آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

ریم آکرا (Reem Acra) طراح متولد بیروت است. شهرت این طراح لباس بیشتر به خاطر طراحی لباس عروس و لباس‌های حاضری اوست. ریم آکرا در دانشکده آمریکایی در بیروت درس خواند، جایی که پدر و مادرش در آن کار می‌کردند. آکرا در ژوئن سال ۱۹۸۲ نمایش مدی را برگزار کرد که در آن زمان حدود ۲۰۰۰ بازدید کننده به خود جذب کرد. با برند ریم آکرا در این مقاله آشنا شوید.

آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

در سال ۱۹۸۶ ریم آکرا  از دانشگاه مد در نیویورک فارغ التحصیل شد و جایزه طراحی مد دانشکده را از ان خود کرد، سپس او یک دوره طراحی را در دانشگاه پاریس گذراند.بعد از آن چند سال در هنگ کنگ و تایوان شروع به کار کرد و در سن ۲۵ سالگی نظارت بر یک پروژه ۳۰ میلیون دلاری را بر عهده داشت. اما پس از هفت سال برند خود را در نیویورک شروع کرد. آکرا قبل از ایجاد برند خود به مدت سه سال به عنوان طراح داخلی کار کرده است.

آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

داستان راه‌ اندازی برند لباس عروس او نیز جالب است.  اکرا در سال ۱۹۹۷ لباس عروسی دوستش را در مدت سه هفته طراحی کرد. او با مهارت گلدوزی که از مادربزرگش آموخته بود و دانش خیاطی خود کار دوخت لباس عروس را به اتمام رساند. آکرا عکسی از لباس عروسی که طراحی کرده بود گرفت و برای رسانه‌ها ارسال کرد بعد از مدتی عکس لباس عروس طراحی شده توسظ او در مجله نیویورک تایمز منتشر شد.

آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

آکرا اولین نمایش مد خود را در سال ۱۹۹۹ برگزار کرد. پس از آن او با بیست هزار دلار پارچه خرید و سفارش دوخت سی لباس را گرفت. بعد مدتی ریم آکرا فعالیت خود را گسترش داد و کارخانه‌های مختلف و مراکز تولید لباس خود را تاسیس کرد. در سال ۲۰۰۳ او لباس شب را به مجموعه لباس‌های طراحی شده خود افزود و در سال ۲۰۰۸ لباس‌های حاضری و طراحی‌هایش در ۱۵۰ کشور جهان به فروش رسید. افراد مشهوری در رویداد‌های مهم لباس‌های طراحی ریم آکرا را بر تن کرده‌اند. در ادامه مصاحبه ای با ریم آکرا را می‌خوانید.

آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

اگر به گذشته نگاه کنیم فکر می‌کنید کار متفاوتی برای ایجاد برند لباس عروس خود انجام خواهید داد؟

بله اگر قرار باشد از اول این کار را شروع کنم از همان نقطه شروع، برای برند خودم مدل کسب و کار در نظر خواهم گرفت و فقط به جنبه سرگرم کننده ماجرا توجه نخواهم کرد. به این دلیل که پس از بیست سال شما متوجه می‌شوید، برای حفظ یک کسب و کار باید همیشه در بین برندهای مطرح قرار بگیرید و  به نام تجاری موفقی تبدیل شوید به همین دلیل وجود حمایت مالی از آغاز راه مهم و اساسی است.

آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

فکر می‌کنید برندهای لاکچری لباس عروس چقدر توسط فست فشن‌ها و برندهای معمولی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند؟

بازار لباس عروس‌های لاکچری در حال تغییر است. آنچه که من می‌بینیم این است که برندهای متوسط در حال تولید لباس‌هایی هستند که ما برای سالیان طولانی طراحی می‌کردیم. هر روز برندهای تازه از راه می‌رسند و می‌خواهند راهی به این بازار پیدا کنند. ما همیشه سعی می‌کنیم جدیدترین ایده‌ها را داشته باشیم و به عنوان پیشگام این حوزه از مد باقی بمانیم.

آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

 

چرا نیویورک را برای ادامه کارتان انتخاب کردید؟

من اینجا زندگی می‌کنم. من دو کارخانه را راه اندازی کردم. وقتی برای اولین بار این کار را با انتخاب چند نفر شروع کردم به انها گفتم که کار را شروع کنند و امروز بعد از گذشت چندین سال این کارکاه‌ها هنوز فعال هستند. دغدغه ما کیفیت بوده است و کیفیت چیزی است که مردم به دنبال آن هستند.

شما ۲۰ امین سال تاسیس برند خود را جشن خواهید گرفت در بیست سال آینده فکر می‌کنید چه اتفاقی برای برند شما بیافتد؟

اگر در بیست سال آینده بتوانیم جایگاه خود را حفظ کنیم اتفاق خوبی است. من کاری که انجام می‌دهم را دوست دارم و شکرگزار تمام اتقاقات خوب و بد زندگی خودم بوده‌ام. من فکر می‌کنم راه را برای بسیاری از افراد و دختران جوان هموار کرده‌ام. همیشه پول همه چیز نیست شما باید اشتیاق و استعداد ادامه کار را داشته باشید و به این باور برسید که توانایی انجام هرکاری را دارید.

آشنایی با برند ریم آکرا طراح لباس عروس لبنانی

مطالب مرتبط:

۱- مجموعه جدید لباس‌های زنانه برند توری برچ

۲- مانولو بلانیک، اسطوره طراحی کفش

۳- نگاهی به برند فرانسوی ساندرو

۴- ثریا دارابی – بانوی نابغه ایرانیدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :