۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹

توسط سارا هنجنی

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

این روزها خرید و فروش همه چیز به صورت اینترنتی شده است. حتی خرید عینک آفتابی به دلیل تشخیص اصل یا تقلبی بودن امری دشوار و در بعضی موارد غیر ممکن به نظر می‌رسد. ۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی را در چی بپوشم بخوانید. 

مهم ترین وظیفه عینک آفتابی اصل محافظت از چشم شما در برابر اشعه مضر خورشید است. اما اگر  در خرید این عینک آفتابی دقت نکنید نه تنها از چشم خود محافظت نکرده‌اید بلکه با خرید عینک آفتابی بی کیفیت به چشمان خود هم آسیب خواهید رساند.

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی در ده گام

۱- عینک آفتابی اصل در برابر اشعه مضر خورشید مقاوم است

اشعه ماوراء بنفش که برای چشم مضر است و از جانب خورشید ساطع می شود دارای ۲ طیف است که با نام‌های UVB و UVA  می‌باشند که اشعه UVB از لایه‌های جوی عبور و می‌تواند به پوست و چشم آسیب برساند. اگر تماس چشم با این اشعه مداوم باشد می‌تواند باعث مشکلات زیادی برای چشم شما و گاها صدمات جبران ناپذیری شود. وظیفه عینک آفتابی اصل جذب این اشعه مضر و محافظت از چشمان شماست که هر چقدر عدسی عینک مقدار بالاتری اشعه را جذب کند با کیفیت‌تر است.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

مقدار قابل قبول برای یک عینک،UV بالای ۹۵درصد است و کمتر از آن برای یک عینک آفتابی قابل قبول نیست. پس براساس علامت و عددی که بر روی عینک زده می‌شود باید عینک آفتابی در یک عدد ایده‌آل ۹۸ درصد از اشعه UVB را جذب کنید. این عدد را معمولا بر روی فریم و یا قاب یا لیبل عینک قرار دارد.

۲- عینک آفتابی تقلبی فاقد شماره سریال است

برای تشخیص عینک آفتابی اصل کافیست به وب سایت برند تولید کننده عینک آفتابی سر زده و شماره سریال عینک را با شماره موجود در وب سایت چک کنید، عینک‌های آفتابی تقلبی دارای شماره سریال معتبر نیستند.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۳- از فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین معتبر خرید کنید

از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید. شاید این نکته کمی ساده به نظر برسد، اما گاها با دیدن تخفیف یک فروشگاه و دیدن قیمت مناسب وسوسه می‌شویم که خرید را انجام دهیم اما به یاد داشته باشید که عینک آفتابی اصل هیچ گاه قیمت بسیار پایین و تخفیف زیاد نخواهد داشت.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۴- فریم عینک آفتابی بسیار مهم است

وجود فریم پلاستیکی به هیچ عنوان دلیلی بر تقلبی بودن عینک آفتابی نیست و بسیاری از عینک‌های با کیفیت با فریم پلاستیکی عرضه می‌شوند اما نه هر پلاستیکی. سازندگان معروف، عینک‌های آفتابی را با بهترین کیفیت و ظرافت عرضه می‌کنند که شما با نگاه و لمس کردن این فریم می‌بایست این کیفیت و ظرافت را کشف کنید.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

وجود هر گونه موج، نقطه یا جوش، خط و خش، وجود مواد اضافه یا خط قالب و هر چیزی که عدم کیفیت مواد به کار رفته در ساخت فریم را اثبات کند مهر تاییدی بر غیر اصل بودن عینک آفتابی است. پس به راحتی با یک بررسی ساده فریم می توانید عینک با کیفیت را تشخیص دهید.

۵- به بسته بندی عینک آفتابی توجه کنید

به عنوان مثال عینک آفتابی گوچی اصل در بسته بندی خود این برند قرار دارد، در این بسته بندی راهنمای استفاده از عینک و برگه گارانتی دیده می‌شود. بنابراین اگر عینکی این موارد را نداشت احتمالا تقلبی است.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۶- از کیفیت عینک آفتابی مطمئن شوید

عینک را بسته و از ناحیه دسته در دست بگیرید و شروع به چرخاندن کنید و سپس با دقت و به آرامی چند سانتی متر بالا و پایین پرت کنید، وجود هر گونه لقی و عدم انسجام و یا سر و صدا غیر طبیعی خود دلیلی بر پایین بودن کیفیت است. عینک‌های اصل این ویژگی را به هیچ وجه ندارند.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۷- شیشه عینک را به خوبی چک کنید

عینک‌های با کیفیت هم با عدسی پلاستیکی و هم با عدسی شیشه‌ای ارایه می‌شوند، با اینکه عدسی شیشه‌ای نشان از کیفیت بیشتر است ولی عدسی با کیفیت پلاستیکی هم اگر مرغوب باشد دقیقا همان وظایف عدسی شیشه‌ای را انجام می‌دهد. پس عدسی پلاستیکی ربطی به بی‌کیفیتی عینک ندارد. معمولا لوگوی برندهای مشهور در شیشه سمت راست حک می‌شود که به خوبی قابل تشخیص است.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

 

۸- تست حرکت را حتما انجام دهید

برخی از فروشندگان معتبر و مجاز برای تعیین کیفیت شیشه عینک تست حرکت را انجام می‌دهند، که نگاه به لنز و تکان دادن عینک در مقابل یک صفحه طرح‌دار است. وقتی شما عینک آفتابی را در مقابل صفحه طرح‌دار تکان می‌دهید نباید اشکال به هم ریخته و کج و موج شوند.

۹- از تست امواج برای اصل بودن عینک آفتابی کمک بگیرید

برای بررسی عینک با کیفیت می‌توانید یک ریموت یا کنترل تلویزیون را پشت عینک بگیرید و سپس از کنترل استفاده کنید. اگر کنترل از پشت عینک عمل نکرد نشانده عینک آفتابی تقلبی است.

۱۰- به علایم روی شیشه عینک آفتابی دقت کنید

عینک های معروف از جمله “Ray Ban” که ذکر کردیم دارای یک نشان تقریبا مخفی هستند که یک علامت از دو حرف اول برند بر روی دو قطعه ای که بر روی بینی قرار می گیرند وجود دارد. این نشان به راحتی قابل مشاهده نیست و شما می بایست با نور بیشتر و کمی دقت آن‌ها را پیدا کنید. اما عدم وجود این مورد در عینک های “Ray Ban” نشانی بر تقلبی بودن آن‌هاست.

۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

چند نکته تکمیلی برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۱- برای خرید عینک به چشم پزشک و یا عینک فروشی معتبر مراجعه کنید.

۲- عینک مناسب شرایط خود تهیه کنید چرا که هر رنگ و نوع عینک مناسب شرایط خاص است به طور مثال عینک‌هایی یا رنگ زرد برای هوای مه آلود و البته سرعت چه وسیله و چه ورزش، رنگ دودی و خاکستری برای رانندگی و مصارف عمومی، و رنگ قهوه ای هم مصارف عمومی و….

۳- خرید عینک با کیفیت یک ضرورت است و می‌بایست از چشم خود محافظت کنید.

۴- معمولا عینک‌های تقلبی چینی و عینک‌های با کیفیت ساخت ایتالیا هستند.

۵- راه تشخیص درجه جذب UV تنها استفاده از دستگاه UV متر است که در عینک فروشی‌های معتبر به راحتی یافت می‌شود.

۶- عینک می‌بایست به صورت کامل چشم شما را پوشش دهد.

۷- برای ثابت کردن و جلوگیری از شل شدن و احیانا افتادن پیچ است که شما می‌توانید از برق ناخن برای ثابت کردن این پیچ‌ها استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- راه تشخیص عینک آفتابی بربری اصل از تقلبی

۲- روش‌های تشخیص کیف پرادا تقلبی

۳- چطور مروارید اصل را از تقلبی تشخیص دهید؟

۴- ظاهر خود را با این مدل عینک آفتابی متحول کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 3٫42 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 4 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی کار سختی هستش

 • تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی را به این راحتی نمیشه فهمید

 • برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی فقط باید از نکته اول استفاده کرد

 • مورد ۹ اشتباه نوشتی.اگر عمل نکرد اصلیه

 • با عضویت در خبرنامه چی بپوشم میتونید از آخرین اخبار ما و تخفیفات فروشگاه ها مطلع شوید

  آرایش صورت آرایش چشم آموزش پاک کردن لکه ها استایل بازیگران اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد برندهای معروف بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو زیبایی پوست ساعت مچی ساعت مچی مردانه شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com