امید جعفری در
0

استایل بوهو چیست ؟ راهنمای لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

استایل بوهو چیست ؟ راهنمای لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

استایل بوهو (Boho) شاید اولین بار باشد که به گوش شما می‌خورد. استایل بوهو یا بوهیمن، در اروپا به سبک پوشش کسانی گفته می‌شود که سبک زندگی متفاوتی دارند و  به موضوعاتی از قبیل ادبیات، هنر، موسیقی علاقه‌مندند. بوهمین در ادبیات انگلیس برای توصیف بی‌خانمان‌ها، شاعران و نویسندگان هم کاربرد داشته است. برای استایل بوهو، باید لباس‌هایی حالت راحت و آزاد، قدیمی و تقریباً سرخپوستی، با آرایشی مو و صورت به همراه اکسسوری‌های خاص داشت. این عبارت در سال ۲۰۰۲ محبوبیت از دست رفته خودش را بازیافت، زمانی که لورا مایی، روزنامه‌نگار استرالیایی از آن برای توصیف سبکی که در میان مردم اروپا رایج بود استفاده کرد. اگرچه بیش از ده سال از این واقعه می‌گذرد اما همچنان بوهو بودن یک استایل محبوب است. همراه «چی بپوشم» باشید تا با این سبک بیشتر آشنا شوید.

 

انتخاب لباس‌های استایل بوهو

لباس‌هایی که برای سبک و استایل بوهو انتخاب می‌کنید باید دارای طرح و الیاف برگرفته از طبیعت باشند. زمانی که می‌خواهید کمد لباس خودتان را بر اساس این استایل درست کنید، مواردی انتخاب کنید که از جنس طبیعت باشند، همانند الیاف پنبه، کتان، مخمل، ابریشم، خز، جیر و دیگر الیاف طبیعی.

 • شما همچنین در انتخاب طرح و رنگ هم باید محتاط‌تر باشید، و رنگ‌هایی از دل طبیعت استفاده کنید، همانند سفید، بژ، قهوه‌ای ، قرمز، سبز تیره.
 • در نظر داشته باشید که پوشیدن خز، به دلیل آسیب به محیط زیست و حیوانات، می‌تواند جلوه ناخوشایند داشته باشد. اما اگر دوست دار خز هستید و نمی‌خواهید به محیط‌زیست آسیبی بزنید، می‌توانید از خر مصنوعی استفاده کنید.

انتخاب لباس‌های استایل بوهو

از تور، قلاب بافی و اکسسوری‌های متنوع استفاده کنید. لباس توری و قلاب‌دوزی شده، تی‌شرت ، شلوارک و کیف از جمله المان‌های اصلی استایل بوهو هستند. همچنین می‌توانید از قلاب‌دوزی‌ها و حاشیه‌های دور لباس برای محبوب‌تر کردن لباستان در کنار دیگر بوهو پوشان استفاده کنید.

 

از الگوهای پارچه‌ای متفاوت استفاده کنید

طرح‌هایی که در استایل بوهو بسیار بیشتر از سایر طرح‌های پارچه‌ای محبوبیت دارند، و می‌توانیم بگوییم ظاهری آوانگارد به خود گرفته‌اند، طرح‌های برگرفته از قبایل و چهارخانه است. اگر دوست دارید که از طرح‌های دیگری هم استفاده کنید به شما باید بگوییم که سعی کنید، از طبیعی و بومی بودن کنار گیری نکنید و تعادل را رعایت کنید.

استایل بوهو چیست ؟ طرز لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

راحتی را فراموش نکنید

به‌راحتی فکر کنید. کلید اصلی بوهو بودن راحتی در استایل است. اگر کسی که به سبک بوهو لباس پوشیده باشد را ببینید، متوجه می‌شوید که اغلب لباس‌هایش، رها در باد، ساده، پارچه‌ای و خنک هستند.

 • لباس‌های ماکسی که داری آستین‌های بلندی هستند می‌تواند نمونه‌ای عالی برای لباس‌های راحتی باشند.
 • یک ژاکت بافتنی به همراه تاپ توری سفیدرنگ هم نمونه دیگری است که می‌توانید به‌عنوان لباس راحتی بوهویی بپوشید.

استایل بوهو چیست ؟ طرز لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

لباس‌های فیت و گشاد را با هم ترکیب کنید

لازم نیست که لباس‌های شما رنگ و بوی گشاد و رها بودن داشته باشد. می‌توانید پیراهن گشاد خودتان را به‌وسیله جوراب‌شلواری، یا شلوار فیت بپوشید یا بلعکس. مخصوصاً زمانی که هوا سرد باشد پوشیدن لباس‌های رها و آزاد کمی ممکن است سخت باشد به همین دلیل ما پیشنهادهایی برای شما داریم :

 • جوراب‌شلواری یا شلوار جین و یک تاپ طرح دار گشاد به همراه یک ژاکت بافتنی با رنگ سفید آزاد می‌تواند ترکیبی مناسب برای روزهای سرد باشد.
 • برای جذابیت بیشتر می‌توانید گردنبندی نقره‌ای که به‌وسیله سنگ‌های تزیینی رنگارنگ شده است بکار ببرید. معمولاً فیروزه‌ای انتخاب خوبی است.
 • می‌توانید لباس‌هایتان را با شال‌های زرق‌وبرق دار همراه کنید.
 • برای کفش‌هایتان هم می‌توانید از چکمه‌های قهوه‌ای، بژ با پاشنه‌های متوسط استفاده کنید. دقیقاً همان کفش‌های کابویی که تصورش را دارید.

استایل بوهو چیست ؟ طرز لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

کفش‌هایتان باید از رنگ طبیعت الهام گرفته شده باشد

کفش‌های باله، صندل‌هایی با رنگ و بوی طبیعت و اقتباس‌شده از فرهنگ‌هایی همانند یونان، رم و افریقا بهترین و قابل‌قبول‌ترین کفش‌هایی هستند که می‌توانید در استایل بوهو بپوشید.

 • جنس کفش می‌تواند جیر و چرم باشد و رنگ آن می‌تواند قهوه‌ای، بژ، قهوه‌ای مایل به قرمز باشد.
 • اگر شما طرفدار محیط‌زیست هستید به جای چرم طبیعی از چرم مصنوعی استفاده کنید.

استایل بوهو چیست ؟ راهنمای لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

از رنگ‌های براق و روشن دوری‌کنید

اضافه کردن رنگ‌های روشن می‌تواند جلوه خاصی به بوهو بودن بدهد اما دقت کنید که رنگ‌هایی که استفاده کرده‌اید در طبیعت وجود داشته باشد. می‌توانید از رنگ‌هایی همانند قرمز کبود، آبی کبود، سبز روشن استفاده کنید.

استایل بوهو چیست ؟ راهنمای لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

زیاده‌روی نکنید

با اینکه برای پوشیدن لباس‌های بوهو می‌توانید از الگوها و لباس‌های مختلف استفاده کنید اما ترکیب کردن این همه الگو طرح در نوع خودش می‌تواند دلهره‌آور و کمی ریسکی باشد. سعی نکنید هر چیزی که دوست دارید را با لباستان همراه کنید. از ترکیب رنگ‌های زیاد هم پرهیز کنید. می‌توانید از یک یا دو رنگ خنثی برای کاهش دادن جلوه رنگارنگ خودتان استفاده کنید.

 • بافت پارچه‌ها را در نظر داشته باشید. استفاده از چندین الگوی پارچه، می‌تواند زیاده‌روی باشد.
 • استفاده از تزیینات را تا حدودی رعایت کنید. اگر لباس شما تزیینات زیادی دارد سعی کنید گردنبندهایی با تزیینات کمتر استفاده کنید.
 • اگر هنوز در این استایل تازه‌کار هستید می‌توانید از اینترنت برای خودتان کمک بگیرید. کلیدواژه “استایل بوهو” می‌تواند به شما کمک کند.

استایل بوهو چیست ؟ راهنمای لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

بر اساس شکل بدن خودتان لباس بپوشید

اگر شما بلند قد و لاغر هستید، می‌توانید از الگوهایی استفاده کنید که شما را چاق‌تر نشان دهد همچنین اگر اندامی ریز و قدکوتاه هستید، از لباس‌هایی با قدهای کوتاه، همانند دامن، شلوارک و تاپ کوتاه استفاده کنید. پاشنه‌بلند هم می‌توانید بپوشید.

استایل بوهو چیست ؟ راهنمای لباس پوشیدن به سبک بوهو برای خانم‌ها

بوهو بودن بخشی مربوط به لباس و بخش دیگری مربوط به استفاده از اکسسوری و آرایش است. در انتخاب اکسسوری ها سعی کنید از المان‌های طبیعی بیشترین بهره را بگیرید. می‌توانید برای گوشواره‌هایتان از پرهای پرندگان استفاده کنید و برای انگشتر و دستبند از سنگ‌های تزیینی که در طبیعت وجود دارند، بهره بگیرید. در آرایش کردن صورت خودتان به هیچ وجه زیاده‌روی نکنید. رنگ غالبی که برای آرایش استفاده خواهید کرد، قهوه‌ای می‌تواند باشد. هرچقدر به رنگ‌های موجود در طبیعت نزدیک‌تر باشید، یک استایل بوهو کامل خواهید داشت.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه لاغر به نظر برسیم ؛ با انتخاب لباس مناسب ظاهرتان را دگرگون کنید

۲- ست لباس زنانه به سبک بوهمین مناسب هر گروه سنی

۳- معرفی چند ست لباس زنانه به سبک بوهو

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :