رها منفرد در
22,338

جولیا فاکس روسری به سر کرد و جنجالی شد!

جولیا فاکس روسری به سر کرد و جنجالی شد!

چند وقت پیش تصویر بسیار متفاوت جولیافاکس بازیگر، مدل و فیلمساز آمریکایی به خاطر انتخاب روسری به عنوان اکسسورایز، که اتفاقا برای ما ایرانی‌ها از آن تصیویرهای آشناست؛ سروصدای بسیاری راه انداخته.  سروصدایی که چندان هم دور از انتظار نبود. ظاهر ساده او با پالتوی چرم، عینک آفتابی و روسری مشکی که ما  بارها و بارها البته فعلا با روسری‌هایی کمی تا قسمتی بزرگ‌تر، در گوشه و کنار‌ خیابان‌های شهرو‌دیارمان می‌بینیم برای دیگران و تقریبا تمام مردم تدنیا پر از تفاوت و تازگی است و این دقیقا همان چیزی است که او و شاید بهتر است بگوییم  صنعت مد دنبالش بوده و هست.

روسری جولیا فاکس

هدف: متفاوت شدن

ماجرا هم از این قرار است، صنعت مد هر سال در کنار رنگ و مدلهای مختلفی که برای هرچه بیشتر جلوه کردن به قول خودش هیراستایل( همان آرایش مو) ارائه می‌دهد پیشنهادهایی هم از جنس اکسسورایز دارد تا زمینه‌های تفاوت و جذابیت را هرچه تمام‌تر برای خانم‌ها و حتی آقایان ایجاد کند.

امسال برندهای معتبر جهانی سنجاق‌های کتابی این‌بار البته کاملا رنگی و در غالب ‌رنگ‌های نود، گیره‌های مو با نقش‌ونگار کریستالی، پاپیون‌های پارچه‌ای بزرگ، گل‌سرهای مرواریدی، رشته‌های رنگارنگ و پرزرق‌برقی به باریکی‌تارمو برای جادادن لابه‌ْلابه‌ی موها، گل‌سرهایی با طرح گل و بالاخره پارچه‌های اغلب سه گوش و بسیار کوچک شبیه روسری را به عنوان اکسسورایز به دنیای مد معرفی کرده‌اند.

اکسسوری سر

پرحاشیه‌ترین!

حالا جولیافاکس هم از بین این فهرست بالا‌بلند پرحاشیه‌ترین و خب البته متفاوت‌ترینشان را برای حضور در نمایش هفته مد مردان پاریس انتخاب کرده؛ انتخابی که حسابی صدای مسلمانان فرانسوی را بلند کرد که چطور پای مد که به میان می‌آید بازیگران و سلیبرتی‌ها، می‌توانند سراغ حجاب بروند‍ اما همین حجاب برای ما ممنوع می‌شود! اتفاقا که حرف‌شان هم پر بیراه نیست؛ آزادی در انتخاب سبک پوشش از آن دست حقوق  اجتماعی و شهروندی است که امیدواریم دیر یا زود در تمام دنیا محقق شود و هیچ کس ناگزیر به انتخاب سبکی  متفاوت با نگاه و اعتقاداتش نباشد.

روسری جولیا فاکس

گر نیک بنگری…

اما چیزی که شاید جا دارد در میان همه اعتراضات به آن بپردازیم ماجرای بازگشت روسری به دنیای مد  به عنوان یک اکسسورایز است. اکسسورایزها یک هدف و یک کارکرد مهم دارند:

« بیشتر به چشم آمدن و هرچه جذاب‌تر شدن»

باندانای سر

روسری‌های بسیار کوچکی که هم که دوباره روی کار آمدند دقیقا هدفشان همین است. هرچه زیبا، متفاوت و جذاب‌تر به نظر آمدن به خصوص در چشم دیگری.

هدفی که از اساس با آنچه در اعتقادات مسلمانان جاری است تمایز دارد. در دیدگاه  مسلمانان کارکرد روسری پوشاندن تمام‌وکمال موهاست و اتفاقا قرار است جلوه احتمالی موها را نه تنها کم‌رنگ‌تر که کاملا در خودش پنهان کند و اصلا جایی برای جذاب‌تر و بیشتر به چشم آمدن در میان نیست.

اکسسوری سر

و این دقیقا نقطه تلاقی دو دیدگاه از بنیاین متفاوتی  است که امسال به یک ابزار، با کاکردی کاملا متفاوت رسیده‌اند. بله روسری نقطه مشترک است اما هدف در یکی پوشانندگی کامل است و در دیگری ایجاد جذابیت. پس اگر نیک بنگری بینی که چندان هم محل مناقشه نیست!

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سما در تاریخ 12 فوریه 2022

واقعا مطلب قشنگ و مفیدی بود

نادر در تاریخ 13 فوریه 2022

والله ما معلمان جز اجرای رتبه بندی نظری نداریم

ناشناس در تاریخ 13 فوریه 2022

بالاخرهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :