چند نکته برای دوام بیشتر آرایش در طول روز

0

اکثر خانم‌ها صبح خود را با آرایش آغاز می‌کنند و به محل کار یا تحصیل خود می‌روند اما عصر وقتی به خانه برمی‌گردند تقریبا چیزی از زیبایی آرایش آن‌ها باقی نمانده و ظاهری ناخوشایند پیدا کرده است. از آن جایی که تجدید آرایش هر ساعت مقدور نیست باید کاری کرد تا آرایش دوام بیشتری داشته باشد، اما چطور می‌توان دوام آرایش را افزایش داد؟ این مطلب را که چند نکته برای دوام بیشتر آرایش در طول روز است بخوانید.

ماساژ قبل از آرایش

با یک حوله مرطوب یا ماساژ دهنده‌های معمولی پوست صورت خود را ماساژ دهید و برای آرایش آماده کنید.

استفاده از مرطوب کننده

آرایش روی پوست خشک نه تنها زیبا نیست بلکه دوامی هم ندارد. حداقل 5 دقیقه قبل از شروع آرایش از مرطوب کننده مناسب روی پوست استفاده کنید.

استفاده از پرایمر آرایشی

مهم‌ترین وسیله برای دوام بیشتر آرایش استفاده از پرایمر است، پرایمر نه تنها باعث می‌شود مواد آرایشی به خوبی روی پوست ترکیب شده و باقی بمانند بلکه از پوست نیز در مقابل زیان‌های مواد آرایشی محافظت می‌کند.

به کاربردن فونداسیون مناسب

به طور کلی مواد آرایشی فاقد چربی دوام بیشتری روی پوست دارند. اما اگر پوست خشکی دارید بهتر است از انواع آب رسان فونداسیون استفاده کنید.

چند نکته برای دوام بیشتر آرایش در طول روز

استفاده از دو لایه آرایش برای لب و گونه

برای آرایش گونه‌ها از دو نوع رژگونه استفاده کنید، ابتدا رژگونه مایع یا استیکی و سپس رژ گونه پودری را روی لایه قبلی بزنید.

 برای آرایش لب‌ها ابتدا از پنکیک یا کرم پودر خود روی آن‌ها بزنید سپس با مداد لب دور لب ها را بکشید و سپس از رژ لب خود استفاده کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

چند نکته برای دوام بیشتر آرایش در طول روز

استفاده از سایه روی خط چشم

خط چشم از حساس‌ترین بخش‌های آرایش است که برای حفظ آن در مرحله نهایی آرایش کمی سایه روی آن بزنید تا خط چشم شما ایزوله شود.

استفاده از ریمل ضد آب

ریمل ضدآب بر اثر عوامل خارجی مثل باران یا رطوبت هوا و یا عوامل خارجی مثل اشک یا رطوبت پوست پاک نمی‌شود و نمی‌ریزد.

فیکس کردن آرایش

از اسپری‌ها یا پودرهای فیکس کننده آرایش در مرحله آخر آرایش خود استفاده کنید همچنین سعی کنید در طول روز کمتر به صورت خود دست بزنید تا آرایش شما مدت بیشتری بدون نقص باقی بماند.

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

2- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

3- چشم های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :