ساناز شمس در
0

نکات و ترفندهای آرایش بادوام که عروس خانم ها باید بدانند

نکات و ترفندهای آرایش بادوام که عروس خانم ها باید بدانند

مراسم عروسی، چیزی است که بیشتر دختر خانم‌ها در مورد آن از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی می‌کنند. هنگامی نزدیک شدن مراسم عروسی، موارد زیادی باید آماده و اجرا شوند. یکی از این انتخاب‌ها آرایش صورت عروس است. آرایش صورت عروس و نکات و ترفندهای آرایشی که عروس خانم ها باید بدانند را در این مطلب برای شما شرح خواهیم داد. 

 

نکات و ترفندهای آرایش صورت عروس

آب و هوای منطقه خود را در نظر بگیرید

اگر مراسم شما در فصل تابستان و در آب و هوای گرم برگزار می‌شود حتما از لوازم آرایش oil-free استفاده کنید. پرایمر، مرطوب کننده و کرم پودر شما باید بدون روغن باشد. همچنین در روز عروسی کاغذ کنترل چربی در اختیار داشته باشید. این کاغذها به آسانی و با سرعت، چربی‌های اضافی پوست را جذب کرده و رنگ پوست را به علت حذف چربی‌ها، مات نشان می‌دهند و به دلیل کوچک و راحت برای استفاده بودن، برای همراه داشتن در این روز مناسب هستند.

قبل از مراسم از آرایش صورت خود عکس بگیرید

حتما تا روز عروسی چند بار آرایش کنید و عکس بگیرید. ممکن است عکس‌های شما با نتیجه‌ای که دوست دارید از آرایش و میکاپ خود بگیرید کاملا تفاوت داشته باشد.

استفاده از پرایمر آرایشی

بعد از مرطوب کردن پوست و قبل از کرم پودر زدن حتما از پرایمر آرایشی استفاده کنید. پرایمر آرایشی باعث می‌شود پوست شما مرطوب‌تر باشد و آرایش صورت عروس تا شب ماندگار بماند.

نکات و ترفندهای آرایش بادوام که عروس خانم ها باید بدانند

کرم پودر را با اسفنج آرایشی یا برس آرایشی بزنید

کرم پودرها در صورت استفاده از اسفنج یا براش آرایشی بهتر روی پوست می‌خوابند و بهتر و طبیعی‌تر روی پوست پخش می‌شوند.

استفاده از کانسیلر دور چشم

به طور کلی در مهارت آرایشگری شما ابتدا باید عیوب پوست صورت را بر طرف کرده و آن‌ها را بپوشانید و بعد از اینکه فرآیند زیرسازی را به طور کامل انجام دادید، نوبت به آرایش اصلی صورت می‌رسد، لذا در مورد استفاده از کانسیلر‌ها نیز توصیه می‌گردد که ابتدا با استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده، پوست صورت خود را نرم و مرطوب کرده و سپس از کانسیلر‌های رنگی برای عمق‌ بخشیدن به روند زیرسازی استفاده کرده و در نهایت، به آرایش اصلی خود بپردازید. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که کانسیلر اصلاح‌کننده را به خوبی بر روی صورت خود پخش کنید، به طوریکه کل پوست صورت‌تان را پوشش‌دهی کند.

آرایش صورت عروس : نکات و ترفندهای آرایشی که عروس خانم ها باید بدانند

از پرایمر سایه چشم استفاده کنید

پرایمر سایه چشم بسیار زود خشک می‌شود و قبل آرایش به پلک‌ها اعمال می‌شود تا آرایش چشم شما زیباتر شود و ماندگاری آرایش صورت عروس بیشتر شود.

رژگونه 

 رژگونه زدن هم نیاز به مهارت زیادی دارد و می‌تواند، فرم چهره شما را تغییر دهد. البته نمی‌توان یک نسخه برای همه پیچید و همه چهره‌ها را یک نوع آرایش کرد. آرایشگر شما باید با توجه به فرم صورت شما رژگونه را اعمال کند.
آرایش صورت عروس : نکات و ترفندهای آرایشی که عروس خانم ها باید بدانند

سایه ابرو

یک گام بزرگ که اکثر خانم‌ها در آرایش اهمیتش را نادیده می‌گیرند سایه ابرو است. سایه ابرو به ابروهای شما شکل میدهد و آرایش شما را کامل می‌کند. همیشه به یاد داشته باشید که سایه چشمی یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ ابروهای خود انتخاب کنید. از سایه چشم تیره‌تر برای قسمت خارجی پلک استفاده کنید و هرچه به سمت قسمت‌های داخلی پلک نزدیک می‌شوید رنگ سایه چشم شما باید روشن شود. از سایه‌های درخشان برای گوشه داخلی چشم استفاده کنید. حتما قبل از عکس گرفتن این مرحله را انجام دهید. این ترفند به شما کمک می‌کند چهره‌ای شاداب و چشمانی درشت‌تر در عکس‌های روز عروسی خود داشته باشید.

استفاده از مژه مصنوعی

معمولا به همه عروس خانم‌ها استفاده از مژه مصنوعی توصیه می‌شود. مژه مصنوعی هم باعث می‌شود چشمان شما درشت‌تر به نظر برسند. برای ظاهری طبیعی‌تر بهتر است از مژه‌های دانه‌ای استفاده کنید. ابتدا مژه‌های خود را با استفاده از فرمژه فر کنید و یک بار ریمل بزنید. بعد مژه مصنوعی را ثابت کنید و دوباره از فرمژه استفاده کنید و ریمل بزنید. به یاد داشته باشید که از لوازم آرایش ضد آب در روز عروسی استفاده کنید.

بالم لب

قبل از زدن رژلب از بالم لب استفاده کنید تا لبهایتان خشک و پوسته پوسته نباشند. سپس کل لب را با مداد لب رنگ مورد نظرتان پوشش دهید تا ماندگاری رژلب بیشتر شود. رژلب خود را در طول مراسم همراه داشته باشید. اگر از پرایمر مناسب برای آرایش صورت و چشم شما استفاده شده باشد نگرانی در مورد ماندگاری آرایش نباید داشته باشید.
مطالب مرتبط: دیدگاه شما

آسنا در تاریخ 05 فوریه 2018

عالی و زیبا بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :