روش صحیح حالت دادن و خشک کردن مو با سشوار

قرار دادن موهای خیس در مقابل هوای آزاد یک روش طبیعی برای خشک کردن مو است اما استفاده از وسایل خشک کننده مانند سشوار راه حل دوم و سریع‌تری است که اگر اصول صحیح آن را فراگیرید می‌توانید موهایی بسیار خوش حالت و زیبا داشته باشید. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید بعد از حمام سریعا موهای خود را خشک کنید و ترجیح می‌دهید به جای خشک کردن موها در هوای آزاد از سشوار استفاده کنید با چی بپوشم همراه شوید.

 

استفاده از شامپو مناسب هنگام شستشو

جالب است بدانید شامپویی که شما برای شستشوی مو خود استفاده می‌کنید تاثیر بسزایی بر روی خشک کردن مو با سشوار می‌گذارد. استفاده از شامپوهایی که در فرمولاسیون خود مرطوب کننده و یا نرم کننده دارند کمک می‌کند تا مو لطافت خودش را حفظ کند، در نتیجه هنگام خشک کردن مو با سشوار صدمه‌ای به بافت مو وارد نمی‌شود و علاوه بر این، مو حالت و فرم بسیار زیبایی به خود می‌گیرد. برعکس اگر از شامپو نامناسبی استفاده کنید که موجب گره خوردن موها شود، هنگام خشک کردن با سشوار، به خاطر گرمای ناشی از سشوار مو آسیب جدی می‌بیند.

خشک کردن مو با حوله

استفاده از حوله قبل از سشوار کشیدن بسیار مفید است. حوله را نباید بر روی موهای خود ماساژ دهید بلکه باید با حرکتی آهسته دسته دسته موهای خود را گرفته و کمی فشار دهید تا رطوبت اولیه مو جذب حوله شود. اصطکاک بیش از حد میان حوله و مو، سبب خرد شدن و شکستگی مو می‌شود در نتیجه اگر موهای بلند دارید حتما از روش گفته شده استفاده کنید و اگر موهای کوتاه دارد حوله را به دور سر خود ببندید و با حرکات آهسته و دورانی خشک کردن مو را انجام دهید.

 

دسته بندی مو

حال که رطوبت اولیه مو جذب حوله شد، مو‌های نم‌دار خود را به چند دسته تقسیم کنید. برای این کار می‌توانید از گیره و یا کش سر کمک بگیرید. بهترین تقسیم بندی برای موهای بلند، تقسیم بندی شش بخشی است و برای موهای کوتاه می‌توانید به دو بخش تقسیم کنید تا تسلط شما برای سشوار گرفتن بیشتر شود.

سشوار کشیدن بخش‌های پایینی مو

با استفاده از یک سشوار و یک برس یا موپیچ، بخش‌های پایینی مو را که قبلا تقسیم‌بندی کرده‌اید را سشوار بگیرید و همزمان شانه کنید تا فرم زیبایی بگیرد. برای شانه کردن مو سعی کنید از بالا به سمت پایین شانه کنید. حتما هنگام استفاده از سشوار فاصله مشخصی را بین سشوار و مو حفظ کنید تا موهای شما نسوزد. تمامی بخش‌های مختلف تقسیم شده را با سشوار خشک کنید و به خاطر داشته باشید که بیشتر از حد معمول سشوار را روی مو نگه ندارید زیرا ممکن است به ریشه مو آسیب بزند.

 

استفاده از مرطوب کننده

اگر موهای شما کاملا خشک است و می‌خواهید با سشوار گرفتن، موها را حالت‌دار کنید، بهتر است از یک مرطوب کننده مو یا اسپری آب قبل از سشوار گرفتن استفاده کنید زیرا حرارت مستقیم سشوار روی موهای خشک ممکن است سبب آسیب رسیدن به مو شود در نتیجه هر زمان که می‌خواهید از سشوار استفاده کنید قبل از آن از مرطوب بودن موهای خود مطمئن شوید.

استفاده از محصولات تقویت کننده مو

مرحله نهایی خشک کردن با سشوار بسیار مهم است. در این مرحله مقداری سرم مو، تقویت کننده یا مرطوب کننده را به سر انگشتان خود زده و در حالیکه از فاصله دورتری سشوار را نگه داشته‌اید، سر انگشتان خود را لابه‌لای موهای خود حرکت دهید تا فرم طبیعی و بسیار زیبایی به موهای خود دهید. حال در تمام طول روز شما موهایی خشک، درخشان و خوش حالت خواهید داشت.

 

مطالب مرتبط:

۱- برای رشد هرچه سریعتر ناخن‌ها، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

۲- پوست چرب را چگونه آرایش کنیم؟

۳- راهنمای انتخاب بهترین رژلب مایع مات

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

سبحان در تاریخ 20 جولای 2018

سلام میخواستم اموزش اختصاصی برای موهای مردانه قرار بدین که حالت بدیم و سشوار کنیم و به مو ها حالت بدیم که ماندگاری داشته باشه و مو ها حالت و مدلشون از بین نره اگر میشه این آموزش و قرار بدینارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :