ترفندهای مهم و ضروری آرایشی برای خانم های عینکی

0

عینک‌ها و فریم‌های مختلف آنها، می‌توانند روی چهره شما تاثیر زیادی بگذارند؛ هم تاثیر خوب، هم تاثیر بد. مثلا بعضی فریم‌های عینک، باعث می‌شوند زیر چشم شما هاله‌ای سیاه پدیدار شود. درنتیجه زیر چشم‌تان گود افتاده به نظر می‌رسد. فریم‌های گربه‌ای، به چشمان شما مدل می‌دهند. حتی بعضی از شیشه‌های عینک، چشمان شما را بزرگتر نشان می‌دهند. خبر خوب این است که از طریق مدل‌های مختلف آرایش، می‌توانید اثر بد عینک‌تان را خنثی کنید، یا اثر خوب آن را بیشتر نمایان کنید. اینجاست که آرایش برای خانم های عینکی اهمیت پیدا می‌کند. در مقاله امروز چی بپوشم، نکات مفیدی در این خصوص برای شما بیان می‌کنیم. ترفندهای آرایش برای خانم های عینکی را در این مطلب مرور خواهیم کرد، با ما همراه باشید!

 

ترفندهای آرایش برای خانم های عینکی 

زیر چشم‌تان را با کرم پودر، روشن کنید

همانطور که قبلا گفتیم، بعضی فریم‌های عینک، در بعضی نورهای خاص، باعث می‌شوند زیر چشم شما هاله‌ای سیاه پدیدار شود. درنتیجه زیر چشم‌تان گود افتاده به نظر می‌رسد. راه جلوگیری از این حالت، کانتورینگ صورت است. از طریق کانتور کردن می‌توانید قسمت‌های خاصی از صورت‌تان (اجزایی از صورت که زیباتر هستند) را برجسته‌تر و زیباتر نشان دهید؛ مثلا چشم‌ها. کافیست بعد از زدن کرم پودر اصلی، یک کرم پودر روشن‌تر (یا کانسیلر) را زیر چشمان‌تان و روی خط وسط بینی بزنید. سپس خطوط آن را محو کنید. این ترفند آرایش برای خانم های عینکی باعث می‌شود چهره زیباتر و شاداب‌تر به نظر برسد. همچنین، چشمان‌تان دیگر خسته به نظر نمی‌رسند.

اگر از کانتور کردن خوشتان آمد، می‌توانید برای بقیه صورت‌تان هم این کار را انجام دهید. یعنی برای برجسته کردن گونه‌ها، روی خط گونه، یک خط تیره بکشید. برای کوچک کردن بینی، دو طرف بینی، دو خط تیره بکشید. این کار را برای دو طرف پیشانی هم انجام دهید. یادتان باشد که در آخر، تمام این خطوط را محو کنید تا آرایش‌تان طبیعی به نظر برسد.

ترفندهای مهم و ضروری آرایشی برای خانم های عینکی

به ابروهایتان مدل بدهید

یکی دیگر از ترفندهای آرایش برای خانم های عینکی مدل دادن به ابروها است. مدل دادن به ابروها، بسیار به اندازه عینک، شکل فریم عینک، نازکی و کلفتی آن، و فاصله میان ابروهای شما دارد. اگر ابروهای باریکی دارید، یا فریم عینک‌تان نازک است، می‌توانید داخل ابروهایتان را با یک رنگ طبیعی پر کنید و بدین ترتیب، کاری کنید چشمان‌تان بیشتر جلب توجه کنند.

حتما این روزهای در عکس‌های اینستاگرام و مجلات و سایت‌های مد و فشن می‌بینید، که ابروهای پُر، خط دار و نوک تیز بسیار مد هستند. اما اگر فریم عینک‌تان کلفت است، بهتر است از آرایش زیاد ابروهایتان خودداری کنید. همچنین، اگر رنگ موهایتان به طور طبیعی روشن است و ابروهایتان نیز به طور طبیعی باریک هستند، داخل ابروها را با رنگی تیره و غیرطبیعی پر نکنید؛ چون در این حالت ابروهایتان خیلی پر و تیره به نظر می‌رسند و به رنگ موهایتان نمی‌آیند. اگر از فریم‌های کوچک و ظریف استفاده می‌کنید، ابروهای خود را با رنگی طبیعی متناسب با رنگ موهایتان پر کنید تا چشم‌هایتان بیشتر جلب توجه کنند و زیباتر دیده شوید.

با استفاده از یک مداد ابرو، یا سایه ابرو و یک برس نازک، ابروهای خود را با خط‌های کوتاه و کج، پر کنید و سپس دنباله ابروهایتان را به طور طبیعی پررنگ کنید.

آرایش چشم برای خانم های عینکی : ترفندهای آرایشی برای خانم های عینکی

آرایش برای خانم های عینکی – مدل دادن به ابروها

رنگ سایه چشم را درست انتخاب کنید

مجلات زیبایی اغلب توصیه می‌کنند، که اگر فریم عینک‌تان ضخیم است، با استفاده از سایه‌های کم رنگ، چشمان‌تان را طبیعی آرایش کنید. اما این همیشه بهترین گزینه نیست. اگر به تبلیغ‌های عینک‌ها خوب دقت کنید، متوجه می‌شوید که آرایش زیاد با فریم‌های ضخیم، بد نمی‌شود. مثلا می‌توانید با استفاده از یک خط چشم گربه‌ای، مژه‌های بلند و سیاه، و یک سایه زیبا، کاری کنید که چشمان‌تان از پشت عینک به خوبی جلب توجه کنند. حواس‌تان باشد که اگر رنگ سایه چشم را روشن و براق انتخاب می‌کنید، این رنگ، با رنگ فریم عینک‌تان متناسب باشد. در غیر این صورت، آرایش‌تان زیبا دیده نمی‌شود.

آرایش چشم برای خانم های عینکی : ترفندهای آرایشی برای خانم های عینکی

آرایش برای خانم های عینکی – رنگ سایه چشم

لب‌ها را درست آرایش کنید

به طوری کلی، بهتر است یا چشمان‎‌تان را زیاد ارایش کنید، یا لب‌هایتان. اگر هردو را بیش از حد آرایش کنید، جلوه خوبی به وجود نمی‌آید. اگر فریم عینک‌تان خیلی جلب توجه می‌کند، یا از آن دسته افرادی هستید که سایه‌های جیغ و پررنگ را دوست دارید، بهتر است به جای رژ لب، از برق لب بی رنگ، یا کم رنگ استفاده کنید.

اگر نه، می‌توانید یک خط چشم نازک بکشید، ریمل بزنید، و در کنار آنها از یک رژ لب براق و خوش رنگ استفاده کنید.

آرایش چشم برای خانم های عینکی : ترفندهای آرایشی برای خانم های عینکی

هرگز از نظافت غافل نشوید!

درست است که آرایش چشم، شما را زیباتر می‌کند؛ اما این کار، احتمال عفونت چشم را نیز افزایش می‌دهد. برای جلوگیری از این موضوع، همیشه قبل از خواب، حتما آرایش‌تان را کاملا پا کنید. حواس‌تان باشد که ریمل، خط چشم و سایه، کاملا از هر دو پلک بالا و پایین پاک شوند. همچنین، لوازم آرایشی که برای چشم‌تان استفاده می‌کنید را حتما هر سه ماه یک بار عوض کنید. در ادامه، نکاتی در خصوص جلوگیری از عفونت چشم برای شما بیان می‌کنیم.

  • هیچ وقت لوازم آرایش‌تان را با کسی به اشتراک نگذارید.
  • وقتی می‌خواهید در فروشگاه‌ها، لوازم آرایش را تست کنید، از یک اسفنج آرایشی تمیز و نو استفاده کنید.
  • از فروشنده بخواهید درب لوازم آرایش را با الکل تمیز کنند، سپس آن را روی پوست شما تست کنند.
  • هیچ وقت به لوازم آرایش‌تان (مثل ریمل و خط چشم) آب یا مایعات دیگر اضافه نکنید؛ مگر اینکه روی جعبه آن نوشته باشد که این کار را انجام دهید.
  • اگر رنگ یا بوی لوازم آرایش‌تان تغییر کرد، حتما آن را دور بیاندازید.
  • اگر چشم‌تان قرمز شده است یا می‌سوزد (یا هر ناراحتی دیگری حس می‌کنید)، آرایش نکنید.
  • پس از خوب شدن عفونت چشم، لوازم آرایشی که قبلا برای آرایش چشمان‌تان استفاده می‌کردید را دور بیاندازید.

آرایش برای خانم های عینکی

در آخر، عینک مناسب با چهره‌تان را انتخاب کنید!

اگر شیشه عینک‌تان ریفلکس (انعکاس) زیادی داشته باشد و چشمان‌تان دیده نشوند، هیچ مدل آرایشی فایده نخواهد داشت! همیشه از شیشه‌های آنتی ریفلکس استفاده کنید. این کار باعث می‌شود چشمان‌تان، بیشتر از عینک جلب توجه کنند و زیبایی واقعی آنها پدیدار شود. همچنین می‌توانید از پوشش‌های آنتی ریفلکس نیز استفاده کنید. این پوشش‌ها باعث می‌شوند عکس‌هایتان به خاطر انعکاس عینک، خراب نشوند. مهم‌ترین نکته این است که هیچ وقت عینک ارزان نخرید! درست است خرید کالای ارزان قیمت کار لذت‌بخشیست، اما اگر قرار باشد هر روز و همه جا از عینک استفاده کنید، باید عینکی انتخاب کنید که زیبایی چهره شما را زیر سوال نمی‌برد. همچنین، اگر از لنزهای طبی استفاده می‌کنید، بهتر است یک عینک جایگزین هم داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید هروقت که خواستید، با یک چهره متفاوت ظاهر شوید. فریم‌ها و شیشه‌های عینک، تنوع بسیاری دارند. اگر آنها را درست انتخاب کنید، همه جا زیبا دیده می‌شوید؛ چه در محل کار، چه در میهمانی!

 

مطالب مرتبط:

۱- روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

۲- ۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۳- برند های معروف عینک آفتابی ، نمادی از خلاقیت در طراحی

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

ربابه در تاریخ 01 فوریه 2018

کاش با جزئیات بیشتری ارایش چشم رو توضیح میدادید

مهدی حسین زاده در تاریخ 02 فوریه 2018

نکاتی که ارایه کردید بسیار عالی بودند ممنون از تک تک شما عزیزانارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :