رعنا شریعتی در
1,285

تمام کاربردهای جالب بیوتی بلندرها که احتمالا نمی‌دانستید!

تمام کاربردهای جالب بیوتی بلندرها که احتمالا نمی‌دانستید!

با گذشت زمان ابزار آرایشی هم پیشرفت کرده و خیلی از وسایلی که در ایام قدیم به کار نمی‌رفتند، حالا جزء ضروریِ میکاپ و آرایش محسوب می‌شوند.

بیوتی بلندر یا اسفنج‌های آرایشی یکی از این ابزار پرکاربرد آرایشی است. شاید تا قبل از اختراع بیوتی بلندر، خانم‌ها مجبور بودند کرم پودر و کرم‌‌های دیگر را با انگشت روی صورتشان بمالند که باعث به وجود آمدن رگه‌های نامنظم روی صورت می‌شد اما بیوتی بلندرها این کار را برای شما آسان‌تر کرده و با پوششی طبیعی و یکنواخت باعث زیباتر شدن آرایش چهره‌تان می‌شوند.

این روزها در بازار انواع مختلفی از بیوتی‌بلندرها موجود است که می‌توانید متناسب با نوع مصرف خود آن‌ها را تهیه کنید.

کاربردهای بیوتی بلندر

در ابتدا به انواع بیوتی بلندرها و کاربرد هریک از آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

بیوتی بلندرهای تخم‌مرغی

شکل اصلی و واقعی بیوتی بلندرها به شکل یک تخم مرغ با رنگ صورتی است که از بخش پایینی آن برای زدن پرایمر و کرم پودر به کل صورت استفاده می‌کنند و از قسمت بالایی که نوک تیز است در محو کردن هایلایتر و کانتور نقاط حساس‌تر صورت مثل دور چشم و روی بینی استفاده می‌کنند.

کاربردهای بیوتی بلندر

بیوتی بلندرهای کوچک یا میکروبلندر

برخی از بیوتی بلندرها از سایز واقعی کوچکتر هستند که از آن‌ها برای زدن سایه‌ی چشم و محو کردن کانسیلر دور چشم و هایلایتر در قسمت‌های ظریف چهره استفاده می‌شود. در واقع همان کاری را که قسمت نوک تیز بیوتی بلندر اصلی می‌کند، انجام می‌دهند ولی اگر اصرار دارید که برای هر نقطه از صورتتان از یک بیوتی بلندر استفاده کنید می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

کاربردهای بیوتی بلندر

بیوتی بلندرهای سفید

بر خلاف چیزی که تصور می‌کنید، استفاده از بیوتی بلندر فقط در موارد آرایشی خلاصه نمی‌شود بلکه برای زدن کرم‌های مراقبت پوستی که خاصیت درمانی دارند، کرم‌ها و سرم‌های دور چشم یا پخش کردن تونرها روی صورت هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. بیوتی بلندرهای سفید رنگ مخصوص این کار ساخته شده‌اند.

کاربردهای بیوتی بلندر

بیوتی بلندر بدن یا بادی بلندر

گاهی اوقات خانم‌ها برای زدن ضدآفتاب یا کرم‌های برنزه کننده به کل بدن خود به یک اسفنج مناسب نیاز دارند تا ابعادی بزرگتر از بیوتی بلندرهای معمولی داشته باشد. بادی بلندرها با داشتن حجمی بزرگتر از بیوتی بلندرها این وظیفه را به خوبی انجام داده و در کمترین زمان بیشترین سطح بدن را پوشش می‌دهند.

کاربردهای بیوتی بلندر

طرز استفاده از بیوتی بلندرها

حالا که کاربرد انواع بیوتی بلندر را شناختیم بهتر است طرز استفاده‌ی صحیح از آن‌ها را هم یاد بگیریم. در ادامه مراحل استفاده از بیوتی بلندر را به ترتیب بیان کرده‌ایم؛

قدم اول: پوست خود را آماده کنید

باید در نظر داشته باشید که قبل از استفاده از هرچیزی روی پوستتان باید آن را کاملا آماده کنید. یعنی با شوینده‌ی مناسب صورتتان را تمیز بشویید و از کرم مرطوب کننده یا پرایمر استفاده کنید.

کاربردهای بیوتی بلندر

قدم دوم: بیوتی بلندر را خیس کنید

پس از این که پوست صورتتان به خوبی آماده شد باید بیوتی بلندر را زیر شیر آب به خوبی شسته و خیس کنید طوری که از اشباع شدن آن با آب اطمینان حاصل کنید. این کار هم باعث سالم ماندن بیوتی بلندر می‌شود و هم کرم پودر را به یکنواخت‌ترین حالت ممکن روی پوستتان پخش می‌کند. بنابراین استفاده از بیوتی بلندر خشک، یکی از بدترین استباهاتی است که می‌توانید انجام دهید!

کاربردهای بیوتی بلندر

نکته 1: برای شستن بیوتی بلندر هم از آب گرم می‌توانید استفاده کنید هم آب سرد اما اگر طراوت و شادابی بیشتری می‎‌خواهید شست و شو با آب سرد را پیشنهاد می‌کنیم.

نکته 2: اگر به شیر آب دسترسی ندارید، می‌توانید آن را با یک بطری آب یا حتی اسپری آب به طور کامل خیس کنید.

قدم سوم: بیوتی بلندر را بفشارید تا آب آن کاملا گرفته شود

در این مرحله باید اسفنج را کامل فشار دهید تا آب آن خارج شود و به هیچ عنوان قطره قطره از آن نچکد.

نکته 1: جنس بیوتی بلندرها بسیار طریف و نازک است پس در این مرحله دقت کنید که فشار دستتان باعث چروک شدن یا پاره شدن آن‌ها نشود.

نکته 2: پس از فشردن بیوتی بلندر می‌توانید یک پارچه نخی یا حوله دور آن بپیچید تا آب اضافه باقی مانده در آن را بگیرد.

نکته 3: به یاد داشته باشید که تا انتهای مراحل آرایش صورت، هر زمان که احساس کردید بیوتی بلندرتان خشک شده باید آن را با اسپری آب مرطوب کنید.

قدم چهارم: با بیوتی بلندر، کرم پودر را بردارید

در این مرحله باید حواستان باشد که همان مقدار کرمی که نیاز دارید را بردارید و اسفنج را خیلی محکم روی کرم نکشید. همچنین می‌توانید مقدار لازم کرم را پشت دستتان بریزید و با اسفنج کم‌کم از روی آن بردارید.

کاربردهای بیوتی بلندر

البته برای مواردی مثل رژگونه که پودری هستند باید اسفنج را مستقیما روی رژگونه بزنید.

قدم پنجم: با بیوتی بلندر به صورتتان ضربه بزنید

در این مرحله به هیچ عنوان نباید اسفنج را روی صورتتان بمالید یا فشار دهید بلکه باید با ضربه‌های ریز و مداوم کرم را به صورت یکنواخت روی پوست پخش کنید و از قسمت‌های نوک تیز برای قسمت‌های باریک صورت استفاده کنید.

کاربردهای بیوتی بلندر

قدم ششم: بیوتی بلندر را به خوبی بشویید

از آن‌جایی که بیوتی بلندرها بافتی اسفنجی دارند و به راحتی باکتری‌ها را جذب می‌کنند حتما باید پس از هر بار استفاده آن‌ها را با آب گرم و کمی شوینده بشویید و ترجیحا جلوی نور آفتاب بگذارید تا خشک شده و برای دفعه‌ی بعد آماده باشد.

نکته1 : شوینده‌هایی مخصوص شست و شوی اسفنج‌ها و براش‌های آرایشی در بازار موجود است اما اگر نمی‌خواهید خیلی هزینه کنید یک صابون یا مایع دستشویی بدون عطر هم برای این کار مناسب خواهد بود.

کاربردهای بیوتی بلندر

نکته2: اگر لکه‌ای روی بیوتی بلندر باقی مانده باشد آن را به مدت یک روز در محلول آب گرم و شوینده نگه دارید یا از روغن بچه برای پاک کردن لک استفاده کنید.

شما از کدام مدل بیوتی بلندر استفاده می‌کنید؟ تجربیات خود را درباره‌ی این ابزار آرایشی و انواع و کاربردهای آن با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

ناشناس در تاریخ 20 اکتبر 2022

عالی بود

ناشناس در تاریخ 20 اکتبر 2022

جالب بود …ممنون

زری در تاریخ 22 اکتبر 2022

ممنون اطلاعات بدرد بخوری بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :