نحوه انتخاب و خرید یک سشوار مناسب + پیشنهاد خرید

ممکن است با خودتان فکر کنید که مگر خریدن یک سشوار خوب کاری دارد؟! باید در جواب سوالتان بگوییم بله، سشوار خوب تاشثیر زیادی در سلامت موهای شما دارد و هر چقدر که در خرید آن وسواس بیشتری به‌ خرج بدهید، در آینده موهای سالمتری خواهید داشت. اگر یک سشوار خوب تهیه کنید، کمتر احتمال دارد که موهای شما وز بشوند و یا به خوبی حالت نگیرند. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با مراحل انتخاب و خرید یک سشوار مناسب آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

انتخاب سشوار بر اساس نوع قطعات به‌ کار رفته در آن

بهتر است که در هنگام خرید سشوار به یک سری عوامل کلیدی مانند کیفیت، میزان وات، وزن آن و همچنین لوازم جانبی همراه آن که به شما کمک می‌کنند تا موهای خود را راحت‌تر حالت بدهید و خشک کنید، به خوبی دقت کنید.

انتخاب سشوار بر اساس نوع قطعات به‌ کار رفته در آن

سشوار دارای فناوری تورمالین و آیونیک

معمولا سشوارهایی که به فناوری آیونیک و تورمالین مجهز هستند.، بیشترین میزان یون منفی را به وجود میاورند. این مسئله باعث می‌شود تا دانه‌های آب موجود بر روی موهای ضخیم و فر زودتر بشکنند و در نتیجه، موهای شما زودتر خشک بشوند و کمتر در معرض حرارت داغ آسیب ببینند. همچنین، در این حالت احتمال اینکه موهای شما وز کند کمتر می‌شود. پس اگر موهای ضخیم و مجعدی دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این حتما مدل سشوار را انتخاب کنید.

تورمالین نوعی فلز نیمه ‌قیمتی است که بیشترین مقدار یون منفی را تولید می‌کند. معمولا سشوارهایی که به فناوری تورمالین مجهز هستند قیمت بیشتری نسبت به سشوارهای عادی دارند، اما باالطبع میزان اثربخشی این مدل سشوارها نیز بیشتر است و به کسانی که موهای ضخیم و مجعد دارند کمک می‌کند تا موهای خود را راحت‌تر خشک کنند و حالت بدهند. همچنین، این مدل سشوارها برای هر مدل مویی که به راحتی خشک نمی‌شود نیز بسیار مناسب است.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

اما یادتان باشد که اگر موهای نازکی دارید، بهتر است که از این نوع سشوارها استفاده نکنید؛ چون به اندازه دیگر مدل‌های سشوار به موهای شما حجم نمی‌دهند و ممکن است که موهایتان روی کف سر بخوابد.

سشوار دارای فناوری تورمالین و آیونیک

 

سشوار سرامیکی و چینی

سشوارهای پلاستیکی و یا فلزی که روی سطح آنها لایه‌ای چینی و یا سرامیکی وجود دارد، نسبت به دیگر مدل‌های سشوار گرمای بادوام‌تر و متعادل‌تری تولید می‌کنند. این سشوارها برای موهای خشکی که رطوبتشان سریع از بین می‌رود گزینه بسیار مناسبی هستند. همچنین، به دلیل اینکه که این مدل سشوارها حرارت ملایم‌تری نسبت به بقیه سشوارها دارند، برای خشک کردن و حالت دادن سایر موهای خشک و ظریف نیز گزینه مناسبی به حساب می‌آیند.

بعضی از سشوارهای سرامیکی و چینی هم یون‌های منفی تولید می‌کنند. همانطور که قبلا هم گفتیم، یون‌های منفی باعث می‌شوند که موهای شما کمتر وز کنند و همچنین، با تبخیر کردن سریع دانه‌های آب، فرآیند خشک شدن موها را سرعت می‌بخشند. بعضی دیگر از سشوارهای سرامیکی و چینی نیز دارای فناوری اینفرارد هستند. این فناوری از موج‌های انرژی طویل‌تری استفاده می‌کند. این مسئله باعث می‌شود که گرما به خوبی به درون تارهای مو نفوذ کرده و عمیقا آن‌ها را خشک کند.

سشوار سرامیکی و چینی

سشوار تیتانیومی

این مدل سشوارها دمای ثابت و مشخصی دارند. بدی این سشوارها این است که ممکن است خیلی داغ بشوند. به همین دلیل اگر موهای آسیب دیده‌ای دارید، به شما توصیه می‌کنیم که از این مدل سشوار استفاده نکنید.

با این حال، اگر موهای بسیار پرپشت و یا بلندی دارید، با استفاده از یک سشوار تیتانیومی می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کرده و موهای خود را سریعتر خشک کنید. سشوارهای تیتانیومی نسبت به سشوارهای سرامیکی و چینی وزن کمتری دارند و به همین دلیل، می‌توانید راحت‌تر از آنها استفاده کنید؛ به خصوص اگر موهای پرپشت و بلندی داشته باشید.

سشوار تیتانیومی

انتخاب سشوار بر اساس قدرت و وزن آن

قدرت یک سشوار به میزان قدرت موتور آن بستگی دارد؛ یعنی هر چقدر که وات آن بیشتر باشد، شما میتوانید سریعتر موهای خود را خشک کنید. سشوارهایی که وات کمتری دارند معمولا قیمت ارزانتری هم دارند. اما این مدل سشوارها زودتر خراب میشوند، چون باید برای خشک کردن موهای شما به طور مدام انرژی زیادی مصرف کنند. در نتیجه خیلی زود مجبور میشوید که آنها را با سشوارهای قدرت بالا تعویض کنید.

انتخاب سشوار بر اساس قدرت و وزن آن

سشواری انتخاب کنید که حداقل قدرت آن ۱۵۰۰ وات باشد

به طور کلی، اگر قصد دارید که سشوار را در خانه استفاده کنید، بهتر است سشواری تهیه کنید که حداقل قدرت آن ۱۵۰۰ وات باشد. همچنین، اگر موهای بیش ‌از حد ضخیمی دارید که خشک کردن آن کار چندان آسانی نیست، بهتر است که حتما به سراغ یک سشوار با قدرت بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ وات بروید. این مدل سشوارها شبیه به سشوارهایی هستند که در سالن‌های آرایشی استفاده می‌شوند. پس با خرید آنها می‌توانید موهای خود را در خانه مانند یک آرایشگر حرفه‌ای حالت بدهید.

سشواری انتخاب کنید که حداقل قدرت آن ۱۵۰۰ وات باشد

ترجیحا یک سشوار سبک وزن انتخاب کنید

شاید تا به حال این موضوع را نمی‌دانستید، اما وزن سشوار یک فاکتور کلیدی است که در هنگام خرید باید حتما به آن توجه کنید. اگر وزن سشوار زیاد باشد، در هنگام خشک کردن موها نمی‌توانید به راحتی آن را در هر جهتی حرکت بدهید و همچنین، هر چقدر هم که ورزشکار باشید، بازوانتان پس از مدتی خسته می‌شوند! به همین دلیل بهتر است که یک سشوار با وزن متعادل انتخاب کنید. بهترین حالت این است که وزن سشوار حدود ۴۵۰ گرم باشد.

ترجیحا یک سشوار سبک وزن انتخاب کنید

سشواری انتخاب کنید که درجه‌ تنظیم حرارت داشته باشد

داشتن سشواری که از فناوری خوب، قدرت بالا و وزن مناسبی دارد بسیار خوب است. اما یکی دیگر از فاکتورهایی که در هنگام انتخاب و خرید سشوار باید آن را در نظر بگیرید، داشتن درجه تنظیم حرارت بین کم، متوسط و بالا است. بدین ترتیب می‌توانید با توجه به میزان خیس بودن موها و همچنین نازکی، کلفتی، پرپشتی، و میزان حالت داشتن موها درجه مناسب برای خشک کردن و حالت دادن آنها را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که:

  • اگر موهای کم پشت و نازکی دارید، بهتر است که از درجه حرارت کم برای خشک ‌کردن و حالت ‌دادن موهای خود استفاده کنید.
  • اگر موهای شما معمولی است، بهتر است که از درجه حرارت متوسط برای خشک ‌کردن و حالت ‌دادن موهای خود استفاده کنید.
  • اگر موهای ضخیم و زبری دارید، بهتر است که از درجه حرارت بالا برای خشک ‌کردن و حالت ‌دادن موهای خود استفاده کنید.

سشواری انتخاب کنید که درجه‌ تنظیم حرارت داشته باشد

امکانات دیگر سشوار

سشواری انتخاب کنید که درجه حرارت سرد هم داشته باشد

اگر دوست دارید موهای نرم و درخشانی داشته باشید، بهتر است از سشواری استفاده کنید که علاوه بر درجه حرارت گرم، درجه حرارت سرد نیز داشته باشد. در این حالت می‌توانید در پایان فرآیند خشک کردن و حالت دادن مو، از درجه حرارت سرد استفاده کنید تا موهایتان وز نکنند، کاملا نرم بشوند و به زیبایی بدرخشند. در ضمن، یادتان باشد که زمان تغییر دادن درجه حرارت گرم به سرد، زمانی است که موهای شما تقریبا ۸۰ درصد خشک شده‌اند. بدین ترتیب موها بیش از حد داغ نمی‌شوند.

سشواری انتخاب کنید که درجه حرارت سرد هم داشته باشد

اگر موهای فری دارید، سشواری تهیه کنید که دیفیوزر داشته باشد

دیفیوزر همان قطعه دایره‌ای شکلی است که در قسمت نوک سشوار نصب‌ می‌شود و هوای گرم را پخش می‌کند. بدین ترتیب حرارت داغ به طور مستقیم و شدید به موها اصابت نمی‌کند، بلکه در ناحیه بزرگتری پخش می‌شود و در نتیجه، موهای شما به خوبی حالت می‌گیرند بدون اینکه بسوزند.

اگر موهای فر و یا مجعد دارید، این مدل سشوار بسیار برای شما مناسب است. چون هم زمان با خشک کردن، هم فرم طبیعی و زیبای موهای خودتان را حفظ می‌کند و هم به آنها حجم می‌دهد. در ضمن مزیت یک دیفیوزر این است که به راحتی به قسمت جلویی سشوار وصل می‌شود و پس از استفاده نیز به‌ راحتی قابل جدا شدن است. در نتیجه می‌توانید تنها زمان‌هایی که به آن نیاز دارید، به سشوار وصلش کنید.

اگر موهای فری دارید، سشواری تهیه کنید که دیفیوزر داشته باشد

سشوار با یک سری متمرکز 

سر متمرکز سشوارها هم مانند دیفیوزر، به قسمت نوک آن متصل می‌شود و به راحتی قابل جدا شدن است. سر متمرکز باعث می‌شود حرارت گرم به صورت مستقیم روی یک قسمت مو متمرکز شود. بدین ترتیب موهای شما نسبت به حالت عادی صافتر می‌شوند. همچنین، سری متمرکز باعث می‌شود که موهای شما کمتر وز کنند.

یادتان باشد که در هنگام استفاده از سری متمرکز، حتماً سشوار را به سمت پایین روی موها نگه دارید. همچنین، هرگز نگذارید که سشوارتان بیش از حد به موهایتان نزدیک بشود، چون در این حالت احتمال سوختن موها بالا می‌رود. برای اینکه موهایی کاملا نرم و صاف داشته باشید، بهتر است که در هنگام سشوار کشیدن، از یک برس گرد استفاده کنید؛ بدین ترتیب که یک قسمت باریک از مو را دور برس گرد بپیچید و سپس سر متمرکز سشوار را نزدیک آن قرار داده، و به آرامی برس را به سمت پایین بکشید تا موهایتان صاف خشک شوند.

سشوار با یک سری متمرکز

سشوار با سری شانه

این شانه نیز درست مثل دیفیوزر و سر متمرکز، به قسمت نوک سشوارتان وصل می‌شود و به راحتی نیز قابل جدا شدن است. اگر موهای ضخیم و یا فر دارید، سر شانه‌ای سشوارتان به شما کمک می‌کند تا هم زمان با خشک کردن موها، حالت فر طبیعی آن‌ها را حفظ کنید.

سشوار با سری شانه

طول سیم سشوار

همیشه در هنگام خرید سشوار به طول سیم مدل سشواری که انتخاب کرده‌اید هم توجه کنید. اگر پریز برق با میز آرایش شما فاصله زیادی داشته باشد هنگام مدل دادن به موهایتان احتمالا با مشکل مواجه خواهید شد. معمولا طول سیم مناسب برای سشوار ۱٫۵ الی ۲ متر در نظر گرفته می‌شود.

 

پرفروش‌ترین سشوارهای خانگی و حرفه ای 

تا به اینجا متوجه شدیم که چرا خرید یک سشوار باکیفیت و خوب اهمیت زیادی دارد. یک سشوار بی‌کیفیت علاوه براینکه ممکن است با ایجاد گرمای بیش از حد به موهای شما آسیب بزند، نمی‌توانند مدل مناسب و مورد نظر شما را هم به موهایتان بدهد. برای خرید سشوار باکیفیت مناسب باید برندهای معروفی که به تولید این وسیله می‌پردازند را بیشتر بشناسید.

 

سشوار برند بابلیس

بابلیس یک شرکت سازنده لوازم الکتریکی مربوط به نگهداری و مراقبت از مو است که ابزارهایی همچون سشوار، اتوی مو و ماشین ریش تراش تولید می‌کند.

سشوار برند بابلیس

سشوار برند رمینگتون

رمینگتون یکی از شرکت‌های معروف در زمینه محصولات شخصی هم چون ریش‌تراش، محصولات مو و اپیلاتور می‌باشد.

سشوار برند رمینگتون

سشوار برند فیلیپس 

فیلیپس، شرکت هلندی و چندملیتی تجهیزات الکترونیکی است، که دفتر مرکزی آن در شهر آمستردام، هلند قرار دارد. این شرکت، در سال ۱۸۹۱ توسط جرارد فیلیپس در شهر آیندهوون تأسیس شد. شرکت فیلیپس، یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده لوازم و تجهیزات الکترونیکی جهان است.

سشوار برند فیلیپس 

 

مطالب مرتبط:

۱- اتو موی مناسب موهای خود را چگونه انتخاب کنیم؟

۲- روش صحیح حالت دادن و خشک کردن مو با سشوار

۳- نحوه انتخاب و خرید بهترین اپیلاتور

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 16 دسامبر 2018

بسیار عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :