تحریریه چی بپوشم در
267

راز آرایشگرهای مشهور برای ماسیده نشدن کرم‌پودر فاش شد؛ این کارها را بکنید تا ساعت‌ها زیبا بمانید

راز آرایشگرهای مشهور برای ماسیده نشدن کرم‌پودر فاش شد؛ این کارها را بکنید تا ساعت‌ها زیبا بمانید

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که در زمان کرم پودر زدن با مشکل ماسیدن کرم پودر رو به رو می‌شوید، این مطلب برای شما ترفند هایی دارد.

ترفند آرایشگران برای ماسیده نشدن کرم پودر

علت ماسیدن کرم پودر روی پوست و راه حلش

کرم پودر یکی از ضروری ترین لوازم آرایشی در روتین آرایش است که به صورتتان ظاهری سالم و با طراوت می‌بخشد و سبب پوشاندن عیوب پوست مانند لک و جوش می‌شود، بسیاری از خانم ها ماسیدن کرم پودر روی صورت را تجربه نموده اند اما علت ماسیدن کرم پودر چیست و چه کنیم تا کرم پودر روی صورتمان نماسد؟ در این بخش 4 ترفند طلایی برای جلوگیری از ماسیدن کرم پودر را آموزش می دهیم تا کرم پودر کیکی به‌نظر نرسد و ظاهر بدی به چهره ندهد.

علت ماسیدن کرم پودر و آرایش روی پوست صورت عبارتند از:

  • عدم آبرسانی پوست
  • عدم استفاده از پرایمر
  • خواب نامناسبه کرم پودر
  • استفاده از لایه ضخیمی از کرم پودر
  • اجازه ندادن به جذب کرم پودر
  • عدم استفاده از ابزار مناسب برای پخش کرم پودر
  • دست زدن بیش از حد به پوست

جلوگیری از ماسیدن کرم پودر روی پوست

اگر می‌خواهید بدانید چگونه کرم پودر بزنیم که ماسیده نشود؛ ترفندهای زیر را به کار ببرید:

کرم مرطوب کننده

برای جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر، روی صورت حتماً قبل از میکاپ کرم مرطوب کننده بزنید. سپس اجازه دهید این کرم یک ربع روی صورت باقی بماند تا خوب جذب پوست شود،مرطوب کننده سبب هیدراته شدن سطح پوست و جلوگیری از خشکی پوست و ماسیده شدن کرم ودر بر روی پوست می‌شود.

ترکیب فیکساتور و کرم پودر

برای جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر بهتر است از ترکیب فیکساتور و کرم پودر استفاده نمایید بدین صورت که کرم پودر را به خوبی با پودر فیکس و فیکساتور ترکیب نموده و سپس روی پوستتان بزنید، خواهید دید که کرم پودر بر روی پوست خیلی خوب می خوابد، میزان ریزش آن کمتر خواهد بود و کمرنگ یا خط خطی نمی شود.

لایه برداری پوست

اگر می‌خواهید کرم پودر روی صورتتان ماسیده نشود، پوست صورتتان را لایه برداری نمایید. افراد دارای پوست حساس برای لایه برداری کردن باید با پزشک متخصص مشورت نمایند،افراد دارای پوست چرب می‌توانند هفته ای سه بار و افراد دارای پوست خشک می‌توانند هفته یک بار از اسکراب استفاده کنند.

پرایمر

اگر می‌خواهید کرم پودر بر روی صورتتان ماسیده نشود، از پرایمر استفاده کنید، پرایمر نه تنها به رطوبت پوست کمک می‌کند بلکه باعث بسته شدن منافذ پوست خواهد شد. یک پرایمر سبب می‌شود تا پوست شما یک دست و جذاب دیده شود و به شفاف شدن پوست کمک می‌کند پس قبل از استفاده از کرم پودر حتما پرایمر بزنید.

 

منبع: نمناک

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :