نرگس حسین زاده در
0

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

برند پرسول (persol) در سال ۱۹۱۷ در ایتالیا تاسیس شد. این شرکت در ابتدا فقط عینک آفتابی‌هایی مخصوص خلبانان و ورزشکاران تولید می‌کرد و سپس وارد بازار عام جهانی شد. عینک آفتابی‌ پرسول به دلیل کیفیت بالا طرفداران زیادی دارد که همین امر موجب بروز انگیزه برای تولیدکنندگان تقلبی این عینک‌ها گشته است. چی بپوشم در این مقاله به روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی می‌پردازد.

single_content ad banner

تاریخچه برند پرسول

پرسول(persol) یکی از شرکت‌های تولیدکننده عینک آفتابی لاکچری است که در سال ۱۹۱۷ میلادی توسط یک شخص ایتالیایی به نام جیوسپه راتی، عکاس و صاحب مغازه عینک‌سازی تاسیس شد. این شرکت در ابتدا فقط عینک آفتابی‌هایی مخصوص خلبانان و ورزشکاران تولید می‌کرد و سپس وارد بازار عام جهانی شد. پرسول علاوه بر عینک آفتابی، فریم عینک طبی نیز تولید می‌کند. واژه پرسول در زبان ایتالیایی به معنی”برای آفتاب” است که نشان‌دهنده عملکرد مطلوب این عینک‌ها در مقابل اشعه خورشید است. اکثر بازیگران هالیوود، راننده‌های رالی و ورزشکاران می‌دانند که هیچ برند عینک‌آفتابی نمی‌تواند به خوبی پرسول باشد. این عینک‌ها همه دست ساز هستند و با بهترین کیفیت تولید می‌شوند و در مقایسه با برندهای دیگر دارای قیمت مناسبی هستند.

طراحی ساده‌ای دارند و استفاده کردن از عدسی‌های BLUE RAY بزرگترین افتخار برای عینک‌های پرسول به حساب می‌آیند. در سال ۱۹۳۰ پرسول اولین دسته‌های انعطاف‌پذیر را به بازار عرضه کرد که تا امروز از ویژگی‌های منحصربه‌فرد پرسول است. این سیستم انعطاف‌پذیری از چند استوانه‌ی آهنی کوچک تشکیل‌شده‌اند که امکان باز شدن و منعطف شدن به دسته عینک را می‌دهد. در اواسط دهه ۶۰ میلادی عینک آفتابی پرسول تبدیل به مد روز گشت. افراد مشهوری مثل، گرتا کاربو و استیو مک کویین از طرفداران پر و پا قرص پرسول بودند که از عینک‌های پرسول در صحنه و زندگی روزمره خود استفاده می‌کردند.

در سال ۱۹۹۱، پرسول اولین بوتیک خود را در محله‌ی معروف بورلی هیلز آمریکا افتتاح کرد. در سال ۱۹۹۴ پرسول در ۴۰ کشور دنیا حضور فعال پیدا کرد. در سال ۱۹۹۵ گروه لاکسوتیکا صاحب برند ری بن، شرکت عینک‌سازی پرسول را خریداری کرد تا زیرمجموعه این شرکت به ادامه فعالیت‌های خود بپردازد و تبدیل به یکی از بهترین برندها شود. پرسول برای معرفی خود، در تبلیغاتش از ستاره‌های سینما و شخصیت‌های محبوب ورزشی مثل فیلیپو اینزاگی و الساندرو دلپیرو استفاده کرد و به موفقیت‌های زیادی در زمینه معرفی عینک‌های خود رسید.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

جعبه عینک آفتابی پرسول اصل

عینک آفتابی پرسول اصل دارای یک جعبه بسیار مقاوم، ساده و شیک است که بر روی آن لوگوی پرسول با کیفیت بالا حک شده است. توجه کنید شکل لوگو و فونت به کار رفته در آن با لوگوی رسمی پرسول یکی باشد. هرگونه نا هماهنگی، بی کیفیتی و تفاوت در این لوگو نشانه تقلبی بودن عینک آفتابی است.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

دفترچه گارانتی عینک آفتابی پرسول

همراه عینک آفتابی پرسول دفترچه گارانتی ارائه می‌شود. این دفترچه دارای کیفیت بالا در برگه‌ و پرینت نوشته‌ها است. بر روی جلد دفترچه گارانتی، لوگوی پرسول به صورت برجسته حک شده است.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

قاب محافظ عینک آفتابی پرسول

قاب محافظ عینک آفتابی پرسول با کیفیت بالا و بدون هیچ نقصی عرضه می‌گردد. لوگوی پرسول بر روی این قاب نیز با کیفیتی عالی حک شده است. هرگونه بی کیفیتی و وجود نقص در قاب عینک نشانه تقلبی بودن عینک آفتابی پرسول است.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

دستمال عینک آفتابی پرسول

پرسول نیز مانند بقیه برندهای عینک آفتابی، یک دستمال تمیزکننده عینک همراه کالا ارائه می‌دهند. لوگوی پرسول بر روی دستمال عینک نیز باید با کیفیت خوب حک شده باشد.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

پیکان روی فریم عینک آفتابی پرسول

مهم‌ترین ویژگی برای عینک آفتابی پرسول را می‌توان نشان پیکان پرسول را روی فریم عینک دانست. این علامت باید با ظرافت، از جنس فلز فریم به صورت هم سطح با فریم باشد. اگر این علامت از جنس پلاستیک بر روی عینک نصب شده بود مطمئن باشید عینک آفتابی مورد نظر شما تقلبی است.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

لنز عینک آفتابی پرسول

بر روی قسمت بالای لنز سمت راست عینک آفتابی پرسول اصل، لوگوی پرسول به صورت برجسته حک شده است. فقدان این نشان یا وجود لوگو به صورت چاپی نشانه تقلبی بودن عینک آفتابی است.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

بازوی عینک آفتابی پرسول

بر روی بازوی سمت راست عینک، لوگوی کمپانی، Hand made in Italy و علامت CE درج شده است. همچنین بر روی بازوی سمت چپ عینک، شماره مدل عینک و اطلاعات مربوط به سایز عینک درج شده است.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

انعطاف‌پذیری عینک آفتابی پرسول

ویژگی ممتاز عینک آفتابی پرسول که آن را از بقیه برندها متمایز می‌کند، انعطاف‌پذیری بالای عینک پرسول است. برای بررسی این ویژگی باید بر روی بازوهای عینک به دنبال دو نوار موازی فلری باشید و انعطاف‌پذیری عینک را در این قسمت تست کنید.

روش‌ تشخیص عینک آفتابی پرسول اصل از تقلبی

مطالب مرتبط:

۱- نحوه تشخیص ریبن اصل

۲- راه تشخیص عینک آفتابی گوچی اصل از تقلبی

۳- راه تشخیص عینک آفتابی روبرتو کاوالی اصل از تقلبی

۴- ظاهر خود را با این مدل عینک آفتابی متحول کنیددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :