آیا خمیر دندان زغالی باعث سفیدی دندان می‌شود؟

تاثیر یک لبخند زیبا بر شکل گیری و بهبود روابط اجتماعی بر کسی پوشید نیست، شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال روش‌های غیر طبیعی مانند لمینیت کردن و … می‌روند. اما آیا خمیر دندان‌های زغالی بر سفیدی دندان تاثیر گذار اند؟ آیا خمیر دندان بنسر باعث سفیدی دندان می‌شود؟ آیا می‌توان هر روز از خمیر دندان زغالی استفاده کرد؟

 

آیا خمیر دندان زغالی در سفید کردن دندان موثر است؟

شاید در گذشته از زغال برای سفید کردن دندان استفاده می‌شده است، اما به مرور با افزایش دانش و ارایه محصولات مورد تایید سازمان‌های مربوطه کمتر از آن به عنوان سفید کننده استفاده شده است.

زغال فعال شده به عنوان یک ماده جاذب مواد سمی در صنعت پزشکی شناخته می‌شود، این اثر جالب از زغال فعال شده در اوایل سال‌های ۱۸۰۰ میلادی شناسایی شد. این آزمایشات از اثر جاذب بودن مواد سمی توسط زغال فعال شده پرده برداشت.

دکتر ویلسون معتقد است که اگر نگرانی اصلی شما سفید کردن دندان‌هاست ، بهتر است از بسته‌های سفید کننده که دارای مجوز هستند استفاده کنید. همچنین استفاده از رویکردهای طبیعی و درمان‌های خانگی برای سفید کردن دندان موثر است. به عنوان مثال شما می‌توانید بخش داخلی پوست پرتغال را بر روی دندان‌های خود بکشید. این گزینه اثربخشی بیشتری دارد و امن تر است.

آیا خمیر دندان زغالی باعث سفیدی دندان می‌شود؟

 

چرا نباید زیاد خمیر دندان زغالی استفاده کرد؟

کیوان ساعتی، متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، اثر سایندگی زغال موجود در این خمیردندان‌ها است که این اثر در طولانی مدت باعث سایش مینا، ایجاد حساسیت، پوسیدگی و ضعف دندان‌ها می‌شود و عملا دندان‌ها را زودتر از موعد زرد می‌کند.

قدرت سایندگی در خمیردندان‌های زغالی برای سفید شدن در کوتاه مدت شاید اثرگذار باشد اما در طولانی‌مدت دندان‌ها را زرد می‌کند.

روش جایگزین سفید کردن دندان چیست؟

۱- سفید کردن دندان با پوست موز

موز سرشار از مواد مغذی است. در حقیقت، پوست موز نیز دارای مواد معدنی مانند منیزیم، منگنز و پتاسیم است. این مواد می‌توانند درون دندان‌ها نفوذ کرده و آنها را سفید کنند. برای دو دقیقه پوست موز را روی دندان‌هایتان بمالید. ۱۵ دقیقه آنرا به حال خود رها کنید، و سپس با استفاده از یک خمیردندان معمولی دندان‌هایتان را مسواک کنید. دو یا سه بار در هفته این فرایند را تکرار کنید.

آیا خمیر دندان زغالی باعث سفیدی دندان می‌شود؟

۲- سفید کردن دندان با هویچ

هویج خام یک پاک‌کننده طبیعی است. جویدن هویج خام و ترد به پاک کردن پلاک از دندان‌ها کمک می‌کند. هویج به حفظ تعادل اسید-باز در دهان کمک می‌کند، که این موجب کشته شدن باکتری‌ها می‌شود. به طور مشابه، خیار، کرفس و کلم بروکلی نیز برای سفید شدن دندان مفید هستند.

۳- سفید کردن دندان با آلوئه ورا

آلوئه ورا نیز بعنوان یک محلول سفیدکننده دندان مؤثر شناخته می‌شود، این ماده با باکتری‌های آلاینده می‌جنگند و بعنوان یک ماده پاک‌کننده عمل می‌کند، و برای مقابله با حفره‌ها و کانال ریش دندان مؤثر است. برای استعمال شما باید آلوئه ورا را با گلیسیرین سبزیجات مخلوط کنید و یک خمیر را بوجود آورید. کمی جوش شیرین را به آن اضافه کنید، و از این خمیر برای شستشوی دندان‌ها استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- دئودورانت یا ضد تعریق؟

۲- ۷ اشتباه رایج پاکسازی پوست صورت

۳- چگونه دندان هایی سفید و زیبا داشته باشیم؟

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 08 آگوست 2017

سفید کردن دندان با خمیر دندان خیلی بعیدهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :