تان به نظر برسد، می‌توانید انتهای ابروهای خود را کمی بکشید و فاصله قسمت جلوی ابروهای خود از یکدیگر را نیز بیشتر کنید. مدل‌های زاویه‌دار ابرو نیز با زوایا طبیعی صورت شما هماهنگ هستند ودر نتیجه، تناسب زیبایی ایجاد می‌کنند.

مدل ابرو مناسب فرم صورت مستطیل شکل و کشیده

مدل ابرو مناسب فرم صورت قلب شکل

چانه افرادی که فرم صورت قلب شکل دارند، باریک و کشیده است. پیشانی، عریض‌ترین قسمت در صورت این افراد است. اگر شما هم جزو خانم‌هایی هستید که فرم صورتتان قلب شکل است، می‌توانید با انتخاب یک مدل ابروی مناسب، کاری کنید که عرض پیشانی‌تان کمتر به نظر برسد و در نتیجه، چانه‌تان در مقایسه با آن، خیلی تیز دیده نشود. ابروهای صاف و پهن، باعث می‌شوند که عرض پیشانی شما از حالت عادی هم بیشتر به نظر برسد!

این در حالیست که یک مدل ابروی گرد، با انحنای فرم صورت قلب شکل هماهنگی دارد. بهترین گزینه برای افرادی که صورتشان فرم قلب شکل دارد این است که ابروهای خود را کمی فرم و انحنا بدهند. علاوه بر این، یادتان باشد که در این حالت بهتر است طول ابروها کمتر باشد فاصله دو ابرو نیز از یکدیگر زیاد نباشد. این کار باعث می‌شود که توجه دیگران به قسمت میانی صورت شما جلب بشود.

یادتان باشد که انتخاب یک فرم مناسب برای ابرو، مسئله بسیار مهمی است که روی زیبایی چهره شما تاثیر زیادی می‌گذارد. اگر خودتان این کار را در خانه انجام بدهید، ممکن است که فرم طبیعی ابروهای خود را خراب کنید! به همین دلیل، بهتر است که حتما این کار را به یک آرایشگر حرفه‌ای و ماهر بسپارید.

مدل ابرو مناسب فرم صورت قلب شکل

مطالب مرتبط:

۱- شخصیت شناسی از روی شکل رژ لب

۲- شخصیت شناسی از روی مدل ناخن

۳- ارتباط مدل ابرو با تیپ شخصیتی

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 16 مارس 2019

وای عالی بود این مقالتون
مرسی از شما
من همیشه مطالب شمارو میخونم

ساناز در تاریخ 16 مارس 2019

مرسی عزیزم
کلی از مشکلات منو حل کردی
مرسی به این همه مطالب خوب و کاربردیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :