اتو موی مناسب موهای خود را چگونه انتخاب کنیم؟ + پیشنهاد خرید

یکی از بهترین راه‌هایی که به کمک آن می‌توان از شر موهای وز و مجعد خلاص شد، استفاده از اتو مو می‌باشد. اتو مو از دو صفحه آهنی تشکیل شده که بعد از داغ شدن صفحات می‌توان آن را روی موهای خود که به دسته‌های کوچکی تقسیم کرده‌اید، نگه دارید و به آرامی بکشید. در اثر حرارت فولیکول موهای شما حالت مجعد خود را از دست داده و صاف و لخت می‌شود. اگر موهای شما بسیار مجعد و وز باشد می‌توانید قبل از استفاده از اتوی مو یک بار با سشوار و برس، موی خود را کمی صافتر کرده و سپس از اتوی مو استفاده کنید. این یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های صاف کردن مو می‌باشد. در این مطلب راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس مو را برای شما آماده کرده‌ایم. با چی بپوشم همراه باشید.

 

 

راهنمای خرید بهترین اتو مو با توجه به جنس مو

راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس مو

توجه به بافت مو

برای انتخاب اتو مو مناسب اولین چیزی که باید در نظر بگیرید بافت موی شماست. اگر بافت موی شما ضخیم باشد مسلما در برابر حرارت بالای اتو مو آسیب جدی نمی‌بیند ولی اگر بافت مو شما بسیار نازک باشد قطعا در اثر حرارت بالا موهای شما قرمز می‌شود و می‌سوزد. برای همین بعد از مراجعه به فروشگاه سعی کنید به دنبال اتو مویی باشید که بتوانید حرارت آن را خودتان تنظیم کنید تا متناسب با بافت موی خود حرارت آن را کنترل کنید. قسمت آهنی برخی از اتو موها دیجیتالی می‌باشد که به شما این اجازه را می‌دهد دمای مورد نظر خود را خودتان تنظیم کنید تا در اثر گرمای بسیار زیاد موی شما آسیب نبیند.

راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس مو

جنس اتو مو

نکته دیگری که در هنگام خرید اتو مو باید به آن توجه کنید جنس صفحات آهنی اتو مو می‌باشد که انواع مختلفی دارد:

اگر موهای نازک دارید از اتو مو با صفحات سرامیکی استفاده کنید

سرامیک به تدریج گرم می‌شود و در هنگام گرم شدن، گرما را در سطح خود پخش می‌کند و اجازه نمی‌دهد گرما در یک نقطه متمرکز شود در نتیجه موهای نازک شما نمی‌سوزد. پوشش روی صفحات سرامیکی، تورمالین است که یکی از سنگ‌های قیمتی به شمار می‌رود که در واقع محافظ موی شما در برابر هر آسیب می‌باشد.

 

 

راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس مو

اگر موهای ضخیم دارید از اتو مو با صفحات تیتانیومی استفاده کنید

بر خلاف سرامیک که به آرامی گرم می‌شود و سپس گرما را در سطح پخش می‌کند، تیتانیوم سریع‌تر گرم می‌شود و می‌تواند گرما را در دمای بالایی ثابت نگه دارد. موهای ضخیم بر خلاف موهای نازک به دمای بیشتری نیاز دارند از همین رو این نوع اتو مو بسیار مناسب خواهد بود. اتو موهای تیتانیومی به خاطر گرم شدن بسیار سریعشان بسیار محبوب هستند اما به خاطر داشته باشید که حتما از نوع بافت موی خود قبل از انتخاب نوع اتو موی خود مطمئن باشید.

راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس مو

سایز مناسب اتو مو

طول و عرض اتو مو‌های موجود در بازار بسیار متنوع است. اگر موهای شما کوتاه است بهترین انتخاب برای شما استفاده از اتو موهای کوچک می‌باشد چرا که اتو کردن را برایتان آسان‌تر می‌کند. اگر موهای ضخیم دارید از اتو موهایی که عرض بیشتری دارند استفاده کنید چرا که حجم بالایی از موهای شما را پوشش می‌دهد.

راهنمای خرید اتو مو با توجه به جنس مو

امکانات مناسب اتو مو

اتو موها امکانات جانبی بسیار زیادی دارند برخی از مدل‌ها در کنار حرارت بخار رسانی به مو نیز دارند برخی دیگر در سطح آهنی اتو مو دندانه‌هایی جاگذاری کرده‌اند تا شبیه به برس مو عمل کند و امکانات دیگری که متناسب با هزینه و علاقه شما می‌تواند متفاوت باشد. در میان انواع اتو مو، مدل‌های بی سیم نیز وجود دارد که برای آقایان یا خانم‌هایی که در طول روز چندین بار مو‌های خود را اتو می‌کنند و فرصت زیادی نیز ندارند بسیار مناسب است.

 

 

 

مطالب مرتبط:

۱- نحوه انتخاب و خرید بهترین اپیلاتور

۲- ترفندهای مهم و ضروری آرایشی برای خانم های عینکی

۳- نکات و ترفندهای آرایش بادوام که عروس خانم ها باید بدانند

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 17 فوریه 2018

مرسی از شما و مطلب خوبتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :